Çizgi Roman Tavsiye Başlığı

(Oozaru) #1230

Mükemmel ya bu! Yazarın hayal gücüne hayran kaldım. Çizimler yer yer saykodelikleşiyor. Nefis bir şey.

(Cem) #1231

İçten ve sorgulayıcı hali de çok iyi. Örnek olarak, yazarın kendine dair yazdığı şunlar, “İçimde durmaksızın resim çizerek yatıştırdığım bir öfke var.” ve “Birden apaçık görmüştüm, yalnızca fantastik kitaplar içinde yaşadığım destekten yoksun gerçekliği açıklayabilirlerdi.” - Dönemsel olarak kendini ve çevresini içten şekilde güzel yansıtmış. Zaten çizimlerin yaşadıkları üzerinden hayal gücünden yansıyan hali baya yaratıcı. :smiley:

(Can) #1232

(Salih Ege Akar) #1233

Teen titans seviyorsan Geoff Johns’ un yazdıklarına kesinlikle bir bak özellikle pre52 3.cildi muhteşemdi farklı bişey arayanlara ise seven to eternity yi öneririm sadece çizimleri için bile okunur.

(“Daisy Ridley Fanboi” ) #1234

Hayatım da hiç çizgi roman okumamış bir olarak. Marvel ve Millarworld çizgi romanların’a başlamak istiyorum. Ama nereden başlayacağım bilmiyorum. Ayrıca bağcılar en yakın nereden alacağım da birisi bana bu konu da yardım ederim? :slight_smile:

Muhit Kıraathanesi :coffee:
(Col Serra) #1235

Burası basit, sevdiğin bir karakterin herhangi bir çizgi romanını alıp okuyorsun. Bu kadar. Zamanla vikilerdir, hikaye önerileridir falan filan genişletirsin okuma çerçeveni

İnternet. Bağcılar’da berberden bol bir şey yok :smiley:

(Yiğit) #1236

Türkçe olarak arıyorsan Millarworld’den okuyabileceğin çok kısıtlı şey var. Benim bildiğim kadarıyla Kick-Ass’in ilk iki cildi ve yakın zamanda da Starlight basıldı. Arkabahçe de yakında Reborn’u basacaktı.

(Anıl Alnıak) #1237

arkadaslar ben gecen gün secret empire 0. ve 1. fasikülleri aldım ama daha okumadım. sizce 0. fasükülden baslasam hikayeyi anlama konusunda bir sıkıntı ceker miyim? ya da tavsiye edebileceginiz hikaye oncesi bir ön bilgi olma acısından bir kaynak var mı?

(Yiğit) #1238

Avengers Standoff (Türkçe olarak da basıldı) ve sonrasındaki Steve Rogers - Captain America serisini okuman Cap’ın Secret Empire’daki haline nasıl geldiğini anlamana yardımcı olur, onları okuyabilirsin.

(Highball) #1239

Önce Civil War II’yi okuyacaksın başta sona. Sonra da Captain America: Steve Rogers’ı 1. sayısından 15. sayısına kadar.

Secret Empire’a geçtikten sonra da aynı bu sırayı izleyeceksin.

Captain America: Steve Rogers #16
Secret Empire #0
Secret Empire #1
Secret Empire #2
Captain America: Steve Rogers #17
Secret Empire #3
Secret Empire #4
Captain America: Steve Rogers #18
Secret Empire #5
Secret Empire #6
Secret Empire #7
Captain America: Steve Rogers #19
Captain America #25
Secret Empire #8
Secret Empire #9
Secret Empire #10

Aftermath’da da Secret Empire Omega one-shot’ını okuyup bitiriyorsun.

(Anıl Alnıak) #1240

arada olan captain americaları okumasam cok bir şey kaybeder miyim bulması falan zor olabilir birde maddi acıdan :smiley:

(Highball) #1241

Dergiyi eventin yazarı yazdığı için koydum ama kesin okumalısın.

(Anıl Alnıak) #1242

1den 15e kadar olanları mı ?

(Highball) #1243

Evet, içlerinden bazı sayıları ayıklayamam galiba, önemliler.

İstersen internetten de okuyabilirsin.

(Anıl Alnıak) #1244

tamamdır artık bir caresine bakmaya calısıcam. peki secret empire doneminde gecen yan hikayeleri okumam cok gerekli mi yoksa onlar isteğe başlı mı?

(Highball) #1245

Onlar isteğe bağlı, pek önemli değiller. Ben yazarın kendi yazdığı tie-inleri okumayı tercih ediyorum eventte. O yüzden sadece Steve Rogers’ı yazdım.

(Anıl Alnıak) #1246

tamamdır cok tesekkür ederim :smiley:

(9) #1247

Arkadaşlar, Turgut Uç’un tavsiyesi üzerine, çizgi roman serüvenime Avengers Disassembled ile başladım ama bir şeyi merak ettim okuduktan sonra: Hulk nerede? Tahminim daha önce öldüğü yönünde. Spoiler kaygım yok rahatça anlatabilirsiniz.

(mahmut de) #1248

kesinlikle okunması gereken çizgiromanlar hangileri sizce? özellikle yarın sınavın bile olsa okumalısın diyeceğiniz eserler… okuduklarıma göre şöyle bir liste yaptım. bir kaç ekleme yaparsanız sevinirim(batman favorim)

• Hush
  • Killing joke
  • watchmen
  • old man logan
  • batman year one
  • dark knight returns

(fza) #1249

Marvels, Kingdom Come, Ultimate Spider-Man(Peter Parker olan 160 sayı), Civil War, Flashpoint.