Çizgi Roman Tavsiye Başlığı

(Anıl Alnıak) #1250

house of m, injustice serisi bagımsız istiyorsan güngezgini

(Taylan) #1251

batman için year one continuity içerisinde hikayelerden long halloween, dark victory, the man who laughs güzeldir. ana akımdan da no man’s land ve knightfall serileri iyi bir giriş olur.

(Umur) #1252

Yine önereyim, JUSTICE, Alex Ross’un yazdığı DC’nin şaheserlerinden birisi.
Batman No Man’s Land
NEW Super-Man kötü görünmüyor
Marvel’ın yeni çıkardığı, Darth Vader serisi

(Umur) #1253
  • The American Way
  • The American Way – Those Above and Those Below

İki harika Vertigo serisi, alternatif bir tarih, Watchmen gibi bağımsız iki hikaye, ABD 60larda bir süperkahraman takımı kuruyor ve bu takıma ilk siyahi kahramanın alınmasıyla, The American Way çizgi romanı başlıyor. ABD bu "kahraman"ları halkı coşturmak için, manipüle etmek için kullanmaya başlıyor. Onlara sokaklarda dövüşmeleri için sahte “kötü” adamlar atıyor. Ve bir felaket yaşanıyor.

10 Yıl sonra The American Way - Those Above and Those Below başlıyor. Felaket bitmiş ancak unutulmamış, ölümler hala insanların aklında. Hala kostümlere sahip kahramanlar ise ne yapacaklarını bilmiyorlar.

İkisi de altı sayılık çizgi romanlar. The American Way-Those Above and Those Below’un sadece iki sayısı çıkmış durumda, devamı da gelecek. İki serinin de yazarı, Oscar Ödüllü Senarist John Ridley. Öneririm harikadır.

(Anıl Can) #1254

Arkadaşlar telefondan okuyabilme programı var mı?

(mahmut de) #1255

challenger comics viewer kullanıyorum. kullanışlı

(Can) #1256

Buradan inceleyip istediğini indirebilirsin

(Muhsin Bayram) #1257

Özellikle Dragon Age Inquisiton oynamışlara Greg Rucka’nın yazdığı 5 sayılık Dragon Age: Magekiller mini serisini öneriyorum. Oyunun hemen öncesinde başlayıp oyunun finaline bağlanıyor. Magekiller, Marius ve Tessa adında iki yeni karakter tanıtıyor ki bence Tessa ana oyundaki çoğu karakterden daha ilgi çekici. Dorian, Krem, Charter gibi yan karakterler de yer yer hikayede rol alıyor.

(marko) #1258

Rick And Morty’nin çizgi romanını okumadıysanız bence okuyun. Diziye ait ufak referanslar, çok iyi aktarılmış diyaloglar ve fena olmayan bir hikayesi var. Çok fazla okumadım ama diziyi sevenlere öneririm.

(Anıl Alnıak) #1259

Arkadaslar ben daha once hic rebirth batman ve flash okumadim ama button olayinida okumak istiyorum. Simdi direk batman 21-22 ve flash 21-22yi okusam olanlar anlamakta sıkınti ceker miyim? Ve doomsday clockta olacaklari kavrayabilir miyim?

(Aku ) #1260

Tam okuma listesi yazamayacağım ama o sayılardan başlamanı önermem, yani hikaye bütünlüğü açısından daha zevkli olur önceki sayıları okumak.

(Anıl Alnıak) #1261

Aslinda daha onceki sayilarinin hepsini toplayacak butcem yok hemde bazilarinin stoklarini bulmak cok zor olabiliyor o acidan sormustum.

(marko) #1262

Okuyanlara soruyorum, Aquaman Rebirth nasıl? New 52 müthişti, kıyaslarsanız hangisi daha iyi?

(Muhsin Bayram) #1263

Rebirth serisi iyi. Hatta JL üyelerinin solo serileri arasında WW ile birlikte en iyisi. Ancak hala bir New 52 seviyesinde değil. Güncel Underworld hikayesi o seviyeye doğru ilerliyor ama.

(Aku ) #1264

O kadar iyi anlıyorum ki, bana böyle olduğunda kısa özetleri okuduktan sonra mühür panellere bakıyorum. Tabi ki o tadı vermiyor ama güncele yetişme konusunda işe yarıyor.

(Anıl Alnıak) #1265

Artik bir sekilde hikayeleri kavramaya calisicam ara sayilari ufak ufak toplamaya calisicam hic olmassa button hikayelerini alip ondan sonrasini toplamaya calisicam cunku doomsday clock olayini merak ediyorum takip ettigimde farkli cok seri var bakalim ayarlamaya calisicaz tesekkurler :smile:

(Anıl Alnıak) #1266

son cıkan cizgi romanların aldıgı punlarını, rewievlarını gorebileceğim bildiğiniz iyi bir site var mı?

(Muhsin Bayram) #1267

http://comicbookroundup.com

(Emre) #1268

Arkadaşıma hediye Nightwing çizgi romanı almak istiyorum, önerisi olan var mı?

(Can) #1269

Bu güzeldir