Çizgi Roman Tavsiye Başlığı

(Berkay Küçük) #1290

Elbette var. Civil War ana seri ilk onu oku. Sonra Civil War Captain America, Civil War Iron Man, Civil War X-Men,Civil War SpiderMan, ve Civil War Fantastic Four, ciltlerini okuyabilirsin. Olayı doğrudan Ana seride okuyacaksın karakterlerin kendi ciltlerinde olaya onların bakış açılarıyla bakacaksın ve ana ciltte görmediğin detaylarla karşılaşacaksın. X-Men dışında diğerlerini bir şekilde kesin oku sonra X-Men’i de okursun.

(shark) #1291

üç tane diye yola çıktım şimdi okuyacak daha çok şey var güzel oldu saol yardım için civil war ile başlıyorum o zaman.

(Berkay Küçük) #1292

evet olur ama Civil War için Avengers Dağıldıdan itibaren bir göz geçir fikrin olsun olanlar hakkında.

(Can) #1293

Arkadaşlar, merhaba. Yurt dışından çıkan haftalık sayıları (Örnek: Detective Comics #974) nereden sipariş edebilirim? Çok teşekkürler, iyi forumlar.

(fza) #1294

Arkabahçe öyle bir şey yapıyordu sanki.

(Berkay Küçük) #1295

Zahiri’de rahatlıkla buluyorum. Arkabahçe de var aynı şekilde ama çabuk tükeniyor.

(Arda) #1296

Arkadaşların dedikleri gibi bunu yapan dükkanlar var. Bir de 13gezegen.com var yanılmıyorsam.

(Emre) #1297

Arkadaşlar bana seri olmayan çizgi roman önerir misiniz ? Watchmen’i satın aldım.Kingdom Come listemde herhalde o da seri değil.

(Can) #1298

Güngezgini…

(Oozaru) #1299

Alex Ross’un çizdiği Marvels.

(Koray ) #1300

Dark Knight Returns,Batman Year One ve Batman The Long Hallowen okuduğum en iyi 3 Batman çizgi romanı ve seri halde olmadığı içintavsiye ederim.Ayrıca V for Vandetta ,Superman Red Son ve Marvel’da ise 1602 ve Old Man Logan yine tavsiye edebileceğim seri olmayan çizgi romanlar.

(Berkay Küçük) #1301

Marvel’s Earth X’i öneririm Marvel’e bakış açınızı geliştiriyor.
Fikir ve taslak çalışmalarını Alex Ross üstleniyor ancak sayıları kendisi çizmiyor Kingdom Come’dan sonra bizimde Kingdom Come’ımız olsun diyor Marvel ve Earth X ortaya çıkıyor.

(H. Yakup) #1302

Rebirth Hellblazer serisini tavsiye edersiniz?
Nasıldır acaba?

(Koray ) #1303

İnternette gördüğüm yorumlar pek iyi olmadığı yönünde ama ben yine de ilk cildi alıp kendim karar vermek istiyorum.

(Muhsin Bayram) #1304

Jeff Lemire’in Black Hammer serisi.

Captain America, Mary Marvel, Adam Strange gibi golden age/silver age karakterlerinin alınıp tepetaklak bir şekilde yorumlandığı bir aile hikayesi. Lemire’in bu klasik karakterleri alıp fiziksel yönleri hariç tüm özelliklerinin içini boşaltması ve bu karakterleri kırılma noktasında test etmesi çok ilgi çekici bir konsept. Çizimler fena değil ama hikaye için uygun. Henüz ilk 6 sayısını okudum. İlerde çok trajedi var gibi hissediyorum.

(Oozaru) #1305

Ed Brubaker’in Captain America(vol 5) serisini tavsiye ederim. Özellikle Cap’e ön yargılı yaklaşanların okumasunı tavsiye ederim.

(JR Ewing) #1307

Nathan Never.

(Can) #1308

Merhaba arkadaşlar, ben Hulk çizgi romanlarını okumak istiyorum fakat Türkiye’de pek Hulk çizgi romanı yok gibi bir şey. Olanlar da pek bulunmuyor vs. neyse asıl meramım şu; Büyülü Dükkan yayınlarının çıkardığı “Yeşil Dev Hulk Klasik” ciltleri (http://www.dr.com.tr/Kitap/Yesil-Dev-Hulk-Klasik-Cilt-1/Doug-Moench/Cizgi-Roman/urunno=0000000550534) sizce nasıl bir başlangıç olur? veya sizce ne ile başlamalıyım? Önerilerinizi bekliyorum, teşekkürler.

(Yasin Duyar) #1309

Planet Hulk serisi var baskısı olmayan ama 2.el olarak fahiş fiyata bulunabilen, bir de şu an tek rahat bir şekilde bulunabilen Hulk Gri var. Bunun dışında pek Türkçe baskısı yok benim bildiğim, eğer illa da Türkçe baskı okuyacağım diyorsan Hulk Gri’yi al derim. Jeph Loeb ve renk serisi candır.

(Can) #1310

Teşekkürler, peki Büyülü Dükkan yayınları hakkında ne diyorsun var mı bir fikrin?