Çizgi Roman Tavsiye Başlığı

(Tuğrul) #1311

new 52 flash ı ben seviyorum tek ciltlik istiyorsanız marvel:son iyidir

(Yasin Duyar) #1312

Okumadım o yüzden tam bir şey diyemeyeceğim, :sweat_smile: ama eğer Doug Moench varsa işin içinde okunabilir. Her şeyden öte eğer bir eseri klasik adı altında görürsen her şekilde tüketebilirsin bence.

(brksgn) #1313

Türkçe baskısı mevcut olan yayınlardan kendimce verebileceğim tavsiyeler ;

• Scalped,100 Kurşun,Watchmen,Vaiz gibi kapağında “Vertigo” gördüğünüz hemen her çizgi roman,
  • Spawn,Chew,Saga,Ölümcül Sınıf gibi “İmage” çizgi romanları ,
  • İtalyan Ekolünden “Ken Parker” serisi,
  • Marvel’in açık ara en iyi işleri olduğunu düşündüğüm ,Max Serisinden The Punisher ve 9 ciltlik Daredevil : Korkusuz serileri (Daredevil 'ın Frank Miller 'ın yazdığı orijin hikayesi öncelikle tabi ki )
  • Frankafonlardan Enki Bilal serileri, YKY’nin bastığı “Tetikçi”, Alfa’nın bastığı "Airborne 44 " biraz da nostalji severseniz Asterix :slight_smile:
  • DC’den Batman İlk yıl, Dark Knight, Öldüren Şaka ve Bitmeyen Cadılar Bayramı,Superman: Red Son.
  • Jeff Lemire’dan Essex County,
  • İlk cildi karaborsada, uygun fiyata bulmak çok zor ama Mark Millar’dan “Kick-Ass” ,
  • Fabio Moon ve Gabriel Ba kardeşlerin bütün eserleri, ama tabi özellikle ve kesinlikle "Güngezgini ",
  • Old Man Logan, Magneto Vasiyet, Brubaker’ın Captan America serileri ile Wolverine Orijin diğer güze Marvel işleri kanımca.

(H. Yakup) #1314

@brksgn Kick Ass kaç para ya? Ben hayrına verdim arkadaşıma.

(brksgn) #1315

Birinci cildi tek başına 100-150 TL’ye satışa koyanlar var internette . İkinci cilt piyasada var o yüzden onun fiyatı normal. Geçenlerde 2 cildi set olarak 200 TL’ye gördüm bir yerde. Normal fiyata ancak çizgi roman piyasasını bilmeyen bi sahafta falan bulabilirsin ki, hepsi uyandı, baskısı biten popüler çizgi romanları baya yüksekten fiyatlıyorlar.

(H. Yakup) #1316

@brksgn Acayip olaymış bilseydim hediye etmezdim :stuck_out_tongue:

(marko) #1317

Dün akşam okumaya başladığım Jeff Lemire’in Royal City’sine bayıldım, mükemmel bir eser olmuş. Hikaye 14 sayıda bitecek ve şu ana kadar 12 sayı çıktı, benim gibi hepsini birden okumanızı özellikle tavsiye ediyorum. Bu kadar sıradan bir hikayenin beklenmedik, boyundan büyük şekilde vurucu ve etkileyici olması harika. Dili falan çok basit, gidin hemen okuyun derim.

(Oolong) #1318

Oley oley ve oley

(Oğuz Barış Görgülü) #1319

Saga okuyan birileri bana fikir verebilirler mi? Başlamayı düşünüyorum ama kararsızım. Akıcı ilerliyor mu? Yardımcı olursanız sevinirim.

(John Watson) #1320

X-Men’e nereden başlayabilirim? Takip etmek için hangi seriyi önerirsiniz?

(Berkay Küçük) #1321

X-Men Klasik
Eğer yenilerden okuyacağim dersen X-Men Gold, Red

(John Watson) #1322

Teşekkür ederim :grinning:

(Can ) #1323

Hiç gecikme, mutlaka başla. Eğer okumadıysan, aynı çizgi roman şirketinin yani Image Comics’in Kick-Ass serilerine de göz atmayı unutma.

(Oğuz Barış Görgülü) #1324

Kick-ass okudum. Teşekkür ederim.

(Oolong) #1325

Fiona Staple ve Brian K. Vaughan, Saga serisine bir süreliğine ara vermişler. Seri, 1 seneden önce dönmeyecekmiş.

(marko) #1326

Saga, mükemmel bir eser. Bazıları “Star Wars ve Romeo & Juliet’in karışımı bir hikaye” diye tanımlıyor Saga’yı, bence yanlış da bir tanımlama değil. Star Wars gibi fantastik uzayda geçen, farklı farklı yaratıklar ve saçma sapan mekanlar görebileceğin bir evreni var Saga’nın. Bunun yanı sıra Romeo & Juilet gibi iki “asla aşık olmaması gereken”, farklı yerlerden gelen iki karakterin aşkını ve çocuklarını büyütme çabalarını okuyorsun. Karakterleri, dünyası ve diyalogları muazzam. Çizimleri çok temiz ve gerçekten akıcı, tam seriye uygun çizimler. Birçok açıdan eşsiz bir eser Saga, umarım başlarsın.

(meta) #1327

Saga’ya karşı karışık düşüncelere sahibim. Karakter işleyişleri çok başarılı olsa da bazen yarattıkları evreni çok random bir şekilde genişletiyorlar ve absürdlükte abartıya kaçıyorlar gibi geliyor. Biraz çorba olmuş hissi var.

(Oğuz Barış Görgülü) #1328

görüşleriniz için teşekkür ederim. şu an punisher max serisini okuyorum bitince sagaya başlayacağım.

(brksgn) #1329

Bence "başlamak "için en ideal nokta House of M (yabancı dilin yoksa da Türkçe baskısı mevcut ) . Astonishing serisi,Messiah Complex, Messia Wars oradan Utopia vs güncele kadar gelebilirsin. Güncel devam eden serilerden ben sadede Red’i takip ediyorum.
Aslında dürüstçe söylemem gerekirse X-men’i çocukluktan kalma bir sevgim olduğu için takip ediyorum sadece. Mesih serilerinden sonra saçma sapan bi şeye dönüştü. Özellikle X-Men sevmeyen birine asla tavsiye etmiyorum, hele Uncanny X-Men’de Death of X’e uzanan hikaye çizgi roman tarihine geçecek kadar bir potansiyel vadediyordu ama saçma sapan zaman yolculuklarıyla falan resmen harcadılar.
X-men’e özel bir ilgin yoksa zaman kaybı bence, çok ama çok daha iyi seriler veya grafik romanlar var.
Saygılar.

(anıl) #1330

Astonishing X-Men :heart: Çok güzel bi seriydi be…