Çizgi Roman Tavsiye Başlığı

(Tuğrul) #1311

new 52 flash ı ben seviyorum tek ciltlik istiyorsanız marvel:son iyidir

(Yasin Duyar) #1312

Okumadım o yüzden tam bir şey diyemeyeceğim, :sweat_smile: ama eğer Doug Moench varsa işin içinde okunabilir. Her şeyden öte eğer bir eseri klasik adı altında görürsen her şekilde tüketebilirsin bence.

(brksgn) #1313

Türkçe baskısı mevcut olan yayınlardan kendimce verebileceğim tavsiyeler ;

• Scalped,100 Kurşun,Watchmen,Vaiz gibi kapağında “Vertigo” gördüğünüz hemen her çizgi roman,
  • Spawn,Chew,Saga,Ölümcül Sınıf gibi “İmage” çizgi romanları ,
  • İtalyan Ekolünden “Ken Parker” serisi,
  • Marvel’in açık ara en iyi işleri olduğunu düşündüğüm ,Max Serisinden The Punisher ve 9 ciltlik Daredevil : Korkusuz serileri (Daredevil 'ın Frank Miller 'ın yazdığı orijin hikayesi öncelikle tabi ki )
  • Frankafonlardan Enki Bilal serileri, YKY’nin bastığı “Tetikçi”, Alfa’nın bastığı "Airborne 44 " biraz da nostalji severseniz Asterix :slight_smile:
  • DC’den Batman İlk yıl, Dark Knight, Öldüren Şaka ve Bitmeyen Cadılar Bayramı,Superman: Red Son.
  • Jeff Lemire’dan Essex County,
  • İlk cildi karaborsada, uygun fiyata bulmak çok zor ama Mark Millar’dan “Kick-Ass” ,
  • Fabio Moon ve Gabriel Ba kardeşlerin bütün eserleri, ama tabi özellikle ve kesinlikle "Güngezgini ",
  • Old Man Logan, Magneto Vasiyet, Brubaker’ın Captan America serileri ile Wolverine Orijin diğer güze Marvel işleri kanımca.

(H. Yakup) #1314

@brksgn Kick Ass kaç para ya? Ben hayrına verdim arkadaşıma.

(brksgn) #1315

Birinci cildi tek başına 100-150 TL’ye satışa koyanlar var internette . İkinci cilt piyasada var o yüzden onun fiyatı normal. Geçenlerde 2 cildi set olarak 200 TL’ye gördüm bir yerde. Normal fiyata ancak çizgi roman piyasasını bilmeyen bi sahafta falan bulabilirsin ki, hepsi uyandı, baskısı biten popüler çizgi romanları baya yüksekten fiyatlıyorlar.

(H. Yakup) #1316

@brksgn Acayip olaymış bilseydim hediye etmezdim :stuck_out_tongue:

(marko) #1317

Dün akşam okumaya başladığım Jeff Lemire’in Royal City’sine bayıldım, mükemmel bir eser olmuş. Hikaye 14 sayıda bitecek ve şu ana kadar 12 sayı çıktı, benim gibi hepsini birden okumanızı özellikle tavsiye ediyorum. Bu kadar sıradan bir hikayenin beklenmedik, boyundan büyük şekilde vurucu ve etkileyici olması harika. Dili falan çok basit, gidin hemen okuyun derim.

(Oozaru) #1318

Oley oley ve oley