Çizim Yapmayı Sevenler 🎨

(Bahadır Doğan) #1313

(Geekiz ama ergeniz) #1314

Bacak işini pek beceremedim maalesef :unamused::unamused::unamused:

(.) #1315

(Pharaun) #1316

Selamlar muhitin çizim sever geekleri,

Sizlere çizimlerimi paylaşmadan önce kısa bir yazı ile giriş yapmak istiyorum. Aşağıdaki galeriyi oluştururken mümkün olduğunca kolajlar ile sunumu kısaltmaya çaba gösterdim.

Tasarımlarımda genellikle bilinen hikayeleri veya karakterleri referans alıyorum fakat her zaman onları farklılaştırıp detaylarını kendim tasarlıyorum ayrıca proporsiyonlarda ise elimden geldiğince karakterin tasarımlarına özgün biçimde oranlar kullanmaya çaba gösteriyorum; yani kafa vücudun 7.5 katıdır gibi kurallar benim için geçersizdir. Zaten bana göre illüstrasyonun prensiplerinden biriside budur; dilediğin gibi yorumlamalı ve ortaya farklı birşey çıkartmalısındır. O nedenle çizimlerimde bazı orantısızlıklar görebilirsiniz. Aşağıdaki sıralamayı, çizgisel gelişimimi gözlemleyebilmeniz açısından 2018’den 2005’e doğru hazırladım.

Esinlendiğim bazı duayenler ise;
John Buscema, Frank Frazetta, Joe Jusko, Greg Capullo, Kim Jung Gi, Jim Lee, Joe Madureira, Todd Lockwood, Stjepan Sejic…

Deviantart - Fatih Aslan

illüstrasyonlarımdan seçmeler 2018-2005

Detaylar için Deviantart Galeri Linki

(Haydi gel (ayran) içelim.) #1317

Derste sıkıldığım için sıraya birşeyler çizeyim dedim. Kafamda venom simbiyotu tarafından zorla ele geçirilmeye çalışılan spiderman gibi birşey çizeyim dedim. Ama…

Slime canavarı tarafından tecavüze uğrayan hentai karakteri gibi birşey çıktığı için yarı yolda vazgeçtim. :sweat:

(Can) #1318

Herkese selam. Fantastik Cadde olarak şöyle bir etkinlik başlattık. Çizimlerini göstermek isteyen arkadaşlar fantastikcadde@gmail.com adresine gönderebilir. Herkese sevgiler, iyi forumlar.

(NANANANANANA YARAMASA ADAM !) #1319

Açılışı benimle yapmışsınız ne kadar mutlu oldum :slight_smile:

(Can) #1320

Asıl mükemmel çizimlerini bizimle paylaştığın için biz çok mutlu olduk.

(NANANANANANA YARAMASA ADAM !) #1321

Carol Danvers

Hulk
hulkk

Iron-Man
iron-man

Red Skull
redskull

Cyclops
cycps

Deadpool
deadpool3

Bonus
%C5%9Ferp
Şero the Mad-Tekir (B.Üstün’ün görmüşlüğü var)

Bonus çizim haricindekilerde Jim Cheung ve Jim Lee çizgilerini çalıştım. Bonus çizim tasarım olarak bana ait.

(Küçükten Biraz Büyük Tatlı Sincap 🐿️) #1322

Kurgu evrenimden karakterler…

(Sun Cangur) #1323

Biraz alakasız olucak ama 5. sınıfta kullandığım resim defterimde böyle bi şey buldum fjröfkrşfm

(Fransuva'nın Ayranı) #1324

Bunun başlığı vardı sanki

(Umur) #1325

Raptorlara binen Türk askerleri var, harika.

(Sun Cangur) #1326

Fazla başlıktan zarar gelmez :upside_down_face:

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #1327

Tam cevap vereceğim bu yorumu gördüm. Ama harbiden bundan iyi film senaryosu çıkar :smiley:

(orçun) #1328

Derste sıkılınca sıra üzerine bi şeyler karalıyorum.

(Yasin Duyar) #1329

Kaligrafi kalemiyle çizdiğim Darkseid.
.

Hızlı Green Goblin eskizi.

(Witch-Dentist of Muhit) #1330

Mükemmel yorumum ile.

(*) #1331

Herhalde bunu 5 dakika + 27 senede yaptın kral bu nedir yav ?

(Witch-Dentist of Muhit) #1332

Hahaha :joy: Kabul ediyorum biraz yamuk oldu. :slightly_frowning_face: