Çoğu kişiden farklı olan düşünceleriniz / unpopular opinions

(imnotevensorry) #227

Monarşi spesifik zamanlarda demokrasiden daha zararlı gözükse de uzun vadede daha doğru bir sistem. En önemli nedeni demokrasinin yanlışlarının sürekli olması fakat monarşide uygulanan bir yanlışın süresinin baştaki adamla aynı ömre sahip olması.

Fakat burada önemli olan püf nokta tek adamın nasıl seçildiği. Babadan oğula mı, ülkedeki en güçlü adam mı:) vs? Bu noktada da monarşi demokrasinin direk karşıtı olmuyor. Monarşi Cumhuriyetin karşılığıdır daha çok.

(Deniz) #228

Oo muhitte Girls başlığı mı varmış? Olmasına ihtimal vermeyip aramamıştım bile. Muhit gerçekten sürprizlerle dolu. En yakın zamanda orada olacağım efendim :sunny:

(Althide) #229

Demokraside hükmetlerin kısır döngüye girme tehlikesi ve alınacak verimin halkın kalitesiyle doğru orantılı olarak seçtiği yöneticilerin şansına bırakmak
Monarşide baştaki insanın (Ülkedeki en güçlü adam veya babadan oğla geçiş) yaşacağı duygusal travnmaların yönetimi kötüye sürüklemeyeceğini ummaktan daha mantıklı

Ayrıca ülkedeki en güçlü kişinin varlığına nasıl karar verilecek ? Güç-zeka-para-hitabet? Yoksa hepsinin birden değerlendirildği testler mi olacak? Kabile filmi çekmiyorlar sonuçta milyonlar söz konusu olabilir.
Böyle bir şey söz konusu değilse ve babadan oğla bir yönetim varsa, diğer insanların yönetimde söz sahibi olma hakkını veya ifade özgürlüğünü nasıl garanti altına alacaksın

(Batur Onrat) #230

Breaking Bad sürükleyicilikten uzak, aşırı sıkıcı bir yapım.

Half Life abartıldığı kadar iyi bir hikayeye sahip değil ve iyi bir oyun değil.

(Varrrrya) #231

Yoğ abi yapma yaov e yüeah artıq hadi başlığın amacı buyken buraya caps yağaq

(Mert Özden) #232

Bu başlıkta işittiklerimden sonra, bir balıkçı kasabasına yerleşmeyi düşünüyorum.

(Gizem) #233

Sen kimsin? Kimsin sen?

(Varrrrya) #234

Yarın hava durumu nasıl Bursa’da…

(Gizem) #235

Dünün aynısı…

(Varrrrya) #236

Tenks yenge

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #237

Ben internetimi kapatacağım.

(idk) #238

Çay çok gereksiz bir içecek

(Umut) #239

Hayıııır. Her şeye tamamım ama artık bu çok fazla

(idk) #240

Burda daha fazla dram yaratmadan usulca wallpaper basligina gidiyim ben :grinning:

(Ali) #241

İkinci yorumuna kesinlikle katılıyorum.

(İnternet asosyali) #242

Ben de tadına ayılıp bayılmam ama kendisi kültürümüzün önemli bir parçasıdır. Daha da önemlisi cumhuriyetin ilk yıllarından itibaren ihracatın büyük bölümünü sırtlanıp karadeniz bölgesindeki işsizlik oranını düşürmüştür. Şuan bile türkiyeye getirdiği yıllık döviz 3 milyar dolarmış, seneye 5 milyara çıkacak falan dediydi haberlerde. Yani ben pek katılamadım sana
IMG_2209

(⏬) #243

Bol parantezli bir gece kolajı yapayım.

• Andrew Garfield son 10 yılın en Kral oyuncusu.
  • Arkham Knight >= Arkham City (Bunu yazarken felç geçirdim ama 2-3 tık daha iyi ha, o kadar.)
  • Kardeş payı>İşler güçler (Yarım büyüktür işareti yok mu yav?)
  • Belki çok da unpopular değildir bilmiyorum ama İncredibles, Wall-E’yle sadece kapışır. Wall-E’ye de öyle çok üstünlük tanıyamıyorum ama İncredibles da daha iyi değil Wall-E’den.
  • How To Train Your Dragon serisi yapılmış en underrated animasyon işi olabilir.
  • Doctor Strang… Şaka şaka. Yeter.
  • Reverse Flash konsepti (karakteri pek kafamdaki gibi işlenmese de)>>>>>>>>>>>>>>>>Joker
  • Bane>>>>>>>>>>>>>>>>>>Joker
  • Deathstroke>>>>>>>>>>Joker (ama yine de mark hamill faktörü yüzünden joker’i bu abilerden daha çok seviyor olabilirim)
  • Eminemin son albümü bence hoş.
  • Chester bennington veya Jared Leto’nun sesini F. Mercury’den daha çok seviyorum. (Sakin. Bak bunda Chester&Jared>>Mercury diye kestirip atmadım. Göstere göstere sübjektivite kattım cümleye. )
  • Spider-Man Batman’i (:cry:) rahat döver. Ben de üzgünüm ama öyle.
  • Dur Spider-Man öveyim. Normal halinde bile Çiğ güç olarak biyokimyasının esiri olsa da (yani mutasyon geçirdikçe hem fiziksel hem biyokimyasal, hem mental açıdan güçlenmesi tabii ki de çook çok olası; ama, eğer mutasyon geçirmezse de bu haliyle bile olacakları/olacağını düşündüklerimi anlatıyorum) brüt güç ve direnç olarak Wonder woman ile kapışacak düzeyde. Diğer fiziksel yetenekleri de aşağı kalmamakla beraber, mentalite açısından WW’yi çiğner. ( Bu arada Dianayıbir çıta olarak değerlendiriyorum.) Yok eğer kendisini keşfetmeye ve anlamaya yönelik bir bilimsel çalışmaya otursa ek olarak da sağlam bir programla gym’e başlasa jabartısız 6-7, abartılı 10-11 sınıf falan atlar. Bu arada Diana’yı rahat rahat gömebilmesi için gereken program bu, yoksa sadece yenebilmek için daha azı yeterli olur sanıyorum. Özetle siz de evinizde hard sci-fi kasararak Spidey’den abartısız, aşırıya kaçmadan, mantıklı temellere dayananarak, kimsenin “yaa abartı olmuş biraz” demeyeceği (bak diyemeyeceği demiyorum, demeyeceği diyorum. Birinde elinde olsa “abartı olmuş” diyecek ama “iyi yazıldığı için de bir şey diyemiyorum” çaresizliği var, diğerinde ise artık o kadar mantıklı işlenmiş bir hikaye var ki, okuyucu böyle bir eleştiride bulunmayı düşünmüyor bile) bir Titan yaratabilirsiniz. Malzemesi ve potansiyeli görülmüyor bu açıdan. Kendi payıma tasarlanmış en orijinal ve malzemesi bol fikirlerin tepelerinde (Tabii amcalar ne kadar bu öngörülerle yazdılar muamma)
  • Batman’ın Superman’i indirmek için kriptonite ihtiyacı yok + Superman’i kriptonitle indirmek normal bir insan için bile bir beceri de değil zaten. 2 basamaklı IQ’su olan herkes yapabilir bunu. Buradan hareketle “Batman Supoyu dövüyor olm onu mu dövemcek rörörö” yapmayın. Çünkü Supoyu iliklemek için onunla aynı 2 metre kare içinde bulunmamızın yettiği bir taşla onu indirmenin Wolverine’e, Hulk’a, Spidey’ye, Deadpool’a. Venom’a, Wonder Woman’ı, Flash’a karşı bir kredisi olmadığını düşünebilmek için alfabeye başlayacak çağa gelmiş olmak yeterli. Buradan hareketle elinde kriptonit olan ben Supoyu yendim, o zaman Hulk’ı, Wolverine’i, Wonder Woman’ı hayli hayli yenerim. E çünkü Supoyu yenen adam Hulk’ı hayli hayli yener, çünkü Supoyu gerçekten de dayak manyağı yaptım helal bana. Bunu açıklama ihtiyacı hissettim resmen ya.

(Mert Özden) #244

Your understanding of the Superman is limited.

Genel Anket Koridoru :ballot_box:
(Althide) #245

Bir tabloyu hyper uber süper realistic yapmanın ona fazla bir değer kattığını düşünmüyorum.

(Umur) #246

Wonder Woman kötü bir filmdi. BvS’den kötüydü. Kimse görmedi mi, görmemeyi mi tercih etti bilmiyorum.
Doctor Strange tek başına güzel bir film ancak evrene baktığımızda evreni başlatan Iron Man filmiyle arasındaki tek farkın CGI olduğu gerçeğini unutuyor musunuz, unutmayı mı seçiyorsunuz onu da bilmiyorum.