Çoğu kişiden farklı olan düşünceleriniz / unpopular opinions

(Umur) #289

Genel olarak aslında unpopular değil ancak, sanırım muhit için unpopular opinion oluyor…

George Lucas kötü bir yazardır, kötülüğü bırak çakma(hack) bir yazardır. Nedenleri çok uzun ama en basitinden, orijinal Star Wars kitaplarında yazar olarak görünse de hayalet-yazarlığını Alan Dean Foster yapmıştır. ANH’de senarist olarak görünse de, editleyen ve yardım eden tonlarca çalışanın emekleriyle o senaryo güzel çıkmıştır.
“I love you.”
"I know."
Gibi, karaktere uyan, güzel, epik sahnelerin çoğu senaryolarda yoktur, doğaçlamadır. Prequellerdeki senaryolar zaten hiçbirisinde tam değildir. Son filmde senaryo tamamlanmamıştır bile, yarım bırakılmıştır. Anakin-Kenobi savaşının anlatıldığı kısım senaryoda “They Fight.” olarak anlatılır. Hatta, George Lucas bile bir çok kez bunu kabul etmiştir, diyalog yazamadığının, senaryo işinden anlamadığının kendisi de farkındadır. Ancak halen, bir çoğu hayranı bunu bilmiyor, anlamıyor. Adama mesih gibi bakıyorlar.

(Geek Velet) #290

İnsanların yaratıcılıklarını çalıştırdıkları bir şey bu. İnsanlar nelerin daha iyi olabileceğini beyan etmezlerse iyi film izlemek zor. Hele böyle bir zamanda stüdyoların ders çıkarması lazım bunlardan ki iyi film izleyelim. Yanlış anlama, kast ettiğim “Fan Service” değil. :slightly_smiling_face:

([Godwoken]) #291

katılıyorum ve anlıyorum kastettiğim tam olarak Fan Service olmasa da yakın bir konumda.

Daha iyi olabilecek bir şeyin alternatifini sunmak tabi ki gerekli.
Eleştiri doğru yapıldığında her zaman pozitiftir ve gelişimin temelidir.

Daha çok anlatmak istediğim şu, yaptığı eleştiriyi doğrusunun o olduğuna inandığı için değil, kendisi için yapan "fan"lar.
Eğer izleyici bir filmde silahlı sahnelerin arttırılmasını isterken bu sahnelerin filme bir değer katacağını, olduğundan daha iyi bir konuma getireceğini önemsemeyip yalnızca daha fazla aksiyon görmek istiyor ise ben bu kişinin yorumunu dikkate almam. Üstelik sırf bu beklentisi karşılanmadığı için filme “bok gibi olmuş” deme hakkını kendinde görür.

Yoksa örneğin diyaloglar zayıftır, akıcı değildir bunlara alternatif üretilebilir elbet.

(Loony Lovegood) #292

Johnny Depp’in Grindelwald rolünde olmasından memnun değilim.

(Öyle biri) #293

Kaç kişi söver bilmiyorum ama söylüycem. Breaking bad izlerken skyler a karşı sempatim vardı:grimacing::joy:(tamam vurmayın​:fearful::joy:)

(⏬) #294

MCU’yu seviyorum.

(Boş İnsan) #295

Tam olarak hangi çoğunluğa tabiisiniz de bu düşünceniz diğerlerinden farklı acaba?

(⏬) #296

Sen anlamadın, boşver.

(Emre) #297

Ben daha ileri gidiyorum. Breaking Bad izlerken Skyler’ı genelde haklı bulurdum. Tabii Ted olayı hariç.

(İbrahim Korkmaz) #298

Firdevs ve Ayşenur isimlerinden nefret ediyorum. @anekseptib Üstüne alınma :smiley:

(İbrahim Korkmaz) #300

(.) #301

Narnia > Harry Potter

(Salih Alp Gökçek ) #303

Narnia Günlükleri’nin yazarı Clive Staples Lewis ile J.R.R. Tolkien yakın arkadaşlardı. Biri evrenini, tamamen bizim dünyamızdan bağımsız, farklı bir atmosferde kurarken; diğeri oluşturduğu dünyayı, mevcut olanla da bağladı ve evrenini iki atmosferli olarak işledi. Bu konuda da ikili arasında çeşitli tartışmaların olduğunu okumuştum. Özetle şu an okuduğumuz fantastik kurguların kurucuları bu iki yazar ve ikisinin kurguya yaklaşım şekillerindeki farklılık ile, bu günümüzdeki yeni fantastik eserleri okuyoruz. Bundan dolayı böyle düşünmek bana abes gelmez, kişiye göre gayet makul bir bakış açısı ki zaten isteyen istediği görüşe sahip olabilir.

(Mustafa) #304

Gel senle biraz konuşalım, anlat bana ne gibi travmalar geçirdin :joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy:

(.) #305

Etrafımdaki Harry Potter fanları genellikle ergen bu yüzden Harry Potterdan ölesiye nefret ediyorum

([Godwoken]) #306

Bak aynısını Star Wars başlığı altında da yapıyorlar.

Neden herhangi bir şeyden keyif alan bir kitleyi zan altında bırakıyorsun?

İnsanları genelleyerek veya sevdikleri şeyleri yaftalıyarak ancak antipati kazanırsın. Bunu ben yazmasam başkası daha ağır bir dille illaki yazar.

Bu tıpkı Rap şarkı dinleyenleri,
Futbol’dan keyif alanları,
TLJ’yi güzel bir film kabul edenleri kötü addetmekle aynı şey.
Neden aşağılıyorsun?

Böyle şeyler ancak size ait fikirlerin güvenilirliğini ve kalitesini düşürür. Farklı şeylerden keyif alıyor olmanız, sizden farklı düşünen kesimleri aşağılama hakkını size vermez.

Asıl ergenler popüler şeylere veya çoğunluk tarafından kabul edilenlere karşı nefretle yaklaşıp, sevdikleri şeyleri destekleyen insanları yaftalayan aptallardır.

Gelecek ilk cevap lütfen “Ama ben meclisten dışarı söyledim” şeklinde olmasın. Bunu her ne kadar kendi çevren için söylemiş olsan bile senin içindeki önyargıyı gösteriyor.

(.) #307

Söylediğim şey yanlış anlaşıldıysa kusura bakma . Ben sadece etrafimdakiler için söylemiştim . Tabi genelleme yaparak yazdığım için yanlış anlaşılabilir o daha çok’ etrafımdaki birkaç kız ergen olduğu için sevmiyorum’ olmalıydı . Bu arada sitedeki fanlara lafım yok sadece kendi çevremden bahsettim . Tekrardan pardon :))

([Godwoken]) #308

Teşekkür ederim eleştirime “sağduyulu” şekilde cevap verdiğin için.

Biraz çağladım farkındayım fakat bu aralar tarif ettiğim insanlarla aşırı karşılaşıyorum.

Benim ki tavrına karşı bir eleştiriydi. Kişisel algılama.

:ok_hand:

(Burak) #309

The Big Bang Theory baya kötü dizi. İzlediğim en kötü komedi dizilerinden biri hatta. Bir sezon bile dayanamadım bıraktım. Arada bazı sahnelerine falan denk geliyorum internette, meeh yani. Buna gülen insanlara farklı gözle bakıyorum.

(Althide) #310

2 yıl önce pottermoreda, patronusum ejder çıkınca sevindiğimi hatırladım bunu görünce. Gülümsetti