Çoğu kişiden farklı olan düşünceleriniz / unpopular opinions

(is Not An Old Man With A White Beard) #351

Aslında şöyle bir durum var. Bu dünyaya yararımızdan çok zararımız var evet ama aslında senin benim veya her kim düşünüyorsa bunu, bilinci kapalı iken etrafta olanların bir anlamı yok. İnsan doğuştan beri varlığını çıkar üzerine kurduğu için, dünyanın bizsiz olması bizim için bir anlam ifade etmez. Senin bilincin kapalı iken, hayvanlar rahat yaşasa bir şey olmaz. Bence insana düşen hala canlıyken doğayı korumak.

(Kırık Ağaç) #352

Death Note izlediğimde sanırım 17. yaşımdaydım.O zaman L vs Kira da Kira’nın tarafını tutuyordum.Yaş ilerledikçe,(25 yaşındayım) geek ortamlara girdikçe gördüm ki neredeyse herkes L gibi düşünüyor.Acaba ergenliğime denk geldiği için mi öyle düşündüm diye merak edip 1 hafta falan önce tekrar izledim ve kesinlikle Kira destekçisiyim bunu anladım.

Now,ı am the god of the new world.

(Gobel) #353

İzlerken ben de yaptığının yanlış olduğunu bile bile bir şekilde Kira’yı tutuyordum ama gerçekte böyle bir tip ortaya çıksın da istemem yani

(Mert A.) #354

Zaten Death Note’ta L yalnızca Kira’yı durdurmaya çalışan bir dedektif değil miydi? Yani Kira’nın felsefesine alternatif bir şey üretmiyor, karşı da çıkmıyordu o yüzden zaten desteklenecek bir tarafı yok. Düz memurdu kısacası :slightly_smiling_face: yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum.

(Mrs Mercedes'i Arıyor) #355

League of Legends abartıldığı kadar berbat bir oyun değil. Özellikle profesyonelleri izlemek baya eğlenceli.

(Kırık Ağaç) #356

L alternatif bir felsefe sunmuyordu ama Kira’ya karşı çıkıyordu,olan düzenin savunucusuydu.Suçlu bile olsa yargılanmadan ceza almamalı gibi bence gittikçe yozlaşan bir fikrin savunucusu benim gözümde.

Bence bunu bir düşünmelisin.Bütün dünya yozlaşırken,iyiler gün geçtikçe azalırken,insanlar haksızlığa uğrayıp her açıdan hasar görürken bunları yapanlar ucuz cezalarla kurtulmalımı?Ahlaki açıdan Kira elbetteki haksız ama bunca insan acı çekeceğine bir kişinin bunu omuzlanması,bütün suçu üstlenip suçluların üstünde bir güç olması fikri bana her zaman adil gelmiştir.Bütün sorunu kökten çözebilecek imkanlar varken ahlak kuralları bence ikinci plana atılabilir.Gerçekte öyle birisi olsun isterdim ve desteklerdim her ne kadar yanlış olduğunun farkında olsam bile.

(Umur) #359

Bu başlıkta, bu blogda ne görsem dayanabilirim sanıyordum da hiç kimsenin rakıya veya votkaya laf atacağını düşünememişim, şok oldum muhit…

Edit: Bari başlığa yararımız olsun, Make it Rain orijinal versiyon Ed’in versiyonundan kat kat daha güzel bence.

(Lidya Türkan) #360

Hiç geeklikle alâkası yok ama kafamda, insanların gerizekalılık seviyelerini tutuyorum.
Bunu bir tane olan arkadaşıma söylemiştim ve -doğal olarak- garip karşılamıştı. Yani bu yüzden bu fikri de -bence- bu başlığa koyabilirim.
Bunun dışında Stephanie Brown’dan (adını doğru mu yazdım?) nefret ediyorum.

(Burak) #361

Sosyal hayatta çoğu kişi bunun tam tersini düşünüyor galiba ama; HERKES KOMİK OLMAK ZORUNDA DEĞİL. Böyle bir zorunluluk yok. Yeter artık cringe yaşatmayın milleti canından bezdirdiniz be. Herkes komedyen amk herkes. Birine başımdan geçen bir şeyi anlatıyorum, direk ‘‘o da bi’ şey mi bak benim başıma daha komiği geldi anlatayım mı :DD’’ diyor bana. Aynen kardeşim en komik sizsiniz, süpersiniz devam edin böyle.

(i) #362

Bir de bunun sosyal medya ayağı var ki evlerden ırak artık. Yaprak kürek espriler mi dersin, yaşanmamış şeyleri yaşanmış gibi anlatmak mı dersin(bu hikayelerde başrol 5-6 yaşında yeğen olur genelde) yoksa laçka laçka mentionlar mı dersin… Etkileşim için şebek oluyor millet… Lütfen az buçuk kafası basan yapsın şu mizahı.

(Geek Velet) #363

JL>Avengers. Çok saçma biliyorum ama sadece DC karakterlerini daha çok sevdiğimden, yoksa Avengers daha iyi film. :slightly_smiling_face:

(forgetten prince) #365

Death Note’un sonundan gayet memnunum, bir çok kişiye göre 25.bölümden sonra bitmesi gerekiyordu fakat o şekilde bitse beni daha az etkileyeceği kesin.

(Sapere Aude!) #366

Bu gerçekten ilginç geldi, sebebi nedir acaba? Spoiler içinde yazabilir misin? Bana öylesine yazılmış bir son gibi geliyor hep.

(İbrahim Korkmaz) #367

Gurren Lagann serisini saçma, itici, çocukça ve yapmacık buluyorum.

(forgetten prince) #368

Tabi ki yazarım.

Şimdi sonundan önce serinin devam etmesini neden sevdiğimi açıklayayım.Öncelikle aradan altı sene geçmiş olması ve Kira’nın artık Dünya üzerinde çok daha etkin olması, takipçilerinin bir hayli artması görmek istediğim şeylerden biriydi benim.Onun dışında bizleri Near,Mello gibi yeni karakterle tanıştırması ve üzerine gelişen kurgu hoşuma gidiyor.Finaline gelirsek ise öncelikle Light’ın kendine aşırı güvenmesi yüzünden son karşılaşmada girdiği o haller ve başarısızlığa uğradıktan sonraki o unutulmaz gülüşü ile birlikte sarf ettiği sözler benim için çok etkileyiciydi. Ne kadar zeki olursa olsun bir lise öğrencisinin herkesi alt ederek yeni bir dünya düzeni kuracak olması bana pek mantıklı gelmiyordu o yüzden eninde sonunda kaybedeceğini bekliyordum, öldüğü kısımda ise Ryuk’un çok önceden ‘Sen öldüğünde adını deftere yazan ben olacağım’ sözünü boşa çıkarmadıklarından benim için güzel bir jest olmuş oldu.Daha derli toplu buluyorum kısaca bu sonu, bana göre olması gerektiği gibi bitti diyebilirim.

(Sapere Aude!) #369

Güzel noktalara değinmişsin.

Özellikle Light’ın kendine aşırı güvenmesi noktasında söylediklerine katılıyorum. Kaybettiğini anladığı anı izlemek keyifliydi. Sadece bu galibiyeti alanın L olmasını tercih ederdim. Çünkü çoğu noktada Light ile L birbirlerinin tam zıttı olarak düşünülmüş, ikisi arasındaki mücadeleyi izlemek daha tatmin ediciydi. Near ve Mello ile girdiği mücadele L ile olanı izledikten sonra oldukça basit geldi bana.

Ama özgüven konusunda söylediklerin Light’ın dikkatsizliğini açıklamakta önemli olabilir.
Ama şöyle bir durum da var. Dediğin gibi geçen sürede Dünya değişiyor, geçen sürede Light artık bir lise öğrencisi değil. Ama buna dair pek bir şey anlatılmıyor sanki.

Seriyi izleyeli uzun zaman oldu, anımsayamadığım noktalar olabilir. Aşırı özgüvene kapılıp hata yapmış olması da olası ama sanki onu da pek işleyemediler.

(yüzüğü neden kartallarla götürmediler ?) #370

RP açan harry potter fangirllerinden nefret ediyorum (öbürleri, gelin sarılalım )

(The Dude) #371

Bu konunun başlığı çok güzel, özellikle telaffuzu şahane; “anpapılır opinyıns”.

(Robotik Küçük Ejderha Meto'o) #372

Light 24 yaşında ölmüştü yanlış hatırlamıyorsam.

(forgetten prince) #373

Yukarıda bahsedildiği gibi zaman atlamasından sonra 23 yaşında ölüyor Light, ama o bitmek tükenmeyen kibri ve özgüveni oldukça isterse kırk yaşına gelsin yine aynı kafa gider gibi geliyor bana.Bir olgunluk illaki gelmiştir ama dediğin gibi pek üzerinde durmuyorlar bunun.Teru gibi kendine sonuna kadar hizmet edebilecek amaçları uğruna harcayabileceği bir adam alıyor yanına mesela.Öyle bir noktaya gelmiş ki Kira adı Dünyada, onun ideolojisini o kadar çok benimsenmiş ki öl dese ölecek noktada insanlar var artık.Direkt olarak bu temanın üzerine fazla yoğunlaşmamışlar ama ben Light’ın her konuşmasını,hareketini izlediğimde bu hisse kapılıyordum, benim için yeterli gelmişti.Tabi karakterin değişimi daha fazla akıllı olmak daha sağlam planlar yapmak yerine daha baskıcı daha psikopata doğru gittiği için pek de diğer taraflarda bir değişim göremedik.

L konusu ise bence de Light’ın sonunu getiren karakter o olmalıydı fakat yazarın aklında seriyi o noktada bitirmek vardı diye biliyorum ben, tuttuğu için yayıncılardan devamının getirilmesi konusunda zorlatılınca mecburen Near ve Mello’yu getirmek zorunda kalmıştır.Buna rağmen bence çokta kötü bir mücadele yoktu aralarında iyi kotarılmıştı yani, L ile olan kadar etkileyici olmasa da kötü olduğunu da düşünmüyorum.