Çoğu kişiden farklı olan düşünceleriniz / unpopular opinions

(Ömer Taşkaya) #394

Valla sen diyince farkettim hiç bakmadım yayınevine eve gidip bakmam gerekiyor.

( ◉) #395

Zottirik bi yayınevinden 3 lira diye aldığım Suç ve Ceza’yı 10 sayfa okuyamayıp attığımı biliyorum. Klasiklerde yetkin çevirmen çok önemli.

(Yevgeny Huncho) #396

çok var ya. yaz yaz bitmez yani.
1-) sherlock dev bir çöp yığını, conan doyle amcamızın o mükemmel eserlerine çok büyük bir saygısızlık ve dünyanın en çok abartılan dizisidir.
2-) “gri jedi”lar çok fazla abartılıyor, gerçekten bu mertebeye erişebilen kişilerin dev korkak oldukları unutuluyor.
3-) insanların doğaya verdikleri “zararlar” çok fazla abartılıyor. yeteri kadar gelişmiş bir türün hayatta kalabilmek/doğal ortamı tarafından tüketilmemek için doğal ortamını tüketmesi gerektiği unutuluyor.
4-) genel olarak şiirler pek hoşuma gitmiyor ancak “serbest ölçülü”, “halkın dertlerini anlatan”, “garip” şiirler dev hoşuma gitmiyor hatta bende çok fazla negatif his uyandırıyor.

(Geek Velet) #397

Bir Tumanov’a bak bence.

(Protogonos (Ali)) #398

Hangi Tumanov?

(Geek Velet) #399

Vladimir Tumanov :smiley:

(marko) #400

Immortal’ı Kiss’den daha çok seviyorum.

(Protogonos (Ali)) #401

O çocuk kitabı yazarı değil mi? Prensesi olanı okumuştum 3.sınıfta,çok beğenmiştim. Ancak haritalı olan biraz öncekini andırıyordu

(Geek Velet) #402

Zaten Kraliçeli olan daha iyi. Bence çok başarılı bir çocuk kitabı. Şahsen ben de 2. Ve 4. Sınıfta okudum.

(Althide) #403

Doğal ortamı geri döndürelemez şekilde tüketmek bir gereklilik değil hayatta kalmak için

(Gazapkulu) #404

İnsan doğal hayatı tamamen tükettiğinde ve sonunda tükettiği bir doğa kalmadığında ne olacak?İnsan da tükenecek.Yani dediğin şey bir çelişki.Şunu unutmamak lazım ,doğa insana muhtaç değil insan doğaya muhtaç.Medeniyeti yükseltmeyi doğa ile uyumlu bir hale getirebildiğimiz zaman insan türü olarak gerçekten gelişmiş sayabiliriz kendimizi bence.

(Ömer Taşkaya) #405

Babam çok okurmuş Tumanov az önce sordum kim önerdiyse zevki iyiymiş dedi.

(Umur) #406

Dünyanın en çok abartılan dizisi falan değildir, ancak iyi bir dizidir. Bahsedildiği gibi harika, muazzam vb. sıfatları hak etmeyen bir dizidir.

Şimdi, zaten dört adet Gri Jedi ünvanı almış kişi var. Bunlar da dev korkak değiller, aksine bulundukları kısma karşı çıkabilmiş kişiler. Kutsal görülen her şeye karşı çıkmış kişiler. Great Sith War’da savaşmış kişiler. Dev korkak değil, dev zekiler. Jedi’lar Great Sith War’dan sonra onlardan korkmuş, daha fazla onlar gibi Gri’ler çıkmasın diye Jedi öğretilerine bazı güç şeşitlerinin kullanımını yasaklamıştır. Asıl abartılanlar Sith’ler ve Jedi’lardır. Atton Rand’in de bir zamanlar dediği gibi.
"…just men and women with too much power fighting over some religion while the rest of us burn!"

Edit: Bu arada korak dediğin adamlardan birisi olarak düşünülen en büyük isim, Qui-Gon Jinn’dir. Haberin olsun.

(Geek Velet) #407

Ooo sağol, selam söyle babana. :slightly_smiling_face:
Sınıfta Sherlock Fangirl’ü olan arkadaşım var ve bana diyorki “Sırf Kuul Olmak için Byemiyorsoğon” diyor. Ben kitaplarına bayılıyorum ama 3.sezondan itibaren dizi bana hakaret gibi geliyor. Tabii bu benim görüşüm. :slightly_smiling_face:

(Umur) #408

Star Wars’ın deli hayranıyımdır, ancak “I AM YOUR FATHER” olayına herkes kadar coşamamışımdır. Hep kafamda Luke, İmparatorlukla savaşırken eski Jedi kayıtlarına bir şekilde ulaşıp Obi’nin tek öğrencisi olarak babasını görüp, kendi kendisine anlamış olsaydı falan derim, çok zayıf geliyor çünkü bir iki sözle bunun açıklanması. Yoda’nın doğrulaması da ikna etme amaçlı bir geçiştirme gibi geliyor ama tam anlamıyla ikna edemiyor. Ortada kitaplar, çizgi romanlar, prequeller falan olmasa yemeyeceğim yani, inanmayacağım.

(Ömer Taşkaya) #409

Yok ya o sadece senlik değil gibi 3.sezondan sonra Sherlock cidden bozdu. Baya kişi şikayetçiydi hatta.

(Geek Velet) #410

Haklısın öyle olaydı daha güzel olurdu sanki ama o kadar etkileyici olmazdı.

(Özgür Yağız) #411

Dünyanın yeni bir tabiri caizse nuh tufanına ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. İsterseniz Transhümanizm deyin isterseniz misantropizm deyin.

(Gökçe Yıldız) #412

Palyaçolar komik veya sevimli değil

(Yevgeny Huncho) #413

Şahsen sherlock izlerken bir iyi bir suç dizisi olmasını ve iyi bir uyarlama olmasını bekledim fakat ikisini de benzer sebeplerden dolayı başaramadı. O sebep de iyi bir suç dizisi olmamaması. İyi bir suç dizisi suçu çözen kişinin izlediği yöntemlerin, yaptığı çıkarımların aslında çok basit ve herkesin yapabileceği şeyler olduğunu gösterip izleyiciye bir şeyler öğretmeli bence. Ancak sherlock’da (ironik bir şekilde holmes’u eşsiz kılan yukarıda anlattığım şeyi mükemmel yapıyor olmasıyken) karakter bir şekilde ekran dışından kimsenin görmediği yardımlar alıyor ve suçu hop diye “mükemmel zekası” ile sanki bir sihirbazmış gibi çözüyor. Ayrıca moffat ana teması çok zor davaları çözen bir dedektif olan hikayeyi moriyarty vs sherlock haline getiriyor. Adı sherlock olan bir dizi iyi bir suç dizisi ve iyi bir uyarlama olamayacaksa ne olabilir bilmiyorum.

Kutsal sayılan jedi öğretileri force ve insan doğası göz önüne alınınca gayet mantıklı bence. Eğer sevdiğin, değer verdiğin kişiler olursa ve düşmanların olursa düşmanlarının bu kişilere zarar vermesi kaçınılmaz, tıpkı senin intikam istemenin kaçınılmaz olması gibi. Sonrasında gri jediların habire tekrar ettiği o “denge”yi sağlayamayacağın belli. KOTOR çok güzel işliyor böyle senaryoları, insani yanını kaybetmemek isteyen ve jedi öğretilerini çok uç bulan gri jediları. Gerçekten çok aktif ve savaşçı olanları da oluyor elbet ancak Kreia ve Revan gibi eninde sonunda dark side’a kayıyorlar. Dengeyi uzun süre sağlayabilenler ise şu bendu mudur her neyse onun gibi sürekli kaçıyorlar. Qui Gon korkak olmayabilir ancak diğer jedilara göre daha duygusal oluşu Anakin’in iç yüzünü görmesini engellemiştir. Evet jedi öğretileri çok fanatik ancak bu öğretilere uyan birinin dark side’a geçme şansı yoktur.