Çoğu kişiden farklı olan düşünceleriniz / unpopular opinions

(Yevgeny Huncho) #414

Evet, demek istediğim de tam olarak bu. Ancak farklı doğa anlayışlarımız var gibi. Doğa deyince benim aklıma “sosyal darwinizm, savaş, kazananın ilerleyişi” geliyor. Her varlığın birinci amacı yayılmaktır. İşler bizim için daha karmaşıklaşıyor çünkü biz diğerlerinin aksine kendi varlığının farkında olduğunun farkında olan varlıklarız. Ve doğadaki en gelişmiş bilinçli varlıklar(?) olarak ilerlememiz en sonunda doğayı yok edecek ve ilerlememiz lazım çünkü durmamız kendi türümüzü yok eder. Medeniyeti yükseltmenin doğa ile uyumlu bir hale gelebilmesi artık imkansız bizim için çünkü bu ilerlememizi durdurur ya da yavaşlatır ki ilerlememizin yavaşlayacağını hiç mi hiç sanmıyorum.

(Cem Ekiz) #415
  1. Age of Empires gerçekten çok kötü bir oyun, strateji oyunları açısından da tam bir felaket. Taraflar arasında zerrece denge yok. Coğrafyayı falan en küçük bir şekilde bile kullanamıyorsunuz. Üniteler arasında da doğru dürüst bir denge yok. AoE II HD versiyonunu arkadaşlarla oynarken fark ettim: Yeterli miktarda Elite Skirmisher ile yenemeyeceğiniz ordu yok ki bu bahsettiğim ünite stat’lere baktığınızda baya son sıralara oynayan bir ünite. Gold’u olmayan garibanların son umudu gibi bir şey. Bu arada görüşüm sadece II için değil bütün oyunları için geçerli. İlk oyun için yine fena değil diyeceğim ama zaten çok az faction vardı orada da.

2. Shawshank Redemption filminden hiç ama hiç hazzetmiyorum. Bunda filmden çok filmin sevicileri çok etkili: IMDb olayını zaten biliyorsunuz ki bulunduğu yeri asla hak etmiyor. The Godfather’ın en iyi film olup olmadığı tartışılabilir ama SR kesinlikle ama kesinlikle dünyanın en iyi filmi falan değildir. Bir diğer açıdan, en iyi hapishane filmi de değildir. Papillon gibi, Escape from Alcatraz gibi, Birdman of Alcatraz gibi, Cool Hand Luke efsaneler varken SR’ın adının anılması bir hakaret gibi geliyor bana.

3. Bir rock-metal dinleyicisi olarak çok ağır İbocuyumdur. Bak bu itiraf gibi oldu ama unpopular opinion olan kısmı, müzikte türcülüğe düşman olmam. Ya şimdi herhangi bir rock ya da metal parçasını kötü de olsa dinliyorum, bu da bu türü favorim yapıyor. Ama diğer türdeki parçaları da benim hayatımda bir şeylere değiyorsa dinlemekten, övmekten çekinmiyorum. İbo’nun Sevdalandım, Leylim Ley ve Bırakın Gitsin parçalarına özellikle hastayım çünkü hayatımda bir yeri var, anlamı var hepsinin. Zaten müziğin amacı şekilcilikten ziyade ruha dokunmak olmalı diye düşünüyorum ben. Bir insan Since I’ve Been Loving You da dinler Vur Gitsin Beni de. Bende uyandırdığı duygu aynı ne de olsa.

( ◉) #416

Fan Club’e hoşgeldin. Ben de özellikle Kal Benim İçin ve Sarhoş parçalarıyla severim.

Sesi ve tarzıyla önemli bir adamdır.

(Koray ) #417

Killing Joke abartıldığı kadar iyi değil bence(Belki de kitabın her türlü spoilerını bilerek okuduğum için bana öyle geliyordur)

(Ahmet) #418

Çoğu Kişinin Aksine LOTR Ve Harry Potter Serisini Beğenmiyorum.

(Özgür) #419

Acı çekmenin hayattaki tek gerçek şey olduğunu düşünüyorum. Bu kadar çok acıya sebep olabilen tek şey o kız olduğu için de onun gerçekliğin ta kendisi olduğunu düşünüyorum.

(Umur) #420

Çok doğru bir söz. Geçmiş olsun @ozgur89

(Melih Erpulat) #421

Game Of Thrones saçmalığı. Çevremdeki herkes seviyor bayılıyor. Bende bi 3 sezon izleye bildim ama bu 3 sezonu da çok zor izledim. sonunda da sürekli olarak twist zorlaması, bişi olucak vs çok yoran ve dünyada açık ara farkla en gereksiz şekilde büyütülen dizisi. Kitaplar bir yere kadar iyi ama dizi başlı başına saçmalık. Dizi yüzünden bir çok güzel dizi ikinci sezonları göremedi yada hikayelerini tam anlatamadan bitti. Shamless da aynı şekilde. Bi süre sonra sonra hepsi zorlamaya giriyor, abartı kaçıyor fakat en azından shamless daki karalterler de zaten absürt olduğu için o kadar da göze batmıyor. Supernatural den bahsetmiyorum bile. Bu şekilde başka düşünen yoktur heralde nede olsa GoT dünyanın en iyi(!) dizisi ya :unamused:

(Umur) #422

Çok doğru. Başından beri ortalama olan bir diziyi alıp havalara kaldırdılar.

(Cem Ekiz) #423

Game of Thrones’un bütün bölümlerini izledim. Tek bir amacım vardı, çok sevdiğim bir filmden lanet olası bir spoiler yedim ve spoiler’ı veren arkadaş GoT izlediği için bir gün intikamımı alacağımı hayal ettim. John Snow’un ölüp tekrar dirildiği o iki bölümün her ikisinde de bunu başardım :smiling_imp::smiling_imp: Sonraları da “Lan buraya kadar geldim, bari devam edeyim” diye izledim. Ta ki şu son sezon bittiği sıralarda G. R. R. Martin denyosunun LoTR hakkında “Ben olsam Gandalf’ı geri döndürmezdim” demecini görene kadar. Eskiden de sevmezdim, South Park’taki o efsanevi “wiener wiener” bölümlerinde gösterildiği gibi pislik bir herif kendisi. Ama son bu lafıyla gözümden tamamen düştü. Bir de “Amerikan Tolkien’i” diyorlardı. Sikimin Tolkien’i affedersiniz. ABD’de Tolkien’in yerine geçebilecek, hatta onu edebi anlamda çoktan aşmış sayısız yazar/çizer varken popüler kültüre, libidoya, bilinçaltına, kapitalizme oynayan bu sersefil yaratık nerede Tolkien olacak lan?!

Çok dolmuşum ya. Uzatmışım baya şimdi baktım da. Kusura bakmayın :frowning:

Açık Uçlu Sorularınız 📋
Açık Uçlu Sorularınız 📋
(Gizem) #424

Game of thrones seviyorum. herkes gömüyor bu görüş çoğu kişiden farklı oldu artık

(.) #425

Bir kızla tanıştım . Üstünde GoT t-shirt ü vardı . Sen GoT mu izliyodun dedim . Hayır çok popüler o yüzden aldım bir ara başlıyacağım dedi . Yani bu konuda haklısın

(Salih Alp Gökçek ) #426

Genel kanının olumsuz yönde olduğunu düşünüyorum: Ang Lee’nin Hulk filmi çok başarılı bulduğum bir çizgi roman uyarlamasıdır. Karakterlerin işleniş şekli gayet yerindeydi, kurgu da oturaklıydı, sanat yönetimi estetikti, ekran parçalama tekniği ve geniş açıların kullanılma biçimi de çok hoşuma gitmişti. Hakkının yendiğini düşündüğüm yapımlardan.

(İlhami Cengiz) #427

Whaaaat?

(Oğuzcan Demir) #428

Ben diğer insanların aksine tüm insanlarda bir art niyet olduğuna inanıyorum

(fza) #429

(Burak) #430

+1 +2 +3 +4… Benim anlayamadığım şu, bize yakın dönemde sanki bu yıllarda yapılmış (90’ların sonu 2000’lerin başı) süper kahraman filmlerinden çok daha farklı bir şey izletiyorlarmış gibi, izleyici tarafından bu tarz filmler neden bu kadar çok gömülüyor? ‘‘Ohh bee şimdikiler harika yav o eskiler neydi öyle :))’’ deniyor, ama bunların al birini vur ötekine zaten. Neredeyse %70’i bu şekilde, bu eleştiri de pek kafama yatmıyor o yüzden. Bana nedense bu eski yıllarda yapılmış filmlerin (görece daha az ticari kaygı güdülerek çekilmiş olanlarının) bir ruhu varmış da biz o zamanlar fark edememişiz gibi geliyor. Bu film de dediğin gibi farklı çekim tekniğiyle öne çıkıyor, bir şeyler denenmiş. Eric Bana’nın da Mark Ruffalo’dan çok daha iyi bir Bruce Banner olduğu neredeyse kesin gibi (benim açımdan). Film başarılı olmuştur, olmamıştır orasını bilemem. Beğenilmemesini de anlayışla karşılıyorum ama bu kadar aşağılanmayı hak etmiyordu bence.

(Salih Alp Gökçek ) #431

Aslında şu anki süper kahraman işlerinin çoğunu estetikten yoksun görüyorum. Süper kahraman işlerinin tutup, artık seri üretime geçtiği dönemden sonra; içeriği fena olmasa da, görsel anlamda fazla özenilmemiş işler ortaya çıkıyor. Eric Bana bence çok iyi bir Bruce Banner’dı, Bruce Banner’a göre biraz fazla kalıplıydı ama gayet iyi oturmuştu role. Bruce Banner’ın iç çatışmaları, karakterin sorumlulukları da güzel yansıtılmıştı. Jennifer Connely ve Sam Elliot da harikaydı.

Filmin en büyük özelliklerinden biri de o bahsettiğim ekran parçalama tekniğiydi. Kişiye çizgi roman okur gibi bir zevk veriyordu. Ang Lee, yönetmenlik becerisi şu anki MCU yönetmenlerinin hepsinin üstünde olan biri ve bunun da filmde hissedildiğini düşünüyorum.

(Kürşad the Falcone) #432

Çok fazla tükettiğimi söyleyemem ama tükettiğim kadarıyla George Carlin’in iyi bir komedyen olmadığını düşünüyorum. Mizah anlayışını hedef belirleyip aşağılamak olarak görüyorum. Politik mizahı da severim ama Carlin bu konularda konuşurken mizah yaptığını unutuyor sanırım. Espirileri kesip söylenen bir muhalif dedeye dönüşüyor. Fikirlerine katılıyorsanız en fazla iyi bir muhalif aktivist olabilir, ama çok iyi bir komedyen olarak görmüyorum kendisini.

(Ataberk ) #433

Muhitte Carlin hakkında senden daha kötü şeyler düşünen bir sürü insan olduğuna eminim.Hatta aklıma birkaç isim bile geldi.