Cyberpunk Şehri (CD Projekt Red)

(K) #1

E3 yaklaştığı için ve hâla kendi başlığı olmadığı için bu onuru ben üstlenmek istiyorum ve başlığı açıyorum,

resim

Cyberpunk 2077, CD Projekt RED’in yeni jenerasyon RPG projesi. Mike Pondsmith’in Cyberpunk 2020 evrenini temel alarak, “karanlık gelecek” temasını işliyor.

resim

Mike Pondsmith, gerçekten önemli bir adam çünkü Pondsmith’in işlerinden önce bunu rol yapma oyunu olarak kurgulayan doğru düzgün bir yapıma rastlamak neredeyse mümkün değil. 2077, bu bağlamda video oyunlarında Cyberpunk konseptini bu denli derinlemesine işleyecek nadir yapımlardan birisi olacak.

resim

Xbox One, PS4, PC için düşünülen ve çıkış tarihi hâla kesin olmayan proje hakkında çıkan haberleri, detayları veya önceki oyun hakkında (2020) bu başlık altında konuşabilirsiniz.

(Umur) #2

Of bu başlık bile ayrı bir hype. 5 yıl oldu ya, 5 yıl. Teaser’ı düzenli aralıklarla izliyorum, her izlediğimde üzerine düşünüyorum “acaba ne?” diye.

Microsoft’un konferansında gösterirler diye düşünürsek, 19 gün kaldı.

(K) #3

Şöyle bir dedikodu var, sadece basına göstereceklermiş olsa bile yani. Lucky Bastards :d

(y) #4

Oyun tamamen single player olucak değil mi? Bilgi varmı hiç bu konu hakkın da.Yoksa multiplayer içerikleri de olucak mı

(K) #5

Multiplayer öğeler olacak dendi diye biliyorum. Haberi bulunca editlerim.

(Barış Beyaz) #6

Multiplayer içerikleri de olacak.

(Emirhan) #7

Lannnn Deniz bu başlığı nasıl kaçırdım olm ya harbi kimsenin aklına başlık açmak gelmemiş.

Oyunla ilgili şu ana kadar açıklanan şeylerin toparlandığı bir videoyu izlemiştim aylar önce. O videoda ilgimi çeken kısımları aşağıdaki entryde anlattım. Başlığı açılmışken birkaç detay öğrenmek isteyen tekrar bakabilir:

(K) #8

Belirsiz diye açmamış herhalde millet :d Video Oyun Kafesi yerine burada konuşulur detaylı, geniş alan falan mis.

(Emirhan) #9

Muhtemelen. Zaten E3’te oyundan detay gelirse burda ıslak cyberpunk hayallerimizi paylaşıcaz

(y) #10

Bir gameplay gelir mi sizce.4-5 dklık böyle güzel olmaz mı.Onla idare ederiz oyun çıkana kadar :smile:

(K) #11

Sanmıyorum ama umarım gelir artık. O dünyayı, nasıl yaptıklarını, neye benzediğini oynanış içinde görmek istiyorum. Bu aralar Cyberpunk ve neon renk açlığım da kabardı. Hadi CD Projekt Red, ver odunu hepimize.

(Umur) #12

Bunun gibi bir şey gelebilir:

Ne zaman neon renkler görsem aklıma sen geliyorsun artık. :sweat_smile:

(K) #13

Hastasıyım ya o tonların, CD Projekt istesin 7/24 testerlığını yaparım o evrenin :d

(Barış Beyaz) #14

Bu bilgileri duymamışım :grin:

Yine mükemmel olacak belli ki

(K) #16

Mike Pondsmith’in (evrenin yaratıcısı) Cyberpunk hakkında konuşması,

(Serkan of İzmir) #17

Hastayım sana ben tescilli vurgununum CDPR, küt küt atıyor kalbim gönül tutuklunum.

(Kid A) #18

Şu projeyi duyduğum zaman köşeye para atmaya başlamıştım.

Planıma göre proje gerçekleşince elimde biriken para ile sağlam bir oyun bilgisayarı toplayacaktım. İki yıl kadar falan da biriktirdim parayı baktım, ses soluk yok, biriken parayı başka bir yere yatırdım. Herhalde o günden itibaren biriktirseydim rahat bi beni 10 sene götürecek bir pc toplamayı başarırdım.

Kaç yıl geçti cidden ya. Gel artık insafsız.

Gerçi eskisi kadar oyun oynadığım da söylenemez. Sırf senin için şu kur farkı ile sistem toplar mıyım bilemedim şimdi. :thinking:

Ama cyberpunk ya. Daha ötesi yok bu işin. Kafam çorbaya döndü.

Hele bi’ çıksın da…

(Umur) #19

Bu oyun çıkana kadar euro 8, dolar 7 olur. Yavaştan başla en iyisi.

(K) #20

Yada bekle yakında buralar da Cyberpunk vari bir distopyaya dönüşür, deneyimlersin?

(Burak) #21

Dünyanın en iyi oyununa dünyanın en iyi başlığı açılmış yauv şuraya bakar mısın içeride bir tane boş char yok herkes zımba gibi.

618