Cyberpunk Şehri (CD Projekt Red)

(fza) #22

The Witcher 3: Wild Hunt öyle bir etki oluşturdu ki, benim gibi RPG sevmeyen adam bile oynamak istiyor oyunu. Bu oyun için de meraklanmama sebep oldu ayrıca. Yine öve öve bitirilemeyen bir oyun gelecek diye düşünüyorum.

Bir de oyunun görsellerini görünce aklıma direkt uçan fütüristik şekilli arabalar filan geliyor ya. Hatta direkt Total Recall(2011) filmine gidiyor kafam görsellik, gökdelenler vs açısından.

RPG mantığına ters, biliyorum ama ben ‘‘ana karakter’’ olsun isterdim oyunda. Bildiğim kadarıyla kesinleşmedi bir ana karakter olmayacağı, inşallah olur. Kendi karakterimi oluşturmayı sevmiyorum.

(K) #23

Unutmadan atayım, oyun için CD Projekt şöyle bir iş ilanı koymuştu;

resim

Yani uçan araçlar cepte, bunların fiziğini ayarlamak için ekstradan adam toplamaları da bir artı gözümde. Oynanışı da smooth olursa daha bir şey istemem, şaka maka 2049’u kendimiz yaşayacağız gibi. Üstelik tüm deneyim bize ait olacak ve herkesin kendine has bir hikayesi olacak.

(Kid A) #24

(Emirhan) #25

Konuşamayan bir ana karakterimiz olmaz ama Cyberpunk FRP kökenli bir sistem olduğu için ve oyunun bize çeşitli classlar sunacağını bildiğimiz için belirli bir ana karakter olacağını pek sanmıyorum. Üstelik bu oyunda dünyayı kurtarmayacağız. Kendi meselelerine koşturan bir karakter olacakmışız. Yaratacağımız karakterin kişiliğini bizim oluşturmamız daha iyi olur böylece. Herkesin farklı bir hikayesi olur. Witcher 3’te her ne kadar seçim yapma şansımız olduysa da Geralt’ın kişiliği çok değişmiyordu. 2077’de işler farklı olur

(Umur) #26

Polis, kaçakçı, suikastçi vs. birbirinden farklı bir çok rol varmış. Bu kadar farklı yollara sapar mı acaba?

Bu ona işaret. Her rol, farklı bir hikaye demek. Böyle olursa, sadece güzelliğinden değil, hikaye olarak da birden fazla oynanış gerektirir

(K) #27

Oyunda görevler için yanımıza birini alabilecekmişiz. Oynanışın Deus Ex tarzı hem FPS hem TPS olacağı dedikodusu dönüyor aynı zamanda. Yanımıza karakter almaktan ziyade kendimize özgü küçük bir AI bulundursak fena olmazdı.

(Hear me and rejoice) #28

https://www.merlininkazani.com/cyberpunk-2077nin-savas-mekanikleri-hakkinda-yeni-bilgi-haber-101604

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #29

İşte benim için Skyrim’e yaklaşacak oyun böyle olur. Witcher 3 iyi güzel oyun ama, armut yani.

(fza) #30

Ben RPG sevmediğim için, aynı The Witcher 3’te olduğu gibi RPG mantığına -genel itibariyle- ters bir şekilde; ana karakterin hikayesini takip etmeyi seviyorum. Yine seçimlerle gidişat, sonlar vs değişir ama sabit bir ana karakter olsa daha güzel olur benim için.

(K) #31

Zaten cepte olan Witcher easter egg’leri arasında en çok görmek istediğim kişi Ciri. O dünyaya gelmesi ve karakterimizle az da olsa yollarının kesişmesini istiyorum.

(fza) #32

Direkt oyunun içinde ki bir karakter olursa -cameo da olsa- atmosferi bozar bence. Bambaşka bir şey sonuçta Witcher’ın dünyası.

(Umur) #33

Olur bu. İnanıyorum. Bunu boşuna koymuş olamazlar. Ve anlattığına göre 3-5 saniye de kalmamış. Çok küçük bir şey de olsa easter egg olacaktır. Hayal kırıklığına uğratma bizi CDPR.

(Oneironaut) #34

Ben de Ciri’yi görmemize kesin gözüyle bakıyorum. Merak ettiğim bir şey white frost. Sonuçta her şeyi yok ediyor ve gezenleri bir bir donduruyor.
Bununla ilgili bir kehanet, eski inanış, din falan görür müyüz acaba?
Ciri durdurdu gerçi ama “Bilim insanları gelecekte meydana gelecek bir buzul çağının sonumuz olacağını söylüyor.” tarzı bir şey dahi yeter.

@Pomeron_Reboot Lady of Space and Time ismine sahip biri için ters düşmez bence. Atmosferi de bozmaz yahu, neden bozsun ki?
Hem W3’de değindi artık, görmesek olmaz.

(Dovahkiin) #35

Ciddi ciddi bunu söyledin mi yani ?

(Oneironaut) #36

Ben bunu görmedim ya. Sizi çok kötü kınıyorum bayım.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #37

Evet.

Armut yani. Skyrim elma.

Ben elmayı daha çok severim ama.

(Serkan of İzmir) #38

Ciri ve benim gözyaşlarım bu oyunda kesin olacak arkadaşlar. Görürsem dayanamam ağlarım çünkü.

(“Eğer benden saygı bekliyorsanız saçmalayan saygı falan yok bende") #39

Daha önce CD Projekt RED ile çalışanlar “hem bize az para veriyorlar hem de köle gibi çalıştırıyorlar.” Deyip proje de ayrılmışlar. Yani oynamayacağım ama karşınıza bu sefer kötü bir oyun ile çıkmaları olası. :slight_smile:

(Dovahkiin) #40

Kötü bir oyun çıkaracaklarını sanmıyorum. EA değil bu “paramızı kazanalım da oyun önemli değil” gibi bir yaklaşımda bulunmuyorlar.

(“Eğer benden saygı bekliyorsanız saçmalayan saygı falan yok bende") #41

Yine de belli olmaz. Çokta umut bağlamayın. :slight_smile: