Cyberpunk Şehri (CD Projekt Red)

(Serkan of İzmir) #42

Köle gibi çalıştırıyorlarsa demek ki çok düşüyorlar oyunun üzerine. :thinking:

(“Eğer benden saygı bekliyorsanız saçmalayan saygı falan yok bende") #43

@Bruce_Lee ve @GeraltofRivia35 video bir daha izledim de ekipten ayrılan insanlar The Witcher 3 yapan adamlarmış. :slight_smile:

(K) #44

Mood

(fza) #45

Bunları oyunun içinde geçen özel bir göndermeden vs ötürü söylüyorsan, bilemiyorum çünkü henüz oynamadım ama sırf

bu yüzden söylüyorsan, şahsen beni rahatsız eder yine de görece orta çap görünüşlü birinin cyberpunk bir atmosferde gözükmesi. Ha belki de o döneme uygun olarak giyinmiş, kuşanmış olursa çok rahatsız da etmeyebilir. Görmem lazım.

Arkadaşlar, başlığı Witcher 3 spoilerı ile doldurmasanız iyi olur; yazacaksanız da belirtin ve spoiler içine alın lütfen.

(Oneironaut) #46

um.

(“Eğer benden saygı bekliyorsanız saçmalayan saygı falan yok bende") #47

(“Eğer benden saygı bekliyorsanız saçmalayan saygı falan yok bende") #48

CDPR, E3 Öncesi Cyberpunk 2077 Markasını Tescilledi
cyberpunk-2077-trademark-big
Şüphesiz ki çoğumuzun E3 2018’i bekleme sebeplerinin başında Cyberpunk 2077 geliyor. Tamam, özellikle Sony konferansı da bomba gibi olacak ama PS4 sahibi olmayanları da düşünmek lazım, değil mi? CD Projekt Red’in aksiyon RYO’su Cyberpunk 2077, E3 2018’in en büyük isimlerinden biri olacak ve oyunun ne durumda olduğunu görmek için cidden can atıyoruz. İşte bu büyük fuar öncesi CDPR’dan hamle geldi ve stüdyo Avrupa Birliği Fikrimülk Ofisi’ne başvurarak Cyberpunk 2077 ticari markasını tescilledi.

Bu ticari marka tescili yalnızca video oyun olarak değil, bu ismin ticari ürünlerde de kullanılmasını planladıklarını gösteriyor. Hatta belgede iyice ileri gidip olası “eğlence parkı ve lunapark hizmetleri” de kapsama alınmış. Yani ileride distopik, cyberpunk temalı lunapark eğlenceleri ve aletleriyle karşılaşınca şaşırmamak lazım.
Belgede ilginç olan bir diğer nokta ise CD Projekt Red’in markayı bir “sanal gerçeklik oyun yazılımı” olarak da kullanma haklarını almış olması. Bazı söylentilere göre oyunun birinci şahıs perspektifinden oynanıyor olabileceğini öğrenmiştik, bu da oyunun ileride VR versiyonunun yayınlanacağına dair bir işaret de olabilir.

CDPR’ın E3 2018 öncesinde böyle bir hamlede bulunması fuarda Cyberpunk 2077 ile ilgili nelerin gösterileceğini daha da merak etmemize neden oldu. Bu konuda çok sayıda rivayet var, kimse tam olarak bir şey bilmediği için hepsi de söylenti boyutunda kalıyor. Oyunun 1 saatlik demosunun kapalı kapılar ardında basına gösterileceğini iddia edenler de var, fragman ve ekran görüntüleri gösterileceğini söyleyenler de. Sorularımızın cevabını almamıza neyse ki az kaldı, 2077 dediğin nedir ki, göz açıp kapayıncaya kadar gelir.
http://oyungezer.com.tr/haber/53420-cdpr-e3-oncesi-cyberpunk-2077-markasini-tescilledi

(Umur) #49

ÇÖÖKKK

(K) #50

Öldük.

(Kerem) #51

Ağam nabız gelmiyor

(Umur) #52

Expect a lot more info on the game dropping during #E32018

a lot more

Çıkış tarihi gelmez gibi. Yeni detaylar lazım ama. Karakterler vs.

(K) #53

Yarısı Microsoft yarısı Sony. Leak doğruysa (ki bir hata dışında doğru gibi), Sony konferansında gameplay gelme şansı yüksek.

Bu arada,

(And Now My Watch Begins) #54

Ya şunu aradım bulamadım, tam pcyi kapattım burada gördüm ya… Ağlamak istiyorum

He bu arada ; fragman olmamış getting ready to get lynched

(Umur) #55

Fragmanın sonunda ki mesajların tam hali:

You’ll able to create your own character

(fza) #56

Bununla ilgili kodların çoğuna ‘‘Geçersiz’’, diyor. Anlamadım valla.

(Serkan of İzmir) #57

Microtransactions?
In a single player role-playing game? Are you nuts?

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #58

Kullanılmıştır çoktan.

(fza) #59

Öyle olunca ‘‘Kullanılmış Kod’’, diyor. Özellikle ‘‘Geçersiz’’, yazdım.

(fza) #60

Bu adamların müşteri memnuniyeti politikasına hayranım. Oyun dünyasının Amazon’u gibiler.

(Umur) #61

Detaylar detaylar…

Komut Sistemine, “ssh 212.91.11.20” yazıp gelen soruya “yes” diyince bu ekran geliyor:

Adres çubuğuna “212.91.11.20” yazınca da bu siteye yönlendiriyor:

Şifre “NC20 CP77”, ama hata veriyor:

Fragmanın sonundaki arabadan çıkarmış bunları reddit’te ki arkadaş.