Cyberpunk Şehri (CD Projekt Red)

(fza) #62
  1. fotoğrafın oyundaki kötü şirketlerden biriyle alakası var muhtemelen.

(Emre) #63

Kodları Steam’den mi denedin? Bence GOG için geçerlidir o kodlar o yüzden geçersiz diyor olabilir. Eğer GOG’da denediysen de kodlar kullanıldıktan sonra silmişlerdir o yüzden de diyor olabilir.

(Doğan) #64

Şöyle bişi var. Nereden bulundu, nereden çıktı bilmiyorum.

(Fransuva'nın Ayranı) #65

Kesin birileri sızdırmıştır.

(K) #66

Night City esintileri

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and I’m fucking retarded.) #67

(Oneironaut) #68

Ohhhh, DEV hype kastım. Azıcık karnımı doyurdu, iştahım daha bir kabardı. Yiğitlerim benim bee :heart: Helal ulan Helalllll, beklemeleri… Emin olmadan bir şey yapmamaları… Tutkuları…
:heart:

(Umur) #69

Azcık fragmanı sömürelim.

Harita:

Bu fotoğraf için uzaydalar diyenler var;

haritada da Orbital Air Space Center diye bir yer var:

air%20space%20center2

:man_shrugging:t3:

Doğru mu değil mi bilinmez ama ben de fragman boyunca birden fazla protagonist gördüğümüzü düşünüyorum.

(Cain) #70

Vallahi biz Cyberpunk’ın aşığıyız…

(fza) #71

Netrunner olurum ben eğer böyle olursa. Diğerlerinin tipleri çok gıcık. Bu kadar itici yapmak için bayağı uğraşmışlar sanırım.

(Why did you say that name?!!) #72

Ah bir de şöyle 2 dakikalık da olsa bir oynanış görseydik var ya, ben evi parçalardım evi. Neyse şimdilik bu da kafi.

(Emirhan) #73

6 yıldır bekliyorum ulan 6 yıldır dile kolay. Dün gece sabah iş olduğu için tam yayını kapatma kararı veriyordum ki görüntü gitti ekran hacklenmeye başladı. Kalbim pır pır çarpıyor o sırada. “Geliyor mu lan?” diyorum. Multiplayer’dan takip ediyordum konferansı. Enis Kirazoğlu ekran gider gitmez aha Watch Dogs 3 dedi bir moralim bozuldu. Kalbimin ritmi yavaşlamıştı ki Bullets’ın müziğini duymaya başladım ve kalbim yine pır pır… Var ya heyecandan kendimi skicem o derece. En son BvS trailerında böyle olmuştum. Sinematik fragmanın etkisiyle karanlık bir dünya bekliyordum yalan yok. Gündüz ve rengarenk bir dünya görünce ilk yadırgadım ama aynı zamanda atmosfere hayran kaldım. Blade Runner etkisi diyelim. Cyber-noir bir hava hayal ediyordu çoğu kişi. Laaaakin cyberpunk tam da budur arkiler. High tech-low life. Pembe mohawkli abiler. Punk janrasının her öğesi. Fragmanı 20 kere izledim herhalde. Oyun çıkana kadar da eski sinematiği izlediğim gibi 100 kere dönerim bu trailerı da.

Son zamanlarda CPR için olumsuz haberler düşmüştü internete. En iyi çalışanlarını kaybettiği ve çalışanlarını fazla çalıştırdığına dair. Umarım doğru değildir. Witcher 3’ün de üstüne çıkmalarını bekliyorum. Kendi karakterimizi yaratacağımız için her classa özel görevlerin olmasını bekliyorum. Ve bu classlara göre görevleri bitirme şeklimiz de değişecektir muhtemelen. Hayal ettiğimiz çoğu şey çıkarsa bir 500 saat gömeriz bu oyuna. Sony konferansından gameplay beklemeye başlayalım…

(Serkan of İzmir) #74

Ben de multiplayer’dan izliyordum, Enis değil Orhun dedi Watch Dogs 3 mü diye. Benim de bir hevesim kırıldı ama kodların arasında PROJCTRD yazısını görünce sevinç naraları atmaya başladım gece gece :d

(Berkay) #75

CD PROJEKT RED sana kurban olurum ya. Ne güzel fragman yapmışsınız öyle. Vallaha heyecanlıydım, heyecanım iyice arttı. Bladerunner gibi bir dünya yapmışlar ve mükemmel olmuş. Zaten CD PROJEKT RED den kötü bir oyun beklemiyordum bunu görünce de iyice hypelandım. Hemen çıksa da oynasak ya.

(A man without hearth) #76

Oyun çok güzel görünüyor. Fragman da oldukça güzeldi. Şu an oyunu oynayabilmek için sabırsızlanıyorum. Çok yükseldim şu an.

(Protheus) #77

Gameplay vermezler bence. Bethesda gibi e3 2019 da gameplay gösterip 6 ay sonra satışa çıkarırlar.

(Burak) #78

İlk teaser’dan sonra noir bir şey görmeyi bekliyordum açıkçası. Trailer bana biraz fazla renkli, daha doğrusu yoğun pastel renkler içeren cıvıl cıvıl bir dünya gösterdi. Üstelik cyberpunk evrenlerin high tech, low life mottosundaki “low life” karamsarlığı, onun getirdiği umutsuzluğu ve dolayısıyla sisteme bir başkaldırıyı içerir. İnsanlar buradaki hayatlarından pek memnun olmaz, trailer’da dile geitirilmesine rağmen o havayı pek alamadım. Açık konuşmak gerekirse ilk teaser bu tanıma daha yakındı, hâliyle onu daha çok beğendim ben. Tabii ki çıktığı ilk gün alacağım, ayrıntılı bir evren tasarlamışlar falan fıstık eyvallah ama bana GTA’ya fazla öykünmüşler gibi geldi, DLC’li GTA gibi bir şey görmek istemem. Birçok kişi de benimle aynı tepkiyi vermiş galiba bu konuda yalnız değilim ki trailer’dan sonra alternatif tasarımlar direkt piyasaya düştü zaten.

Gameplay videosunu görene kadar oyun hakkındaki tek yorumum bu olur, bekleyip göreceğiz artık.

Edit: İmlâ

(“Eğer benden saygı bekliyorsanız saçmalayan saygı falan yok bende") #79

Gameplay videosu tahiminen 2019 da önce gelmez. bence de bir az daha blade runner havasın da olsaydı güzel olurdu. ama bu da kötü gözükmüyor. :slight_smile:

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #80

Daha renkli ve daha “gelecek” gibi görünen bir çevrede geçecek bir cyberpunk evren görmek güzel olacak. Low life olması için renklerinin çekilmesi filan gerekmiyor.

Şahsen cyberpunk evrenler için daimi karanlıkta ve baş ağrıtıcı neon ışıklarla geçen tema beni tek başına rahatsız etmesi bir yana bıktırdı. Her cyberpunk evren birbirinin daha epilepsi düşmanı copypaste’i olması cyberpunk janrını hiç cazip bir hâle getirmiyordu şahsen.

(Burak) #81

Ama bu yazdığın çoğu şey cyberpunk evrenlerin birbirini tamamlayan öğeleri. Mekan tasarımları, evrenin rengi/dokusu sisteme ayak uyduramayan insanların içindekinin dışa vurumu gibi bir nevi. Bu oyunda da güzel duruyor yanlış anlaşılmasın, oyunun cyberpunk dünyası gündüz vakti ilginç gözüküyor. İlk teaser’dan sonra farklı bir beklentiye sokmalarına sinirlendim ben. Zamanla bu hâline de alışırım herhâlde.

Bu arada şunu da eklemem gerekiyor, Altered Carbon gibi dışı güzel içi boş bir şeyle de karşılaşmak istemiyorum. Renklerine takıldım gibi gözükebilir lakin senaryosunu daha çok merak ediyorum.