Daily Bugle - Marvel Genel Sohbet Köşesi

(“Eğer benden saygı bekliyorsanız saçmalayan saygı falan yok bende") #3455

Ton değişikliği olmayacaktır. Çünkü disney kendi stream servisini de netflix rakip olmak için yetişkinler özel episodik içerikler de yer vermek istiyor. hata FOX satın almak istemesin 2. Sebebi de bu. @acyberexile şu haberin başın bu konu da bahsetmişti.

(nam-ı diğer) #3456

Mutantlar yeni ortaya çıkıyor olmasın ya. Yeter daha fazla görmek istemiyorum ben “junior year” muhabbetlerini. Azıcık ne yaptığını bilen, çizgi romandaki versiyonunun hakkını verebilecek mutant görelim. Beyaz perdede doğru düzgün bir Cyclops görmeden ölmek istemiyorum.

(meta) #3457

Gerçeklik değişimi :l Hem tarihi koruyup, hem de ekleme yapmalarını sağlar. Bir nevi Flashpoint.

(but here's the nice thing... ideas never die.) #3458

(forumda ufak bir hatayla kasilastim, tekrar gonderiyorum)

Elimizdeki gercek su: Marvel Disney tarafindan satin alinmadan once, kendini kurtarmak ve karakterlerini vitrinde tutmak icin bana gore cok vizyonsuz bir anlasma karsiliginda Fox’a ve Sony’e bircok karakterin haklarini dagitti.

Bu anlasmanin gerceklestigi donemde X-Men Marvel’a ait en populer "ekip"ti, en populer kahraman da “spider-man” idi. (itirazlar gelebilir ama 1. olmasinlar, 2. olsunlar populerlikleri asikardi)

Yine Fantastic Four’un Avengers’a gore daha populer olmasi, Dr. Doom, Galactus, Norman Osborn hatta Apocalypse’in Thanos, Kang ve Red Skull’a gore daha populer oldugunu soyleyebilecegimizi dusunuyorum.

Bu haksiz anlasma nedeniyle hareket alani daralmis Marvel, Disney ile birlikte MCU’a basladiginda elindeki en agir toplar Hulk ve Captain America idi. Sonrasinda Iron Man ve Thor. Ama neredeyse tum sinema endustrisine ilham vermeleriyle sonuclanan bir mucizeye imza attilar.

Simdi her seyden once benim vicdanim, zamaninda batmakta olan bir firmanin monopoly’de iflas halindeki oyuncunun yapacagi hamlelerden birisini yaparak hayat mucadelesi vermek adina yaptigi kotu anlasmanin ortadan kalkmasini istiyor. Fikir ureten bir firma kendi urunlerinin geleceklerini de tayin edebilmeli.

Diger yandan benim cocuklugum X-Men ve Spider-man ile gecti. 35 yasindayim ve kendim ingilizce okudugum orijinal Marvel serilerinin turkceye cevrilmis olanlarinin ciltlerini alip kutuphanemde sakliyorum. Yarin X-Men’e ait bir cizgi film v.s. materyal dunya uzerinde kalmazsa, cocuklarim da ilgi duyarsa benim gibi cizgi roman okumaya adim atabilsinler diye.

Marvel’in da Fox’un da inadindan hayatimin 10 yilinda duzgun bir Rogue, Gambit, Beast, Cyclops, Jean Grey izleyemedim. Cizgi romanlarda da ilk okudugumda Shi’ar’in yargiladigi fezadaki X-Men karakterleri, Inhumans’in toynaklari altinda morlock gibi saklanir oldular Marvel evreninde. Boylesine ezilen bir X-Men’i gordukce kalbim aciyor.

Ben mucizeler yaratan MCU’nun arkasindaki ekibe guveniyorum. Siz ise X-Men yuvaya asla donmesin diyorsunuz ya; bu beni cok kiriyor.

Daredevil da yuvada mesela, Agents of SHIELD da yuvada. Ama bunlar ayri franchise’lar gibi genel MCU’nun bir kosesinde duruyorlar. Marvel’in X-Men’e tekrar sahip olmasi onun mutlaka MCU’ya katilmasi anlamina gelmiyor ama X-Men icin “ferahlama donemi” anlamina geliyor.

MCU’ya dahil etsinler, veya versinler ABC’e farkli bir dizi olarak yasasin. Her ihtimal bugunden daha iyi olacak mutantlar icin.

Kaynak materyali anlayamadigi icin kotu filmler izlemek, bu kotu filmleri yapanlar nedeniyle de kaynak materyallerde surundurulen X-Men icin ufak da olsa bir umudum var. Umarim bu anlasma gerceklesir.

(Can) #3459

You mean like Inhumans? No thanks.

(Ali) #3460

Şu paragraf hariç katılıyorum. XMEN tamam evrene dönsün ama Tv de harcanmasın. Ana evrene girmiyorsa zaten hiç gelmesin.

(anon17803553) #3461

X-Men’dir Fantastic Four’dur bunlar kesinlikle yuvaya dönmeli ama aldıktan belli bir süre sonraya kadar X-Men çekmemeleri en doğrusu, zorlamalara gidilmeden MCU reboot edilince çeksinler. Şu anki MCU’nun yapısında çok sırıtır X-Men, evrene dahil etmeden çekmeyi planlıyorlarsa hiç çekmesinler.

(but here's the nice thing... ideas never die.) #3462

Ben de elbette bu sekilde istemiyorum, ama yine de eserin esas sahibi Marvel Fox’a gore X-Men’in gelecegi icin cok daha isabetli karar verecektir demeye calistim. Yoksa ben de dogru duzgun bir X-Men serisi izleyemedigim icin uzgunum.

(Sapere Aude!) #3463

X-Men’i dahil etmek için Scarlet Witch’i kullansalar? Sinematik evrende henüz o güçte değil, ancak potansiyeli var. Hatta gücünü kontrol edemeyip alternatif gerçeklikten mutantları ana evrene getirdiğini gösterseler fena olmaz sanki.

(GENERAL) #3464

x men ve ff evine dönerse herkes için hayırlı olucak adamlar ayni formülle gidiyor olsa bile veya sert bir ton takınmasada en azından karakterlerin gelişimlerini iyi vermeye çalıştılar kostümler çzgrmna uygun olarak yapıldı team olayını çok güzel veriyorlar ama fox ne kostum var ne team olayı var nede kalite adamlar yapamıyor x men evine dönse marvel bize güzel bir gambit roge cyclops beast jean bir x men takımı vericektir.

(GENERAL) #3465

hem marvel şu anda bir evren değil x meni ff alırsa asıl o zaman benim gözümde evren kavramı anlam kazanır

(“Eğer benden saygı bekliyorsanız saçmalayan saygı falan yok bende") #3466

MCU Reboot çekmeyecekler bence onun yerine benim şu teori de dediğim yapabilirler

(Can) #3467

Ancak bir X-Men dizisi olacaksa bunun başında Kevin Feige olmayacak ki Scott Buck gibi karakter harcamak için doğmuş bir görevli olacak. Scott aynı zamanda Inhumans’ı harcayan kişi ve eğer Kevin Feige gibi aklı yerinde olan birinin elinden Inhumans dizisi çıksaydı şu an mutlu olurduk.

Feige kontrolünde olası bir X-Men filmi/dizisi > Fox’un X-Men’i > Scott Buck’ın yapacağı leş bir X-Men dizisi.

(but here's the nice thing... ideas never die.) #3468

Tum yazdiklarimi "X-men dizi halinde Scott Buck’in eline verilsin"e sikistirmamak adina buradan devam etmek istemiyorum konuya. Diger turlu straw man argument’e dogru ilerliyoruz.

(fza) #3469

X-Men’i alacak olsalar bile MCU kalitesi ile ama MCU’dan bağımsız olarak ilerletsinler. Belki sonradan bir filmde evrenler birleşip ortak macera olur, sonra yine kendi evrenlerine dönerler vs.

(Gambit) #3470

Tek merakım şu an devam eden Deadpool, Gambit vs filmlerin akıbetinin, satın alındıktan sonra nasıl devam edeceği. Onun dışında 4.faz filmleri hala saklanıyor. Belki de anlaşma çoktan yapılmıştır ve açıklanması bekleniyordur.

(GENERAL) #3471

deadpool için birşey değişmez aslında gerisinin de çok da önemi yok bence

(GENERAL) #3472

aslında mutantlar evrende olmuş olsa ve 4.faz filimleri belli olmuş olsa bile her filimde bir mutanta yer verseler mesela salllıorum bp 2 filmi cekilcek diyelim o filmde stormu görelim gibi 4.faz filimlerinde mutantlara girerler sonrada 5.faza x men solo fiimleri marvelin diğer filimleri ile birlikte çekilir ya düşünsenize x men ff evinde avngrs zaten devam ediyor uzay kısmı gittikçe büyücek o zaman muhteşem seyirlik filimlere event lara giricekler 2.bir civil war olduğunu hayal edin daha fazla karekterde olmuş olur çzgrmda ki gibi gurublar ayrılır ff ekibi dağılır x men avngrs dağılır çok güzel olur o zamn spidey maskesini çıkartır …yani çzgrmn sadık bir cw izzleriz filim ismide sadece cw olarak geçer bu adamların bir an önce evine dönmeleri lazım ya deadpool +18 filimler umrumda değil valla yeter ki dönsüzler evine gece gece doldum yeter ya …

(.) #3473

Yahu Disney’in Fox’u satın almasıyla “X-Men’i yumuşatarak çekerler” çok saçma bir argüman. X-Men filmleri çok mu sert? Ben mi yanlış filmleri izliyorum yıllardır?

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and I’m fucking retarded.) #3474

Logan,Deadpool çıkınca insanlar Fox’un sürekli böyle film yapacağını sanıyor.Apocalypse kimsenin aklına gelmiyor o da ayrı konu.