Daily Bugle - Marvel Genel Sohbet Köşesi

(Hear me and rejoice) #4689

Çevirecek yokmu :smiley: ingilizcem yetmiyor satın alımla ilgili bir şey yok dimi

(“Eğer benden saygı bekliyorsanız saçmalayan saygı falan yok bende") #4690

sony de fox gibi film ve tv deparmanların satışa çıkaracakmış. FOX da NBC’e sahip olan Comcast talip olmuş. tabi disney parayı artırabilir. ve ya Comcast ile birlikte ortak olabilirler fox’a. :slight_smile:
@Yusuf tamamen satın almayla ilgili bir durum.

(GENERAL) #4691

Nasil ya simdi de comcastin mi x menini izlicez disney o kadar para teklif ediyor al parani git iste fox daha ne kadar fanlarin geeklerin bedduasini alican

(“Eğer benden saygı bekliyorsanız saçmalayan saygı falan yok bende") #4692

artık iş FOX ile de alakalı değil ki olay artık ‘‘amerika anayas mahkemelerin’’ de bitiyor. adamlar disney tekeleşmesin diye FOX’u Comcast de satabilirler tek yapacağimiz şey dua etmek.

(GENERAL) #4693

Tamam tekellesemeye karsiyiz da bari xmeni ff versinler ya yazik olcak ona uzuluyorum

(Hear me and rejoice) #4694

Zaten anlaşıldı ki foxun sahipleri ile anlaşma yapıldı yani şuan süreç devam ediyor .Satın alınan şirket bu süreç içerisinde başka bir şirketi alamaması lazım

(Can) #4695

Anlaşma olmadı. Anlaşmaya anlaştılar.

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and I’m fucking retarded.) #4696

Fox,Comcast ile anlaşmaz boşuna hayal kurmayın.Adamlar başından beri Disney’e satmaya uğraşıyorlar.

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and I’m fucking retarded.) #4697

(Serkan of İzmir) #4698

Beyaz giyen kahraman da gelmedi aklıma ne cosplay yapıp gitti acaba yaw? :DDD

(Atakan Y.) #4699

Hilal sembolünü neden taşıdığını şimdi anladınız mı?

(fza) #4700

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #4701

(“Eğer benden saygı bekliyorsanız saçmalayan saygı falan yok bende") #4702

Fox - Disney anlaşmasına Comcast müdahalesi!
image
Hollywood için 2017 yılı her ne kadar Weinstein skandalı olarak anılacaksa da yılın en önemli olaylarından biri Fox’un satışa çıkması ve Disney ile Fox arasında anlaşmaya varılmasıydı. Ancak son dakikada bu nikaha bir itiraz geldi!

Disney ve Fox arasında prensipte bir anlaşamaya varılmasına karşın satış henüz gerçekleşmedi. Her ne kadar kamuoyu bu anlaşmaya gerçekleşmiş, bitmiş gözüyle baksa hatta Trump basın karşısında Disney’i tebrik etmiş olsa da imzaların atılması için yaklaşık 11 ile 17 ay arasında bir süre öngörüldüğü için henüz hiçbir şey resmiyet kazanmadı. 52.4 milyar dolarlık teklifle Fox’u ikna etmeyi başaran Disney’in işi hiç de kolay değil, zira Comcast şu sıralar bu teklifin de üzerinde bir rakama çıkmayı hedefliyor. Takip edenler haberdar olabilir, Comcast daha önce de Fox’a bir teklif yapmış ancak Murdoch güvenilirliği sebebiyle Disney’i tercih etmişti. Lakin büyük bir teklifle Comcast, Disney’e bir dur diyebilir ve sinema dünyasındaki tekelleşmenin önüne geçebilir.

Fox - Disney anlaşmasına Comcast cephesinden gelecek müdahale Sony’nin de işine yarayacaktır. Zira hatırlanacağı üzere Sony “Bu yarışta ben de varım!” diye haykırmış ancak kısa süre sonra konuşulan paraları duyunca aradan çekilmişti. Hatta satışa kesin gözüyle bakan Sony cephesi ileride sinema bölümünü satışa çıkarabileceğini resmi olmasa da dile getirmişti. Ancak Comcast’in araya girmesi ile rekabet artacağından, Sony’nin satışa çıkmayacağını rahatlıkla söyleyebiliriz sanırım.

(Atakan Y.) #4703

Bu satır yazılırken Comcast’in Universal’ın sahibi olduğu unutulmuş mu acaba?

(Ertunç Doğan) #4704

Şimdi comcast alırsa Xmen ve FF her halükarda MCU nun eline geçmiyor mu antlaşmaları böyle diye biliyorum ki böyle olursa çok daha iyi olur hem tekelleşmemiş bir Disney hem de zenginleşen bir MCU

(“Eğer benden saygı bekliyorsanız saçmalayan saygı falan yok bende") #4705

onun doğru olup olmadığı açıklanmadı.

o zaman da Comcast tekeleşmeye başlayacak onun elin de Universal var?

(Ertunç Doğan) #4706

Universal şuan bir evrene sahip olmak istiyor ve bu evren konusunda yaptığı adımlar tutmadı.(Dark Universe)
Bana kalırsa Fox un elindekilerine Disney den çok Universal ın ihtiyacı var. Düşünün geçen sene en çok izlenen filmleri Fate of Furious olan bir firma ve bu sene çıkan filmleri arasından herhalde en çok Mortal Engines i bekliyorum. Gerisi boş filmler ve aşırı çerezlik filmler olarak devam ediyor.

(Hear me and rejoice) #4707

Foxsun sahipleri disneye satmakta kararlı prensipte anlaştılar zaten. Her türlü disney alıcak gerekirse tekliflerini arttırırlar

(“Eğer benden saygı bekliyorsanız saçmalayan saygı falan yok bende") #4708

vallahi disney tekeleşmesi benim de hoşuma gitmiyor ama Universal elin de iyi bir X-MEN evrenin çıkacağın düşünmüyorum.(ki Universal eline geçerse hiç reboot falan da çekmezler aynen devam ederler bence.) yani en azından kevin feig elin de iyi bir X-MEN ve Fantastik Dörtlü film izleyebiliriz hem bu çizgi roman hayranların işin gelir çünkü X-MEN ve Fantastik Dörtlü haklar marvel geri dönerse yineden çizgi romanları bazilmaya başlar. :slight_smile: