Daily Bugle - Marvel Genel Sohbet Köşesi

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #5922

She-Hulk zaten MCU’da:
DckDhQAV4AAxcGp

(fza) #5923

(Hakan) #5924

(marko) #5925

Şu haber siteleri Ms Marvel’a artık müslüman kahraman demekten ne zaman vazgeçecekler yav. Daredevil’ı Katolik diye paylaşmak gibi saçma bir şey, tek farkı karakterin özelliklerinden sadece tık getirecek olanı yazıyorlar o kadar. Gören de zamanda geriye gidip Uhud Savaşı’nda Müslümanlarla çarpışıyor sanacak, kızdım durduk yere.

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and I’m fucking retarded.) #5926

Onları da anlıyorum. Yazmazlarsa SJW’ler gelip yardıracaklar.

(marko) #5927

İyi de başlıkta yazmamaları bu karakterin Müslüman olduğunu değiştirmiyor ki? Bu karakterin geek olması, super-hero’ları çok sevmesi ve imrenmesi, çocuk olması ve Mr. Fantastic’in inhuman versiyonu olması gibi özellikleri de var. Başlığa sadece dinini yazmaları karakteri basitleştiriyor ve üzerinden prim kasmaları dışında bir işe yaramıyor.

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and I’m fucking retarded.) #5928

Tabi canım ona bir karşı görüşüm yok. Haber başlığı PR için başka bir nedeni yok.

(Can) #5929

Kevin Feige, röportaj sırasında Müslüman bir karakter olduğunu belirtiyor. Belki de bu yüzden yazmıştır ancak tabii karakterlerin cinsel ve dini tercihlerinin özellikle de bir haber içeriğinde öne çıkarılmasından çok hoşlanmam. PR malzemesi haline gelir çünkü.

(Mahmutcan Şanlı) #5930

Gençler İnfinty War Sayesinde MCU’nun ardındaki gizli beyini öğrenmiş olduk aslında . Bu isim geekyapar YouTube kanalından ömcür olarak tanıdığımız Ömercan Güldal isimli şahıs ! Nedenini ise sizlere şöyle bir anlatayım.

İlk olarak infinty War’ın 16 Mart 2018 gününde çıkmış olan fragmanında (https://youtu.be/QwievZ1Tx-8) 1.49 da Kaptan Amerika’nın gözleri sarıydı ve sarı saçlıydı.

Peki bunu neden söyledim konuyla ne alakası var ?

İsterseniz biraz daha geçmişe gidelim 14 Aralık 2015 geekyapar kanalı yorumluyorum adlı serisine başladı (https://youtu.be/SbvQ2iiHIxU) diyeceksiniz biliyorum bu nalaka 21.54 deki videoya iyi bakın Sayın Güldal sarı saç ve sarı gözü için mi kaptan Amerika gelicek dedi!

2.5 sene önce bu konuşmada bulduğu fikri biz unuttuktan sonra uyguladı . Ama herkes unutur Muhit unutmaz!

Ayrıca Yiğitcan da aldığı tehditlerden ötürü Yunanistan’a kaçmak zorunda kaldı !

(GENERAL) #5931

bence basitleştirme yok ya biraz abartıyorsunuz marvel da kaç müslüman karakteri oldu hiç… böyle bir haber çıkıncada doğal olarak dikkat çekici oluyor (en azından bizim için ) ve tıklnma alınıyor bu çok normal

(marko) #5932

Mehmet eğri otur doğru konuş hiç Ms Marvel çizgi romanı okudun mu kardeşim

(GENERAL) #5933

okumadım demek istediğini biraz açsana

(marko) #5934

Tamam ben okudum ve diyorum ki bu karakterin 10 tane özelliği varsa biri Müslüman olmak, bunu başlığa taşımak da karakteri basitleştiriyor çünkü diğer 9 özelliğini önemsiz kılarak tık sayısı almaya çalışıyorlar ve bu düzgün habercilik değil. Bu karakterin ilk özelliği geek olması, müslüman veya kadın olmak değil. Bir özelliği öne çıkacaksa o özelliği öne çıkmalı, mensup olduğu din/millet/cinsiyet değil.

(Kid A) #5935

Wonder Woman = Kadın kahraman
Black Panther = Siyahi kahraman
Ms. Marvel = Müslüman kahraman…

Cidden çok boş algılar bunlar ya. Acayip canımı sıkıyor karakterlerin şöyle kalıplara sokulması. O kadar net anlıyorum ki ne demek istediğini şu an.

(Karpuz&Peynir&Rock'n Roll) #5936

Vision=Robot kahraman bunu unutmuşsun.Robot da olsa insan insandır.

(Kid A) #5937

Komple sökülüyor mu acaba? :thinking:

(marko) #5938

Ya Black Panther yine dünyanın en gelişmiş Afrika ülkesinin başında olduğu için falan bir yere kadar tamam diyebiliyorum ama Ms Marvel’ın Müslümanlara karşı hiçbir sorumluluğu veya temsiliyeti yok ki. Daredevil bile diniyle daha bütünleştirilebilir bir karakter, sürekli rahip ile falan takılıyor ama bu kızın o tarz bir olayı da pek yok ya. Amerika’daki on milyonlarca insan gibi bu kız bir azınlık, so what?

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #5939

Dinsizin hâli böyle oluyor işte. Baksanıza nasıl triggerlandı.

(marko) #5940

Sus ulan Marvel’ın Latin ve robot karakteri.

(Karpuz&Peynir&Rock'n Roll) #5941

Ms. Marvel kahramanlık yapana kadar Kuran okusaydı şu an cennetlikti.