Daily Bugle - Marvel Genel Sohbet Köşesi

(Can) #5982

Bu söylediğim şey tamamen her şey planlı bir şekilde hareket ederken oldu. Disney’in satın almasından önce şu an gibi bir sorun yoktu ortada. Lady Sif’in gelip Enchantress’in kardeşiyle kapıştığı dönemlerde ortak evren işine çok önem veriyorlardı yalnız. Aynı şeyi şu an için söyleyemem ama.

(4 8 15 16 23 42 hey gidi lost) #5983

bence orada da sadece dizi önem veriyordu, film kısmı değil… neticede artık film kısmının dizilerle hiç bir ilişkisi olmadığını net olarak biliyoruz… zaten trilyon tane karakter getirebilecekleri için dizi kısmını da dahil ederek şu aşamada filmleri boğmak bile istemezler.

(Geek Velet) #5984

Abim dediklerinde haklısın da bence din bir özellik olarak sayılmamalı. :slightly_smiling_face:

(Berkay Küçük) #5985

Aklımdaki her şeyi yazmışşın hakikaten

(halı, kilim, travel) #5986

Bir azınlık grubuna mensup olması karakter tanımlayıcı bir özellik. Geekyapar’ın clickbait başlıklarını ben de sevmiyorum ama bu gayet normal bir başlık hele de Türkiye’de.

(Cenker Karace) #5988

Taytının üzerine don giymediği sürece sorun yok… :smiley:

(Muhitin Delisi) #5989

Peki Amora’nın çekiciliğinden lezbiyenlerde etkileniyor mu? Merak ettim

(Hakan) #5990

Kamera arkası bile iyi.

(Martha Kemal) #5991

Eee baya da çekmişler ha, neden o zaman 2 dakikalık sahnede bu kadar cut yapmışlar?

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #5992

Camilerde Miss Marvel dağıtmak iyi fikir bence.

(Geekiz ama ergeniz) #5993

Dublör değil bayağı bunlar ,şaşırdım :grin:

(meta) #5994

Cut’ın sebebi her zaman bir şeyleri gizlemek veya kapatmak olmuyor. Aksiyon yansıtım tarzı olarak cut, doğru kullanıldığında sahneye dinamizm katar. Animasyonlarda da mesela, zorunlu olmadığı halde cut kullanılır. Tercih meselesi yani sonuç olarak.

(Martha Kemal) #5995

Bunu ima etmemiştim zaten ama kamera arkası da, gösterildiği kadar temiz olan bir sahne minimum cut ile sunulsa bence seyir zevki daha yüksek olurdu gibi.

(meta) #5996

Sanırım filmin blu-ray commentary’sindeydi, Russo’lar, karakterlerin insan üstü bir hıza ve güce sahip olmalarının, bu tercihlerinin ana nedeni olduğunu söylemişlerdi. Mesela asansör sahnesinde de bu yüzden o tarz kullanılmış.

(Berkay Küçük) #5997

Bazı yönetmenler çizgi roman paneli yakalamak için kullanıyorlar nedenlerden biri de bu aslında.

(4 8 15 16 23 42 hey gidi lost) #5998

ben çok aşırıya kaçılmadıkça, göz yormadıkça; daha sağlam ve vurucu açıları yakalmaları için cut’ı tercih ederim… ha bazen yeri gelir tek çekim uzun soluklu sahne de çekersin… bunun ikisinin de ayarları iyi olmalı… yeter ki her ikisi de başarılı yansıtılsın.

(Kid A) #5999

Nereye atacağımı bilemedim. :thinking:

(Muhitin Delisi) #6000

Sırf Russolar için bile şans verilir

(marko) #6001

Oha Deadly Class’ın dizisi çıkacağını bilmiyordum, güzel haber.

(Kid A) #6002

Daha fazla Image ve Vertigo uyarlamaları görebilsek keşke. Marvel/DC uyarlıyorsun, bir noktada illaki yüksek bütçeli sahne çekmen gerekiyor, o zaman yaptığın iş ıskartaya çıkıyor. DC/Marvelvari işlere idealist yapımcıları çekmek de bir noktada sıkıntı.

Image, Vertigo ve Dark Horse’da ne kadar da güzel kaynaklar var aslında uyarlanabilecek. Özellikle HBO ve Netflix tarzı bu kaynaklardan daha fazla yararlanabilecek yayıncıların neden hala bu kaynaklara yaklaşmadıklarını merak ediyorum bir noktada. HBO’nun Watchmen’i yine bir umut vaadediyor ancak bilemedim şimdi.