Daily Bugle - Marvel Genel Sohbet Köşesi

(Kid A) #6268

Sanırım Blade Runner 2049’un açılış creditsinde* Sony logosunu görünce böyle bir yanılgıya düşmüş arkadaş.

Bildiğim kadarıyla Sony logosu filmin Türkiye dağıtımcı firmasının -belki de dünya üzerinde de öyledir emin değilim.- Sony olmasından kaynaklanıyor. Yanılmıyorsam

*Artık ne denir o sekansa bilemedim. :smile:

(Koray ) #6269

Ben de Sony TR dağıtımcısı diye biliyorum.

(“Eğer benden saygı bekliyorsanız saçmalayan saygı falan yok bende") #6270

@Koray97 @VivaLaVida arkadaşlar Sony filmler türkiye ve diğer ülkelerde dağıtıcılığın warner bros üstleniyor. Blade runner tam anlamıyla yapan firma Sony. :slight_smile:

(Kid A) #6271

Değil Oktay. Blade Runner ve Blade Runner 2049’ın yapımcı firması Warner Bros, 2049’ın Türkiye dağıtımcı firması Sony.

(“Eğer benden saygı bekliyorsanız saçmalayan saygı falan yok bende") #6272

@VivaLaVida inanmıyorsan gitti araştır spider-Man homecoming dahil bir çok Sony film dağıtıcılığın warner bros üstleniyor.
Edit:

Pardon haklıymışsın.

(InMemoryOfEmirBK) #6273

Adam gibi adam, post silmek yok. Direkt efendi gibi pardon haklıymışsın yazmış.

(Seni özlüyoruz Emir... ) #6274
  1. yaşın kutlu olsun belki de muhitin kurulmasına sebep olan adam

(Serkan of İzmir) #6275

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #6276

I do not think so.

(Seni özlüyoruz Emir... ) #6277

Alt kültürün normal insanların ilgisini çekmesinde MCU’nun büyük rol oynadığını düşünüyorum. Sinemayla, çizgi romanla alakası olmayan adamlar bu filmlerle bu mecraya girmiş oldu. Geekyapar sitesi ilk kurulduğunda da en çok okunan yazılar süperkahraman filmleri ve dizileriyke alakalı yazılardı.

(sage sageru) #6278

Hocam ben dediklerinize pek katılmıyorum Slott konusunda ve bana sorarsanız dediğinizin tamamı adamda var :d 60 yıllık tarihinde en fazla retconu Slott döneminde yemiş olabilir Spider-Man (JMS dışında belki ama adam en azından iyi yazıyordu 1-2 arc dışında bana sorarsanız). Silver Surfer ise Dawn Greenwood’a katlanabiliyorsanız fena değildi açıkçası. She-Hulk da aynı şekilde. Ama gidip “fena değil, vasat, vasat altı” dışında bir şey diyemiyorum adamın yazdığı şeylerden bahsederken.

Duggan’a kesinlikle katılıyorum Marvel’ın elindeki en iyi yazarlardan olabilir. Cates’e uzun zamandır hayranım zaten. Doctor Strange’i şu an fena değil gibi ama çok OOC yazıyor yav. Yani irite etmiyor değil. Bats kitaba çok güzel bir eklenti oldu ama yaptığı eklemeler hoşuma gidiyor bayağı. Venom’unu da deli gibi sevdim.

Ve Iron Man okumaya, onu geçtim Bendis okumaya HİÇ ama HİÇ niyetim yok hocam yalnız kusura bakmayın :d

(İsmail) #6279

Peki :disappointed:

Sins Past, One More Day (gerçi bunun için adamı ne kadar suçlamak lazım emin değilim) ve The Other gibi bir iki story arc’ı saymazsak JMS’nin run’ı harika bence de. Özellikle JRJR ile çalıştığı ilk 30 sayı civarı. Slott’tan daha çok beğeniyorum yani ben de.

Cates, Doctor Strange serisini tamamladı maalesef 390. sayıyla birlikte. Mark Waid’e devredecek. Keşke biraz daha uzun sürseydi. Venom’a ek bir on-going seride daha görmek istiyorum kendisini. İlk sayıyı beğendim ben de ama Eddie Brock hiçbir zaman pek ilgimi çeken bir karakter olmadı, devam eder miyim bilmiyorum. Duggan da geçen aylarda Reddit’te AMA yapmıştı, oradaki cevaplarından Infinity Wars sonrasında Marvel’la bir planı yokmuş gibi geldi bana, öyleyse büyük kayıp.

Iron Man’in en azından son 8-10 sayısına bakmalısın bence, Bendis yeni dipler tanımladı vallahi.

(sage sageru) #6280

hoaydaa

(Berkant) #6281

(Bring me Thanos!!!) #6282

(“Eğer benden saygı bekliyorsanız saçmalayan saygı falan yok bende") #6283

Ben çizgi roman okuyucusu değilim. O yüzden bana birisi X-FORCE nedir kimler de oluşur bana anlatsa çok sevinirim. :slight_smile:

(Koray ) #6284

X-Men külliyatı hakkında az bilgi sahibiyim ama bildiğim kadarıyla x-force x-men’nin yapamayacağı bazı kirli işleri arkadan yapan bir grup.
Daha bilgili arkadaşlar yanlışım ve eksiğim varsa düzeltebilirler.

(buzlulimonata) #6285

“But it’s not just Ultimate Alliance 3, it’s a full reboot with the name on it (think something like the new God of War, minus the story continuity: similar name, totally new gameplay/story structure). That’s the reason why the tagline of the first teaser was ‘Reassemble’, to hint at it being a reboot. This is also why the previous Ultimate Alliance games got uprezed recently for current-gen."

“The game takes place from the perspective of multiple Avengers after a cataclysmic incident broke the team apart (think more Dissassembled than Civil War), but there are 3 which are the core focus: Captain America, Iron Man, and Scarlet Witch (who you heard in the trailer). They aren’t the ONLY playable characters, but they are the leads of the story. Gameplay wise think a mix between Uncharted and Infamous.”

Söylenti tabi bunlar.

(Can) #6286

Cap ve Iron Man’i anladım da Thor varken neden Scarlet Witch oyunun odak karakteri? Birde haberin devamında yeni gelecek Spider-Man oyunuyla aynı dünyada geçebilme durumu var demişler. Bence olmasın ya SE kendi oyunlarını aynı dünyada geçirsin.

(Dovahkiin) #6287

Söylenti ya sanmıyorum SW’in odak noktası olacağını.