Daily Planet - DC Genel Sohbet Köşesi

(Muhsin Bayram) #360

No. Just no. Eve varınca detaylı yazarım ama please no.

(aytacesmebasi) #361

tamam burayı anladım reverse flashtan esinlenmiş belliki :stuck_out_tongue: yani o gemideki teknoloji kullan-at bir teknoloji olmayacak herhalde dimi :slightly_smiling: sonuçta tekrar kullanabilir. tekrar kullanabilirse ileride başka işler için de kullanmış olması gerekebilir ve çok fazla sorulara olasılıklara ve hikayede tutarsızlıklara yer açabilir.hem bu olayı john jonz kıskanabilir :stuck_out_tongue:

"ya aslında kendi dünyasında bu cinsler dişi kabul ediliyor ama bizde erkek kabul ediliyor" dese bu bahsedilenden daha yenilir yutulur bişi olurdu :slightly_smiling: benim dediğim fikri yaparsa eyvallah yoksa kurcalamasın lütfen

(Mesut) #362

Saçma bence niye değiştirme ihtiyacı duyuyor ki görünüşünü? Evrimsel olarak Kriptonlularla aynı görünüme sahip olabiliriz neticede. Hikayeye ekstra derinlik katacağını da düşünmüyorum.

(Burak) #363

Değişiklik yapacağız ayağına ne saçma işlerle geliyorlar ya. Zaten Superman insanlardan tamamiyle farklı. Bir dünya anlamsız bulduğum gücü var. İnsan gibi gözükmesi mi gözüne batmış. İlla bu böcek-dna yeniden yazma hikayesini uygulamak istiyorsa başka karakter yaratsın. Belki ilerde çok sevilen bir karaktere dönüşür. 80 yıllık karaktere bu kadar radikal değişiklik yapılması manasız.

(Yanıyorsun Fuat Abi) #364

Bruce başgan geri dönüyor ilk sayfalar görüntüler gelmiş http://www.comicbookresources.com/comic-previews/batman-49-dc-comics-2016

(Muhsin Bayram) #365

Şurada konuşabiliriz.

(K) #366

Max Landis'i Chronicle'den beri takip ediyorum, kendisinin sevilmeme nedeni biraz radikal cümleler kurması, yani sözlerinde yumuşak davranmıyor veya geri basmıyor hiç ağzını tutamamasından kaynaklanıyor da diyebiliriz aslında :smile: ama bu yapmak istediği şey harbiden çok güzel olabilir hem "lore"a bir farklılık katabilir, American Alien'dan sonra Superman: Agents Of Batman diye bir seri hazırlayacakmış diye duyurdu Twitter üzerinden, bu arada American Alien'ı okumayan varsa gidip okusun ciddi söylüyorum Superman'e sempati duymamı sağladı bu çizgiroman.

(Mert) #367

Çok radikal cümleler kurduğu konusunda çok haklısın :smiley: American Alien'da farklı şeyler yapmaya çalıştığı belli ama şimdilik çok iyi diyebileceğim bir şey olmadı. Yine de okunacak, güzel bir seri, hatta çok daha iyi olabilecek düzeyde ilerliyor. Haftaya da yanılmıyorsam yeni sayısı çıkacak ve muhtemelen ilk defa Lex'i göreceğiz. Tabii bu çok daha iyiye götürebilir. Sonuçta tanıttığı ilk yarı bitti ve asıl anlatacağı hikaye yeni başlıyor gibi. Yine de ilk sayıdaki şu panel çok hoşuma gitmişti;

(Mehmet Can Ocak) #368

American Alien çok güzel bir seri. Ben radikal cümleleri de seviyorum aslında. Bence gelecekte daha iyiye gidecek.

(Mert) #369

Onu seride yazdıkları için değil, Max Landis'in konuşmalarıyla ilgili söylemiştik :smiley:

(Mehmet Can Ocak) #370

Ben genel olarak radikal cümlelerden bahsediyorsun , seriye yada Landis'e özel değil ya

(Mert) #371

Yok yahu. Max Landis'ten bahsediyorum. Çocuğun her söylediği ayrı bir olay oluyor da ondan :smiley:

(K) #372

American Alien hakkında değildi "radikal" dediklerimiz, Max'in sarfettiği sözler üzerineydi :smile: Adam çok sevilen film serilerini bile sıkı eleştirebiliyor, birşeyi sevmediğinde açıkça dile getiriyor veya bazen kafasında yarattığı senaryolar seviliyor, bazen ise aşırı tepki görüyor.

(Mert) #373

Bu aralar birkaç yerde Pokemon için senaryo yazdığını okumuştum. Bence pek Max'lik iş değil :confused:

(K) #374

Power Rangers filmi içinde yazıyormuş galiba geri çevirmişler senaryosunu çok "karanlık" buldukları için, Movie Fights'da sövüyordu stüdyoya falan :smile: Pokemon filmine yazdığı senaryosu kabul olmazsa şaşırmam, aşırı karanlık yazabiliyor çünkü.

(Furkan YAKIN) #375

Superman ile ilgili bir değişiklik olacaksa yeteneklerinden bazısını elinden almak daha doğru bir karar olur gibime geliyior.
21.yy için daha uygun bir hale getirilebilir.

(Muhsin Bayram) #376

Superman son 7-8 aydır güçlerinin bir kısmını kaybetmiş durumda. Gelen tepkiler pek parlak değildi.

(Emirhan) #377

Ya şu Superman çok güçlü geyiğini de hep garipsiyorum he. Sorsan herkes Hulk, Thor ve Black Bolt falan sever ama. Karakterin kendisini sevmiyorsunuz siz beyler... Umuda inancınız kalmamış...

(Furkan YAKIN) #378

Sizde haklısız adam 80 yıldır bu şekilde tanınmış koyu hayran kitleside bunu doğal karşılamaz

(Furkan YAKIN) #379

MCU içerisinde hulk,thor karakterlerinden nefret ediyorum hiç olmassa clark kent sevdiğim bir karakter supermenin sevmediğim yeteneklerini gözüme hoş gösteriyor.