Daily Planet - DC Genel Sohbet Köşesi

(⏬) #7963

Ben oyunu çıktığı gün indirdim; gameplay’im baya iyi olsa da çarım hala emekliyor. Bu online oyunlar bitirdi beni.

(Mert Özden) #7964

JLA

(KartaL) #7965

MÜKEMMEL!

(Why do we fall, Bruce?) #7966

Alex Ross reis yine döktürmüş.

(İbrahim Kaya) #7967

George Miller, Justice League Mortal filmini çekseydi bu epiklikte bir film izleyecektik belki de. Konsept çizimlerde bunu söylüyordu. Tutkuyla çekilmiş bir DC filmi izleyelim artık rica ediyorum.

(Mert Özden) #7968

Yüksek ihtimalle evet. Hatta Superman’in logosu da Kingdom Come logosu olacakmış.

(Why do we fall, Bruce?) #7969

MoS logosu benim daha çok hoşuma gidiyor.

(İbrahim Kaya) #7970

Biliyorum zevkler ve renkler mevzusu ama c’mon man!
unnamed

Kingdom Come logosunun da ayrı aşığıyım. Superman’in bir sinema filminde bu logoyu kullandığını görme onuruna erişebilirsem, bu hayata huzurlu ve mutlu bir şekilde gözlerimi yumabilirim.
images

(Oozaru) #7971

Hayalimde George Miller ve Mark Waid’in elinden çıkma bir Kingdome Come filmi var. :heart_eyes:

(İbrahim Kaya) #7972

O iş artık geçti gibi geliyor bana,ne yazık ki!

(Mert Özden) #7973

Durun durun. Zack, Kingdom Come’a da el atar. Sıkmayın canınızı. BvS’de ne de güzel The Dark Knight Returns’ü işlemişti.

(Muhsin Bayram) #7974

İnsanlar neden Kingdom Come uyarlaması istiyor anlayamıyorum şahsen. Kingdom Come dibine kadar bir çizgi roman işidir. Arkasındaki amaç, vermeye çalıştığı mesaj ve eleştirdiği her şey özünde 90’ların çizgi roman piyasası ile göbekten bağlıdır.

Mark Waid neden Kingdom Come’ı yazdı? Çünkü 90’larda özellikle Image çatısı altında yükselişte olan anti-kahraman akımından rahatsızdı. İnsanların moral code nedir bilmez yeni karakterlere ilgi duyup Superman gibi eski model kahramanları bir kenara itmesinden rahatsızdı. Ve genel olarak 90’larda ortalığa hakim olan “karanlık” çizgi roman akımından rahatsızdı.

Şimdi uyarlanacak bir Kingdom Come filminin benzer bir sektör eleştirisi yapması mümkün mü? Bence değil. Çünkü şartlar aynı değil. 90’larda karanlık, edgy çizgi romanlar modaydı. 2010’ların süper kahraman filmlerinde çok farklı bir akımın hakimiyeti var.

Usta bir yönetmen çıkıp hikayeyi paneli paneline uyarlasa bile ortaya çıkacak iş, zamanında Kingdom Come’ın çizgi roman piyasasında yarattığı etkiyi yaratamayacaktır. Sektör uygun değil.

Muhitin Muhit Arşivi!
(Oozaru) #7975

Şaka bir yana; ağzından yel alsın. MoS’dan sonra kovmalari gereken adama 2 film daha emanet eden WB, gitmeseydi bunu da emanet ederdi. :joy:

(Mert Özden) #7976

Şu an yapılması zaten yanlış bir şey. Henüz Anti villain karakterler fazla yükselmedi. Deadpool gibi karakterlerin 5-6 filmi çıktıktan sonra Kingdom Come gibi bir filmin anlamı olur.

Hatta ilk başta her şeyin plandığı bir DC Sinema Evreni yaratıp, oradan 25-30 sene ilerleyip, daha sonra evreni sonlandıracak film olarak Kingdom Come yapılabilir.

(Mert Özden) #7977

(KartaL) #7978

(Mert Özden) #7979

Doomsday Clock ile ilgili yeni bir makale yayınlanmış.

Genel olarak neden çoğu süper kahramanın Amerika’da çıktığına, ve bunun arkasında hükümetin olabileceği üzerinde durulmuş. İşte bu tam görmek istediğim bir şeydi. Johns’un bunu hikayede bir silah olarak kullanması akıllıca.

(Kid A) #7980

Şu öykü ya efsane olacak ya kestane. Ortası yok, burası net. İlk sayı gayet iyiydi ancak hikayenin devamı daha önemli. Johns’un kırdık dediği klişeler sanırım bu efsane/kestane durumunu belirleyecek.

(Mert Özden) #7981

Anladığım kadarıyla yayınlanan bu makaleler, çizgi roman sayılarında yer almayacak. Daha sonra ciltli hali çıkınca sayıların arasına serpiştirilecek. Fazla çizgi roman sayfası maliyeti arttırır diye mi şimdilik online yayınlıyorlar acaba?

(Kid A) #7982

Bilmem, vardır bir bildikleri.

Hikaye iyi olsun da ıvır zıvırlar pek umrumda değil şu an. :smile: