Daily Planet - DC Genel Sohbet Köşesi

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and I’m fucking retarded) #8003

Zod vs Jor-El

ScalyFrankHydatidtapeworm

(Berkan) #8004

Ağlasam mı gülsem mi?

(Mert Özden) #8005

Superman and the Legion of Super-Heroes. Bu çizgi romanı uzun zaman okumayı reddettim. Sanırım kapak görseli beni kendisine karşı itiyordu. Bugün okudum. Çok büyük hata etmişim. Çok güzeldi. Hatta, Johns’un en iyi Superman işi diyebilirim.

(If you seek his monument look around you) #8006

(Muhsin Bayram) #8007

thinking

(Mert Özden) #8008

Ayrıca Geoff Johns’un Gary Frank ile Brainiac, Secret Origin’i yazdıktan sonra neden The Last Son’da başkasıyla çalıştığını, ve tease edilen Doomsday hikayesini neden yapmadıklarını anlamadım.

(Muhsin Bayram) #8009

Last Son, Brainiac ve Secret Origin’den önce çıktı çünkü.

Up Up and Away->Last Son->Escape From Bizarro World->Legion of Super-Heroes->Brainiac->Secret Origin

(Mert Özden) #8010

Tamamdır. Teşekkürler.

(Muhsin Bayram) #8011

Çok alakasız bir şikayet gibi gelebilir ama DC filmlerinin açılışında kullanılan DC logo sekansını pek beğenmiyorum. Şu animasyonun başındaki açılış sekansı daha yaratıcı ve akılda kalıcı olabilir.

(Oozaru) #8012

Conner Kent ve Bart Allen dönmüş diyorlar?

(Muhsin Bayram) #8013

Hatırlatma amacıyla yazayım. Variety’nin raporuna göre DC’nin film departmanını yönetecek yeni isim(ler) bu ay içerisinde duyurulacak.

Tahminler WB’nin kendi sınırları içinden bir isim seçeceği yönünde. Şu anda WB’nin elindeki en başarılı iki marka olan Conjuring veya Warner Animation Group yapımcılarından birinin atanacağı tahmin ediliyor.

Eğer Conjuring ofisinden biri seçilirse adaylar şunlar:

• James Wan
  • Rob Cowan
  • Peter Safran

Eğer WAG ofisinden biri seçilirse adaylar:

• Phil Lord & Christopher Miller
  • John Requa & Glenn Ficarra
  • Nicholas Stoller
  • Jared Stern

(Yuso) #8014

kişisel görüşleriniz nelerdir hangi isimler gelirse daha başarılı işler çıkmaya başlar sizce?

(Mert Özden) #8015

Bunlar hala debeleniyor mu ya?

(Muhsin Bayram) #8016

Benim tercihim Phil Lord & Chris Miller olurdu.

(meta) #8017

Bu sinematik evren/çoklu evren(solo filmler) işinin başına yapımcılığın yanında editör zihniyeti ile de çalışabilecek kişileri getirmeleri gerekiyor. Tam zamanlı çalışacak birisini bulmaları lazım. Aynı anda başka işler de yürüten birisini seçerlerse durum çok da farklı olmaz bana kalırsa. Yani hem DC evrenine hakim, hem tam zamanlı çalışabilecek, hem de prodüksiyon yönetimi geçmişi olan birisini bulmaları lazım. Zeus yardımcıları olsun :l

(Muhsin Bayram) #8018

Geoff Johns & Jon Berg ikilisi tam bu kriterlere uyuyordu aslında. Johns ayaklı DC kütüphanesi, Berg de deneyimli yapımcı. Bildiğim kadarıyla tam zamanlı çalışıyorlardı. WB ve Snyder’ın bok yemesinin faturası niye bu ikisine kesildi hala anlamış değilim.

(meta) #8019

Geoff Johns’un ben işi istediğini de pek sanmıyorum açıkçası. Belki de WB yöneticileri yüzündendir. Tam zamanlı çalışmış olması/çalışması imkansız değil mi bir de? Doomsday Clock için uzun süredir üzerinde çalıştığını söylüyordu.

(Muhsin Bayram) #8020

Tam zamanlı olmasa bile filmler zamanının büyük çoğunluğunu yemiştir diye tahmin ediyorum. Doomsday Clock dışında çizgi romanları tamamen bıraktı. TV tarafında ise sadece Titans ile ilgileniyor.

Berg için de “JL setinde kamp kurmuştu” tarzı raporlar okumuştum. Yani Johns olmasa bile Berg büyük ihtimalle tam zamanlı çalışmıştır.

(Mert Özden) #8021

İkisini eş zamanlı yürütmeye çalışıyordu işte. Hatta Doomsday Clock’un seanryosunu yazarken Londra’dan fotoğraf atmıştı. O sırada da JL’in çekimleri Londra’daydı.

(Barış Beyaz) #8022

KansasBoy evren başına gelse güzel olur.
Veya ben. Kendim konusunda ısrarcıyım