Daily Planet - DC Genel Sohbet Köşesi

(Merve Bilgiç) #10493

Düğünde bir şey olması aşırı klişe olur, hiç o toplara girmesinler zaten.

(Can ) #10494

Kimler davetli acaba ya

(Serkan of İzmir) #10495

Ben şimdi çeyrek taksam Bruce ilerde benim düğünde yarımdan aşağı takmaz heralde.

(Hedef 2019) #10496

Metal okumaya başladım (Flash bölümü) ne kadar güzelmiş ya

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #10497

Ya evreni seviyorum ya solo Batman serisini sanırım. Rebirth’te en az zevk aldığım serilerden biri Batman.

(marko) #10498

Rebirth beni genel olarak çok içine çekemedi ya, neden bilmiyorum ama DC’yi de Marvel gibi güncel takip etmiyorum Rebirth’ten beri. Marvel’ı zaten etmiyorum Batman mesela, Scott Snyder’la o kadar özdeşleştirmişim ki Tom King şu an ne yazıyor falan hiç bilmiyorum, okumuyorum. Sağolsun major firmalar beni kendilerinden bir şekilde soğutarak diğer firmalara kaymamı sağladı, thnx Marmıl & Diysi

(Muhsin Bayram) #10499

Şu an DC’nin ana serilerinin durumu pek iç açıcı değil zaten. Superman ve Action Comics Rebirth’ün başından beri agresif derecede ortalama ilerliyordu, Bendis ne yapacak belli değil. Wonder Woman da Greg Rucka seriyi bıraktıktan sonra yerlerde sürünmeye başladı. Batman inişli çıkışlı. Detective Comics beni kişisel anlamda sinirlendiren bir seri. Aquaman çok yavaş ilerliyor. Nightwing ha bire yazar değiştiriyor. Titans markası şaka gibi.

Şahsen keyifle okuduğum seriler ya mini ya da çok alakasız D-list karakter serileri. Mera, The Terrifics, Mister Miracle, Deathstroke, New Super-man, Deathstroke ve Green Lanterns şu anda keyifle okuduğum seriler.

Doomsday Clock bittikten sonra şöyle okkalı bir yeniden yapılanmaya gidilmesi gerekiyor.

(Can ) #10500

Yıllardır ortalıkta bir Shazam! serisinin olmaması başlı başına bir saçmalık zaten. Lobo’nun kızı bile evrende bir pay sahibi oldu artık. Harley Quinn ve Raven desen zaten malum. O kadar gereksiz solo seriler var ki grup halinde işlenebilecek karakterler kenarda çürüyor. Dört tane gerçekten severek okuduğum seri oldu bu yıl; Green Arrow, Mister Miracle, Titans ve Injustice 2. Batman Rebirth en başından bari çok ortalama geliyor bana. Detective Comics ise Tim Drake gömmekten kendine gelemedi.

(Berkay Küçük) #10501

Hiçbirinize katılmıyorum. Rebirth serileri evet ortalama ilerliyorlar ancak belli hikayelerde oyle noktalara çıkıyorlarki ağzın açık kalıyor.

Açıklar mısın benim ilk 12 sayıyla hiç derdim yok bence harika sayılar sonrasında çok ortalama oldu bana göre sadece

Tim Drake gömülesi bir karakter zaten ailecek severek okuyoruz.

Super Sons
Superman
Batman
Wonder Woman (ilk 26 sayı)
Titans (ilk 12 sayı)
Green Arrow
Detective Comics
Red Hood and the Outlaws
Aquaman

benim çok severek okuduğum seriler.

(Can ) #10502

Tim Drake iyidir ya.

(Muhsin Bayram) #10503

İlk hikaye arkı fena değildi ama ondan sonra seri vizyonsuzluk çukuruna düştü. Titans takımıın DC evreninde bir yeri yok. Bir takım olmalarının tek sebebi birkaç karakterin aynı seriye itelenmesi. Takımın elle tutulur bir amacı yok. Karakter etkileşimleri keyifsiz, hikayeler tatsız, çizimler berbat (Brett Booth dönemi).

(Berkay Küçük) #10504

Tim kendini 20 yılda ne kadar geliştirdi. Dünyanın en monoton karakteri kendisi. Dick’ide Jason’ıda, Damian’ıda okumak kat kat daha zevkli. Detective Comics’te Barbara Tim’e laf soktukça mest oldum ben.

(Can ) #10505

O biraz yazarlara bağlı bir durum. Robin’ler arasında en mantığı ile hareket eden, kas gücünden ziyade aklı ile öne çıkabilen bir isim Tim Drake. Spoiler ile olan etkileşimlerinde gayet sempatik bir kişiliği vardır aslında ama zevk meselesi tabii. Son 2 senede zekası ve yaratıcılığı ile öne çıkartılmasına rağmen çok fazla üstüne gidildi. Bazı yerlerde salak muamelesi bile yapıldı. Birkaç Batwoman odaklı sayı dışında 2 senedir Detective Comics’den çok zevk alamıyorum kısacası.

(Berkay Küçük) #10506

80lerden beri çıkan tüm Titans serilerini okumuş ve çizgi romanlar özelinde Fantastic Four’dan sonra en bağ kurduğum ekip kendileri olduğu için Titans’ın Dc evreninde bir yeri olmadığı fikrini kesinlikle kabul etmiyorum.Titans zaten eski serilerini sevenlere hitap eden bir seri. Dc evreninde Titans’ın yerinin boşaltılması zaten New 52’nin en kritik hatalarından biri. Dc’nin en önemli eventlerinde Titans’ın hep çok büyük sorumlulukları olmuştur. Serinin en büyük hatası Wally’ye çok yanlış odaklanmasıydı. Abnett’ten başka bir yazar bu seriyi arşa çıkarır çok rahat.

(Berkay Küçük) #10507

Stephanie harika bir karakter olduğu için Tim’i dengeliyor zaten ikisini birlikte çok seviyorum. Ama Tim ilk gününde neyse bugün başkası değil. Karakter olarak önemli bir gelişim yaşamadı. Buda onu zamanla monotonlaştırdı. Detective Comics bunun dalgasını fena geçiyor bence.

(Muhsin Bayram) #10508

Titans markasının DC evreninde yeri yok demiyorum. Bu Titans takımının yeri yok diyorum. Ne takımın bir araya gelmesinin arkasında akla yatkın bir motivasyon var, ne de ortada takımın faaliyetlerini meşrulaştıracak bir vizyon var.

(Can ) #10509

Bu duruma farklı bakış açıları ile yaklaşabilirim ama hiç gerek yok uzatmaya. Söylediğin şekilde bu durum ile dalga geçildiğini düşünüyorsan bu tamamen yazarların kusuru. Dönüp biraz kendilerine bakmalılar.

(Berkay Küçük) #10510

Birbirlerine ihtiyaçları var. Seri bunu özellikle Donna ve Roy üzerinde çok verdi. Birbirleri olmadan bu karakterler başı boş yalnız çaresiz karakterler. Abnett’in çok büyük bir hatası var. Bu ekibin gerçekten bir görevi yada aktif bir sorunluluğu yok ancak içlerinden birinin başına bir şey geldiğinde göreve itekleniyorlar. Uzun süren Underworld gibi adım adım ilerleyen bir hikaye örgüsünü beceremedi bence bu ekibin değil Abnett’in suçu. Keşke yazarı değişseydi serinin.

(Muhsin Bayram) #10511

Yav karakterlere laf ettiğim yok zaten. Titans serisi, Titans çizgi romanı kötü yazılıyor diyorum. Suçlusu elbette Abnett.

(Can ) #10512

Warner Bros, büyük silahları kullanmaya mı karar verdi acaba… Önce Martin Scorsese, ardından Steven Speilberg. Siz kimi görmek istersiniz?