Daily Planet - DC Genel Sohbet Köşesi

(Hear me and rejoice) #10573

Man of steelden önce geçen olayları anlatıyor ama 200 yıl öncesini.Kal el in büyük babası seg elin etrafında dönen olayları anlatıyor.Bağlantılar çok iyi.Man of steel 2 ye direk yol yapılabilir bu diziden.Dizi de ana kötü Brainiac ve her şey kandor şehrin de geçiyor.Daha fazlası spoiler artık.İzlemeni tavsiye ederim.Herkese tavsiye ederim

(Berkant) #10574

Brainiac ilk bölümün sonunda gözüküyordu.Tasarımına hayran kalmıştım.Sırf Brainiac için bile izlerim.Peki ne kadar bağlantılı ? En az Marvel’ın Netflix dizileri kadar bağlantıları var mı ? Bir ara Green Lantern Corps’ların dizide gözükeceği söyleniyordu ?

(Hear me and rejoice) #10575

Bire bir aynı evren de geçiyor.Dizinin yazarlarından biri bildiğim kadarıyla mosun yazar ekibinde de yer alıyor
David s goyer

(Mert Özden) #10576

Krypron ile DCEU bağlantılı değil. Daha projenin başlarındayken bunu açıklamışlardı.

(Berkant) #10577

Biliyorum.Aynı zamanda Batman Begins ve Dark Knight’ı yazan kişi.O yüzden dizi bakımından bayağı beklentim vardı.İzleyince göreceğim bakalım karşılıyor mu karşılamıyor mu.

(Hear me and rejoice) #10578

Nasıl değil ya.Son bölüm de çok net man of steeldeki olaylar konuşuldu

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #10579

Belli bir yere kadar bağlantılı olması planlanıyordu sonradan vazgeçildi diyenler var. Ama şu kesin ki DCEU’ya bağlı değil. Hem House of El arması farklı, hem Krypton kültürü farklı hem Zodlar (bariz bir şekilde) farklı hem Superman’in (DCEU’da) pelerinin arkasında House of El arması yok. Hem kullandıkları teknolojiler (çok uzun zamandır kullandıklarını Man of Steel sağ olsun biliyoruz) ve giyim tarzları vs. de farklı.

(Hear me and rejoice) #10580

Agents of shield gibi olmalı bağlantısı en kötü belki.Ben direk evrende geçtiğini sanıyodum.Özellikle son bölümden dolayı.İzleyen varmı benden başka bilmiyorum da yorumları bekliyorum

Jor elin adı geçti ve zod da dizi de şuan.İlginç olaylar dönüyor

(Can) #10581

Sinematik Evren’deki General Zod beyaz, burada siyahi. En basitinden bağlı olmadığını böyle anlayabiliriz dostum.

(Hear me and rejoice) #10582

O kendi tercihlerinden dolayı.Çok sıradanlaştı artık beyaz karakterlerin siyahi yapılması

(Can) #10583

Hiç sanmıyorum, sinematik evren ile bağlı olsaydı o karakter beyaz olurdu. Öyle tercih olmaz. Gereklilik haline gelirdi. Zaten yukarıda bahsettiğin her şey, Superman’in hayatında olmuş şeyler. Man of Steel’da da aynı şeylerin olması sinematik evren ile bağlı olduğu anlamına gelmez, son olarak; olmayacağı zaten diziden 2-3 ay önce söylendi… Ancak projenin ilk geliştirilme aşamasında evren ile bağlı olması planlanıyordu. Şahsen modern dönemde geçen ve sinematik evrene bağlı olan bir dizi gelmesini çok istiyorum.

(Muhsin Bayram) #10584

(123) #10585

Peter reisi hobbit deki gibi baskı yapmazlarsa bu işi yapar ama gönlüm amazonun projesine kayması

(Efe) #10587

Dcnin her çizgi romanının 4Dolar olması peki…

(Berkay Küçük) #10588

3$'a indirdiler haftalık serilerin çoğunu

(Hear me and rejoice) #10589

I will find him!! Zod ölmemeliydi ya.Dev hata yapıldı.Evrende bulunmalıydı bir şekilde hep

(Berkay Küçük) #10590

Haklıymışım Batman #50 Fabok tarafından çizilecek. :blush:

Tom King uzun süredir eski Batman ve Catwoman kostümlerini figürler ile tease ediyordu. Fabok’un çizimi de bunu kanıtlıyor. Sayıda bolca flashback görebiliriz.

(Mert Özden) #10591

E Doomsday Clock’tan zaten biliyorduk sarı logonun döndüğünü.

Hatırlayın Doomsday Clock event’i ana zamandan bir sene gelecekte geçiyordu. Çr tamamlanana kadar, diğer seriler bu zamana yetişecekti.

(Berkay Küçük) #10592

Evet öyle bir bilgi hatırlıyorum ancak Watchmen’in geçtiği zaman ve Doomsday Clock arasında bariz bir zaman farkı olmayacak mı?
Bu arada ben 1992’de diye biliyorum. Aydınlantırsan sevinirim.

Aslında hem 1992 hem de Rebirth timelinedan bir yıl sonrasından bahsediliyor ancak ikisi arasındaki bağ kafamda oturmadı.

(Muhsin Bayram) #10593

Sadece Fabok değil 21 farklı çizer tarafından çizilecek.