DC/Vertigo Haftası


(Muhsin Bayram) #713

Bugün başlayan ve Garth Ennis’in yazdığı Dastardly & Muttley mini serisi çok eğlenceli bir yere gidiyor. İlk sayfasından gülmeye başladım. Çizimler de hikayenin tonuna çok uygun olmuş.


(Muhsin Bayram) #714

Hazır Priest League başlamışken şurayı canlandırayım.

Priest zaten röportajlarında bu seriyi geleneksel süper kahraman takımı kafasıyla yazmayacağını, daha çok workplace drama olarak yazacağını söylemişti. İlk sayısı da bu dediklerini doğrulamış. JL tam olarak bir covert-ops takımı gibi çalışıyor. Karakter etkileşimleri hikayenin merkezini oluşturuyor.

Daha ilk sayısında Priest “Batman her şeyi düşünür” trope’unu alıp tersine çevirmiş. Batman’in hata yapmasına dayanamayanlar bu sayıdan uzak dursun.

Bonus: Batman #36’da King, neden Selina’nın Bruce için en ideal partner olduğunu tek panel ile özetlemiş yine.


(Mert Özden) #715

Altı senedir, Superman’in elini masaya vurmasını bekliyorum. Onlar gidip Cyborg’u lider yapacaklar. Garip bir hayat yaşıyoruz. En azından hikaye güzel başladı. Karakterlerin, kendine has özelliklerinin ön planda olması güzel.


(Muhsin Bayram) #716

Bugün yayınlanan 2017 Holiday Special sayısındaki Jeff Lemire’in yazdığı Superman/Constantine hikayesi çok güzeldi. Umarım fırsat bulur da Superman serisini Tomasi’den devralır. Ben çok sıkılmaya başladım Tomasi’nin Superman serisinden.


(Mert Özden) #717

Bibbo Bibbowski’yi de görmek ayrı bir güzeldi :slight_smile:


(Muhsin Bayram) #718

Ho ho hoo boy (Wonder Woman #36)


(Merve Bilgiç) #719

Şok ile heyecanı aynı anda yaşadım, nasıl bir sondu öyle.


(meta) #720

Bu hafta ilgimi çeken bir şey pek yoktu fakat James Tynion IV’un Detective Comics’teki en son Clayface run’ını beğendiğim için annual’e de bi göz atayım dedim ve

Bu kadar iyi olmasını beklemiyorum. Basil Karlo’nun aktör yanı, babası ile ilişkisi, orijinin Batman ile olan bağlantısı, bunun daha sonraları Batman üzerinde gördüğümüz etkileri vs. hepsi çok iyi düşünülmüş ve ele alınmış.

Şöyle söyleyeyim, bu sayının filmini çekseler, içeriğini de hesaba katınca, Oscar almama ihtimali yok gibi.


(Berkay Küçük) #721

Superhero filmleri Akademi’nin saygı göstermediği bir alan


(meta) #722

Sadece “O kadar iyi ki Oscar verirler.” demek istemedim aslında, ele aldığı konu akademinin ilgisini çeker. Trajik bir aktör hikayesi. Severler böyle kendilerini ele alan yapımları, ki bu sayı da bi “süper kahraman” hikayesi anlatmıyor zaten. Batman sadece ufak bir kısmında var.


(Berkay Küçük) #723

Sayiyı okuyacağim, ancak söyle bir gercek var Aynı zamanda Akademi’nin oyuncu profili şuan fiziksel değisim gerceklestiren aktörler bu yüzden şans vermedim


(Emirhan) #724

Sadece bu arc da değil, tüm rebirth serileri içinde beni en fazla memnun eden, sıkıcı sayısı olmadan okuduğum tek seri Detective Comics. James Tynion reis Batfamily’e şimdiden çok şey kattı ve daha da parlar umarım. Clayface’e kazandırdığı bu arka planı Mr. Freeze’in Animated Series’de kazandığı arka plana yakın görüyorum.


(Muhsin Bayram) #725

…demeye kalmadan


(Emirhan) #726

Allah kahretsin ya olamaz ya


(Berkay Küçük) #727

Tomasi’yi Teen Titans’a verseler daha doğru olmazmıydı? Teen Titans’a acilen yeni bir kan lazım.


(Oozaru) #728

Bart, Conner ve Cassie geri dönsün artık! Tim’in lider olduğu bir Teen Titans çok güzel olurdu.


(Berkay Küçük) #729

Tom King elbette kendinden bekleneni yapmış. SuperFriends beklediğim gibi oldu öyle de bitecek gibi duruyor.
Preview’inde Final yazmıyordu. Superman Wonder Woman ve Batman’i birlikte görerek bir final mi yapacağız (Lois Steve ve Selina’yla beraber görsek onları güzel olurdu.) yoksa başka bir karakter daha mı katılacak bilgin var mı? @Symphobia


(Muhsin Bayram) #730

#40 son. #41 ile birlikte Everyone Loves Ivy hikayesi başlıyor.


(Berkay Küçük) #731

Teşekkürler. Previewde Final yazısını görmeyince panellerde , hikayenin devam sayısı gelecek sanmıştım.


(Berkay Küçük) #732

Justice League #38 de yaşanan vahim olay Jessica Bruce’u öptü nedeniyle zar zor katlandığım Justice League serisi benim için bitmiştir.