DC/Vertigo Haftası

(Merve Bilgiç) #719

Şok ile heyecanı aynı anda yaşadım, nasıl bir sondu öyle.

(meta) #720

Bu hafta ilgimi çeken bir şey pek yoktu fakat James Tynion IV’un Detective Comics’teki en son Clayface run’ını beğendiğim için annual’e de bi göz atayım dedim ve

Bu kadar iyi olmasını beklemiyorum. Basil Karlo’nun aktör yanı, babası ile ilişkisi, orijinin Batman ile olan bağlantısı, bunun daha sonraları Batman üzerinde gördüğümüz etkileri vs. hepsi çok iyi düşünülmüş ve ele alınmış.

Şöyle söyleyeyim, bu sayının filmini çekseler, içeriğini de hesaba katınca, Oscar almama ihtimali yok gibi.

(Berkay Küçük) #721

Superhero filmleri Akademi’nin saygı göstermediği bir alan

(meta) #722

Sadece “O kadar iyi ki Oscar verirler.” demek istemedim aslında, ele aldığı konu akademinin ilgisini çeker. Trajik bir aktör hikayesi. Severler böyle kendilerini ele alan yapımları, ki bu sayı da bi “süper kahraman” hikayesi anlatmıyor zaten. Batman sadece ufak bir kısmında var.

(Berkay Küçük) #723

Sayiyı okuyacağim, ancak söyle bir gercek var Aynı zamanda Akademi’nin oyuncu profili şuan fiziksel değisim gerceklestiren aktörler bu yüzden şans vermedim

(Emirhan) #724

Sadece bu arc da değil, tüm rebirth serileri içinde beni en fazla memnun eden, sıkıcı sayısı olmadan okuduğum tek seri Detective Comics. James Tynion reis Batfamily’e şimdiden çok şey kattı ve daha da parlar umarım. Clayface’e kazandırdığı bu arka planı Mr. Freeze’in Animated Series’de kazandığı arka plana yakın görüyorum.

(Muhsin Bayram) #725

…demeye kalmadan

(Emirhan) #726

Allah kahretsin ya olamaz ya

(Berkay Küçük) #727

Tomasi’yi Teen Titans’a verseler daha doğru olmazmıydı? Teen Titans’a acilen yeni bir kan lazım.

(Oozaru) #728

Bart, Conner ve Cassie geri dönsün artık! Tim’in lider olduğu bir Teen Titans çok güzel olurdu.

(Berkay Küçük) #729

Tom King elbette kendinden bekleneni yapmış. SuperFriends beklediğim gibi oldu öyle de bitecek gibi duruyor.
Preview’inde Final yazmıyordu. Superman Wonder Woman ve Batman’i birlikte görerek bir final mi yapacağız (Lois Steve ve Selina’yla beraber görsek onları güzel olurdu.) yoksa başka bir karakter daha mı katılacak bilgin var mı? @Symphobia

(Muhsin Bayram) #730

#40 son. #41 ile birlikte Everyone Loves Ivy hikayesi başlıyor.

(Berkay Küçük) #731

Teşekkürler. Previewde Final yazısını görmeyince panellerde , hikayenin devam sayısı gelecek sanmıştım.

(Berkay Küçük) #732

Justice League #38 de yaşanan vahim olay Jessica Bruce’u öptü nedeniyle zar zor katlandığım Justice League serisi benim için bitmiştir.

(Oozaru) #733

JL: No Justice iyi çıkar inşallah.

(Muhsin Bayram) #734

Janin/Chung ikilisinden beklenmeyen güzellikler bunlar.

(Berkay Küçük) #735

Wonder Woman #40

Dr. Manhattan sen misin?

(Muhsin Bayram) #736

Dark Knights Rising: Wild Hunt #1 son yılların en Grant Morrison, en silver age en yüksek konsept sci-fi sayılarından biri olmuş. Her bir panelinden tuhaflık akıyor ve bu detayı yüzünden sayıya aşık oldum.

Şu terimlere bakar mısınız. Musica Universalis, Living Music, Empathic Drive. Final Crisis’in sonunda Superman’in Darkseid’ı bir müzik notasıyla alt etmesinden beri DC çoklu evreninin canlı bir müzik olduğu hikayelere bayılıyorum. The Multiversity de böyleydi.

Şu üçlü ile Multiverse Warriors konseptinde bir seri yayınlasınlar istiyorum

(Berkay Küçük) #737

Flash War Tease’i geldi. Flash’ın son sayısından spoiler var.

(Berkay Küçük) #738

Jorge Jimenez çizimlerini devamlı geliştiren çok beğendiğim genç bir çizer. harikalar yaratmış.
No Justice’deki çizimlerini oldukça merak ediyorum.