DC/Vertigo Haftası

(Cenker Karace) #21

Bana mantıklı gelen , O dünyalar simülasyonunda parça parça Bruce'un tecrübeleri , mantığı , benliği vs.. vs.. vardı , son yedeklemesi belkide onları geri yüklüyor ,( bkz: Iron Man , Worlds Most Wanted ,Bkz : Stark Disassembled)

(Muhsin Bayram) #22

Onda hem fikiriz zaten. Benim anlamlandıramadığım, hikayede gösterilen olası gelecek görüntüleri.

(Emirhan) #23

Aynen bu dediğin benim de kafama yattı. Scott Snyder'ın iddia ettiği gibi trajedi olmadan daha iyi bir Batman nasıl olacak bakalım. Ben bu tarz konularda muhafazakarım :smiley: Batman'i Batman yapan trajedileridir diyorum ben. Snyder'a da güvenim tam ama, umarım bu hikayeyi de güzel bağlar. Geoff Johns ve Scott Snyder DC'nin son dönemdeki en sevdiğim iki yazarı.

(Muhsin Bayram) #24

Dark Knigt III #3, okuyucuları şaşırtacak ve rahatsız edecekmiş.

http://www.comicbookresources.com/comic-review/dark-knight-iii-the-master-race-3-dc-comics

(Muhsin Bayram) #25

Ünlü çizgi roman çizeri Neal Adams'ın yazıp çizdiği 6 sayılık yeni mini ser Superman: The Coming of Supermen serisi bugün başladı.

Serinin inanılmaz bir silver age havası var. 70'lerden kalma bir Superman hikayesi okuyormuş gibi hissediyorsunuz. Bunları kötü anlamda söylemiyorum. Çok keyifli bir hikaye ve çok akıcı ilerliyor.

(sage sageru) #26

Hikayenin okunur olduğunu anlamak için 2 kriter var burada.

1. Neil Adams
  2. Kırmızı don

(Yanıyorsun Fuat Abi) #27

Kaynağımıda park edeyim :smile: https://www.facebook.com/ArkaBahceComicShop/photos/a.135424906586414.987.135422896586615/685647251564174/?type=3&theater

(Muhsin Bayram) #28

Batman #50

Reyiz sonunda geri döndü. Superheavy hikayesi sonlandı. Gelecek ay Snyder/Capullo ikilisinin son sayısı olacak. Bir yandan hüzünlenirken, diğer yandan "yeni" Batman'in maceralarını okumak için sabırsızlanıyorum.

Geri dönüş, yeni kostüm:

Yeni Robin?

(Kendi İsteği İle Hesabı Kapatılmıştır) #29

Taa Zero Year'da önemli bir karakter olacağı söylenmişti Duke'un, Scott tarafından. Galiba evet yeni Robin olacak.

Yeni köstümü de beğendim.

(Muhsin Bayram) #30

The Omega Men #10

En sonunda Omega Men'in yüzü güldü, iki zafer kazandı da keyiflendik. Bu sayı bütün aksiyonuna rağmen daha durgundu. Büyük ihtimalle son iki sayıda bütün kargaşa kopacak.

(Tsuchigumo) #31

Şu seride, son sayfası muhteşem olmayan bir sayı bile yok ya :smile:

(Muhsin Bayram) #32

Superman #51

Rebirth öncesi son hikaye olan 'Super League' başladı. Görünüşe göre All-Star Superman'deki Superman'in yavaş yavaş ölmesi konusunu işleyecekler. Ancak bu sefer yerini dolduracak kişiler arayacak.

Rebirth dergilerinin ana odağı pre-Flashpoint Superman. Lan yoksa ciddi ciddi New 52 Superman'i öldürecekler mi?

Bu arada uzun süredir merak edilen devamlılık sorununa da açıklık getirilmiş. Darkseid War, ana Superman dergisi ve Bryan Hitch'in JLA dergisinin aynı devamlılıkta olduğu bu sayıda onaylandı. Ancak halen hangi olayın hangisinden önce veya sonra geldiği bilinmiyor.

Super League hikayesini takip etmek isteyenler için okuma sırası.

• Superman #51 (6 Nisan)
  • Batman/Superman #31 (13 Nisan)
  • Action Comics #51 (20 Nisan)
  • Superman/Wonder Woman #28 (27 Nisan)
  • Batman/Superman #32 (4 Mayıs)
  • Action Comics #52 (11 Mayıs)
  • Superman/Wonder Woman #29 (18 Mayıs)
  • Superman #52 (25 Mayıs)

(He served well) #33

Bu gönderi topluluk tarafından bildirildi ve geçici olarak gizlendi.

(Kendi İsteği İle Hesabı Kapatılmıştır) #34

Hocam duyurulmadı derken, yeni çıkacak olan Superman dergisinde farklı biri mi olacak? Superman tarafını takip etmiyorum da siz öyle deyince merak ettim.

(Tsuchigumo) #35

Aynen, nasıl duyurulmadı ya? Action Comics var, New Super-Man var, Superman var. New Super-Man'de asyalı abimiz olacak da, Action Comics ve Superman'de normal süpo olmayacak mıydı?

(He served well) #36

Bu gönderi topluluk tarafından bildirildi ve geçici olarak gizlendi.

(Mehmet Can) #37

JUSTICE LEAGUE: DARKSEID WAR SPECIAL #1: Ivan Reis'in özellikle Grail çizimleri çok güzeldi. Ayrıca ortalama üstü bi' orjin hikayesi olmuş. Bir yerde okumuştum gibi geliyor ama hatırlayamıyorum bilen varsa bilgilendirebilir mi? Yine bi' olay anlatıp 3 twist bırakıp gitti 2 sayı kaldı ega toplayın artık şunları.

Injustice - Gods Among Us - Year Five #016: Supo iyice çıldırdı. Antik hikaye olsa delilikten öldü derlerdi o seviyeye geldi.

Batgirl #50 Ben bu hikayeyi taa Batman Animated Series'den hatırlıyorum be oradaki daha kaliteliydi hatta.

Harley Quinn & The Suicide Squad April Fools' Special #1 Jim Lee'nin çizimleri için okudum ve değdi. Suicide Squad #1'e yol yapmışlar ama okur muyum? Sanmıyorum.

Superman #51 : Koca supo resmen terminal evredeki kanser hastası gibi dolanıyor.

(Kendi İsteği İle Hesabı Kapatılmıştır) #38

Action Comics tamam öyle olacak da bir de Superman serisi var. O da mı klasik Superman olacak?

Ya bi de Action Comics ve Detective Comics'de klasik Superman ve Batman olacaksa evrende bunlardan iki tane olacak gibi geliyor kulağa. Öyle değildir umarım. :((

(Muhsin Bayram) #39

Detective Comics'te öyle bir durum yok. Hem Batman hem All Star Batman hem de Detective Comics'te aynı Batman var.

(Muhsin Bayram) #41

Batman/Superman #31 / Super League Part 2

Bu sayıda Bruce ile Clark'ın diyalogları, etkileşimleri inanılmaz keyifliydi. Bruce'un yeni psikolojisini sevmeye başladım.

Bonus: BatCow