DC/Vertigo Haftası

(Tsuchigumo) #544

Grayson'ın en sevdiğim sayısı Superman'li Annual'dı, Seeley'nin Nightwing'i tüm zamanların en sevdiğim çizgi roman serisi şuan (Sadece ilk arc'ı göz önüne alırsam), ve şu sayfayı gördükten de sonra, Nightwing #9 için aşırı derecede heyecanlıyım, bikaç saate okumuş olurum herhalde :smile:

(Muhsin Bayram) #545

Bilin bakalım kimler dönüyor?

(Tsuchigumo) #546

Kyle'ı görüp de King ve Bagenda dönüyor sandım sonradan beynim yetti Blue Lantern'ların döndüğüne jafopjıajasfasjja

(Muhsin Bayram) #547

Tom King yeni bir projeye başlamış. DC exclusive olduğu için ya yeni dalga Rebirth serilerinden birini yazıyor, ya da yeni bir Vertigo serisine başlıyor.

(Oozaru) #548

Nazar değmesin. Adam üretken.

(Muhsin Bayram) #549

Hal Jordan and the Green Lantern Corps #9

Venditti beklediğimden daha iyi bir iş çıkarıyor. Johns sonrası tüm mitolojinin içine eden adam, şimdi her sayıda kendi pisliğini temizliyor. Böyle giderse "sırf GL var" diye takip ettiğim seriden ciddi anlamda severek okuduğum bir seriye evrilebilir.

Welcome back, Kyle! :smiley:

(Emirhan) #550

Abi GL okumaya hasretim. Green Lanterns'ı mı tavsiye edersin yoksa Hal Jordan'ı mı? İkisini de ilk sayılarda bırakmıştım.

(Hazar Hazarlı) #551

ben bu "temizlik" olayina pek katilamiyorum. evet dogru venditti bir seyleri duzeltmeye calisiyor, artik karakterlerin disina cikmiyor ve daha yapici olmaya calisiyor. hatta biraz utopik olsa da bana bir plani var gibi geliyor, sanki tekrardan fenerleri eski gunlerine dondurecekmis gibi geliyor ama hikaye cok agir isliyor ve ulasmak istedigi yere zamaninda varamayackmis gibi geliyor. tabi bunlarin disinda venditti'nin en buyuk gunahi olan, aklima geldikce bir yol boyu kufur ettigim hal-carol-kyle ask ucgenini nasil sonuclandiracak cok merak ediyorum. eger olur da buradan alninin akiyla cikarsa ben kendisine guven oyumu veririm.

(Muhsin Bayram) #552

Lanterns daha geyik, daha karakter odaklı bir seri. Bazı sayıları inanılmaz eğlenceli oluyor. GLC daha geleneksel hikayeler anlatıyor. İkisi arasında net bir favorim yok şu anda.

Simon ve Jessica ilgini çekiyorsa Lanterns, çekmiyorsa GLC.

@uzaykoylusu Johns gider ayak Venditti'nin kulağını çekti bence. Editoryal ekip de fanların rahatsız olduğunu fark etti. Çünkü 10 sayıdır sürekli bir eskiye dönüş havası var. Bir sonra hikaye arkında da Venditti'nin ilk hıyarlığı olan Blue Lantern Corps'un yok edilmesi geri alınacak. Kyle/Carol olayını nasıl düzeltecekler bilemiyorum ama.

(Emirhan) #553

Counter teröristi hiç ilgimi çekmiyor valla :confused: GLC'ye bakarım

(Muhsin Bayram) #554

Ben de Jessica için okuyorum zaten.

(Muhsin Bayram) #555

Fabok'un Justice League vs. Suicide Squad #1 final kapağı.

Önizleme sayfaları.

(Golden Guardian of Good) #556

Salya akıtacağız görselliğe resmen ya. Harika tek kelimeyle. (Fabok <3 Biz) Aynı şekilde Trinity #3 de çok kaliteli bir görselliğe sahipti.

(Muhsin Bayram) #557

Önizleme sayfalarındaki çizimler oldukça hoş görünse de renklendirme rahatsız etti beni. Keşke Darkseid War sırasında birlikte çalıştığı Brad Anderson ile çalışsaydı. Bildiğim kadarıyla Fabok bu seride Jim Lee'nin renklendiricisi Alex Sinclair ile çalışmış. Kendisini severiz sayarız ama Fabok'un tarzına gitmemiş bence.

Karşılaştırma için Fabok'un çizip Brad Anderson'ın renklendirdiği bir sayfa koyayım şuraya:

(Tsuchigumo) #558

DC bu aralar çizer-renklendirmen eşleştirmelerinde biraz yanlış kararlar alıyor. Wonder Woman'da da Bilquis Evely'yi Ivan Plascencia yerine Romulo Fajardo Jr.'la çalıştırıyorlar. Umarım çoğalarak ilerlemez bu yanlış kararlar.

(Golden Guardian of Good) #559

Hakkın var. Bu serinin renklendirmesi daha lifelike ve dijitalize renklendirilmiş bence. Ama Anderson daha mat ve doğal duruyor.

(Muhsin Bayram) #560

JLvsSS #2 Tony Daniel kapağı.

(anon97582730) #561

Işıgı gören kavgaya gelecekse Marvel in boktan toplanma serilerine benzeyecek.
Bir an evvel başlayıp bitsede şu muhabbet Oz'lu, Manhattan'lı muhabbete odaklanılsa

(Merve Bilgiç) #562

Detective Comics #945 huge spoiler
:thinking:

(Muhsin Bayram) #563

Mud Room diyorlar.