DC/Vertigo Haftası

(Merve Bilgiç) #564

Bu konu nereye gidicek merak ediyorum :neutral_face:

(Muhsin Bayram) #565

Tim'in geleceği Mr. Oz'a, dolayısıyla da Rebirth ana hikayesine bağlı.

(Merve Bilgiç) #566

Onu tahmin etmiştim ama acaba geri dönüşü nasıl bağlanacak diye :slight_smile:

(Muhsin Bayram) #567

Ben Tim'in dönüşünden çok Mr. Oz'un hikayesi nasıl sonuçlanacak onu merak ediyorum. 3 yıldır arka planda ellerini ovuşturarak bir şeyler planlıyor. Doomsday'i ele geçirdi, Tim'i kaçırdı ve sürekli Superman'i "sen ve ailen göründüğünüz gibi değilsiniz" diyerek tease ediyor.

(Tsuchigumo) #568

Same, sırf şu herifin olayı nereye bağlanıcak merak ediyorum diye Superman ve Action Comics'i okumaya devam ediyorum. Gerçi Superman son sayılarda o kadar aşırı derecede dandikleşti ki, şu Annual'ı da okuyup bırakıcam sanırım, daha devam edersem kafayı yiycem çünkü.

(Muhsin Bayram) #569

:no_mouth:

Superman son 3-4 sayısıyla en sevdiğim serilerden biri haline geldi.

(Tsuchigumo) #570

Rebirth one-shot'ı ve #7 dışında hiçir sayı iyi değildi bence. #1 ve #8 ortalamalardı, ki ortalama olmasına okay'im, #2, #6 ve #9 ise kötü ama normal derecede kötülerdi, ki normal derecede kötü oldukça bile okurdum ben, ama #3, #4, #5, (ki, 4. sayıdan sonra bırakıp sonra #7 çok övülünce yeniden başlamıştım), #10 ve #11 aşırı derecede kötülerdi. Tomasi dünyanın en tutarsız yazarı olabilir.

(Muhsin Bayram) #571

Sen öyle deyince gidip incelemelere baktım. Şu anda DC'nin en iyi notlara sahip serisi.

http://comicbookroundup.com/comic-books/top-comics/dc-comics

Okuyucu puanlamasında ise en iyi 8. seri görünüyor.

http://comicbookroundup.com/comic-books/top-comics/user

Tomasi'nin tarzı sana gitmemiş belli ki.

(Tsuchigumo) #572

Bilemeyeceğim, oysa Final Days of Superman'i çok sevmiştim, Rebirth sayısı ve #7'yi de bayağı sevdim dediğim gibi. Ama ne zaman Superman dışında bir karaktere odaklanmaya çalışsa (3/4/5'de Lois & Jon, 10/11'de ise Damian), karakteri yazış şekline sinir oluyorum. Aşırı derecede itici gelmeye başlıyor karakter. Ki hani Damian'ı zaten itici buluyorum ama, TT'de ve Deathstroke'da Damian'ın iticiliği zeki ve egoist bir şekilde gösterilirken, Superman'de direk salak şımarık bi bebe gibi yansıtılmıştı Damian. Hattâ harbiden en büyük sorunu bu sanırım, karakterlerin çok salak davrandıkları oluyor. Lois ve Jon da öylelerdi ilk arc'da. Tomasi AC'i, Jurgens Superman'i yazsa daha iyi işler çıkardı gibi geliyor. Lois & Clark ve Final Days gibi aşırı sevdiğim iki serinin üstüne, iki Superman yazarı da beklentimin aşırı altında kalan işler çıkardılar. Neyse ki Superwoman müthiş gidiyor.

(Emirhan) #573

Teen Titans'ın çıkan sayılarını daha yeni okudum. Rebirth serileri içinde favorilerim arasında yerini aldı. Öncelikle yazar karakterleri anlama ve yazma konusunda çok başarılı. Daha rebirth sayısında 5 karakteri de 20 sayfada özetlemeyi başarmış. Okuyucu karakterlerin farklarını çok kolay tespit edebiliyor. Diyaloglar hepsinden beklediğim gibiydi. Hikaye ilk 2 sayıda tanıtıma gitmişti. Şimdi Damian'a odaklanan bir arc var. Bu aralar Damian okumak istiyordum, bu durum hikayeden daha fazla zevk almamı sağladı. Tek üzüldüğüm konu çizerin değişmesi oldu. @EnkiTheFailBoy'un dediğine göre ilk 2 sayıyı çizen abi Marvel exclusive olmuş. Kısa sürede sevdiğim bir çizeri kaybettim :disappointed:

Teen Titans ve Titans'ı karşılaştırmam gerekirse, Teen Titans şimdilik daha iyi benim gözümde. Titans'ın hikayesinden ve çizimlerinden hiç zevk alamıyorum şuan. Wally West hatrına katlanıyorum diyebilirim.

( kizilaslan) #574

Ben de aynı şekilde Wonder Woman'a başladım okumadığıma pişmanım, Teen Titans'ı da okumak istiyorum. Genel anlamda Rebirth'in başarılı olması beni sevindiriyo baya New 52 döneminden sonra.

(Merve Bilgiç) #575

Şu kısma katılıyorum. Titans'ın ilk hikayesi pek hoşuma gitmedi malesef ve aksine Teen Titans'tan zevk alıyorum (Nalet olası Damian'a rağmen.)

(Emirhan) #576

Damian çizgi romanlarda sevilesi bir karakter bence :smiley: New 52 animasyonlarındaki Damian'ı ben de sevmiyorum.

(Merve Bilgiç) #577

Kendisiyle karşılaştığım panellerde genel olarak fikrim hep sabitti ancak yavaş yavaş alışıyorum kendisine.

(Muhsin Bayram) #578

Süperstar yaratıcı ekibe sahip Batman Annual #1'deki Tom King'in sekiz sayfası yayınlanmış.

(Muhsin Bayram) #579

Justice League vs Suicide Squad eventine dair bazı bilgiler ortaya çıktı.

Herkesin tahmin ettiği gibi iki takım arasındaki kapışma kısa süreli olacak. JL ve SS birleşip gözetimden kaçan süper kötülere karşı savaşacak.

Takımların savaşacağı kadro:

Maxwell Lord (telepat, eski JLA kötüsü)
Johnny Sorrow (eski JSA kötüsü)
Doctor Polaris
Lobo
Emerald Empress (eski Legion kötüsü)
Rustam

Lobo'nun hikayesi JLA serisine, Emeral Empress'inki ise LEGION'a bağlanacak. Diğer karakterlerin geleceği şimdilik bilinmiyor.

Ayrıca Mr. Oz'un olayı 2017'nin ilk yarısında çözüme kavuşturulacak..

(Muhsin Bayram) #580

Önümüzdeki Mart ayında Superman: Reborn adlı bir hikaye işlenecekmiş. Mr. Oz'un olayı ve pre-N52 Superman ile ilgili gerçekleri öğrenecekmişiz. İşin içinde multiverse de olacakmış.

(Muhsin Bayram) #581

Batman Annual #1

Tom King'in hikayesi çok şekerdi. Ancak şunu fark ettim, Jordie Bellaire'in renkleri olmadan Finch'in çizimleri pek çekilmiyor.

Paul Dini'nin hikayesi de güzeldi. Dini yazınca Harley'i ne kadar sevdiğimi hatırladım. Neal Adams da yaşına rağmen fena iş çıkarmamış. Mümkünse gelecek projelerinde kendi çizimlerini renklendirmesin.

Orlando ve Snyder'ın hikayeleri fena değildi. Orlando kendi hikayesini gelecek bir hikayeye hazırlık olarak yazmış gibi geldi.

Wilson'un hikayesini pek beğenmedim. 8 sayfalık mini hikaye için gereksiz detaylı ve karmaşıktı. Bilquis Evely'nin çizgileri harcanmış resmen.

(Muhsin Bayram) #582

lol

(Tsuchigumo) #583

Ve artık daha da şeker;