DC/Vertigo Haftası

(Muhsin Bayram) #664

Jack Kirby'nin 100 yaşını anmak için düzenlenen Kamandi Challenge bu hafta başladı ve böyle devam ederse senenin en eğlenceli çizgi romanlarından biri olacak.

"Challenge" ne alaka diye soracak olursanız da durum şöyle: Her sayıyı farklı bir yazar/çizer ekibi üstleniyor ve her sayının sonunda o sayının yazarı, Kamandi'yi içinden çıkması oldukça zor bir durumun içine atıyor. Bir sonraki sayının yazarı ise hem o zor duruma bir çözüm üretmek, hem hikayeyi ilerletmek, hem de sonraki yazarın çözmesi için yeni bir sorun yaratmak ile uğraşıyor.

İlk sayının açılışını Dan "Da Boss" Didio yazmış ve sayıyı Dan Abnett tamamlamış. Yaratıcı ekipler için sıralı tam liste ise şöyle:

• Issue #1 by Dan Abnett/Dale Eaglesham
  • Issue #2 by Peter J. Tomasi/Neal Adams
  • Issue #3 by Jimmy Palmiotti/Amanda Conner
  • Issue #4 by James Tynion/Carlos D’Anda
  • Issue #5 by Bill Willingham/Ivan Reis
  • Issue #6 by Steve Orlando/Philip Tan
  • Issue #7 by Marguerite Bennett/Dan Jurgens
  • Issue #8 by Keith Giffen/Steve Rude
  • Issue #9 by Tom King/Kevin Eastman
  • Issue #10 by Greg Pak/Joe Prado
  • Issue #11 by Rob Williams/Walter Simonson
  • Issue #12 by Gail Simone/Ryan Sook

(Muhsin Bayram) #665

Doom Patrol #4'ün back-up sayfaları.

Bane ile okçuluk öğreniyorum.

Bane ile yemek yapmayı öğreniyorum.

Bane ile uzay maceraları

(Merve Bilgiç) #666

Future Quest, Hellblazer, Frossbite serilerini okuyan var mı?

(Tsuchigumo) #667

Frostbite'ın ilk sayısını okudum, çizimleri de beğenmedim yazımı da, zaten Joshua Williamson'ın yazdığı hiçbir şeyi beğenmiyorum, Flash'ı başlarda biraz sevmiştim ama çok kendini tekrarlamaya aynı diyalogları yeniden yeniden kullanmaya başladı, JL Vs SS de mağlum işte bayağı dandirikti.

Hellblazer'ın Rebirth one-shot'ını ve ilk sayısını okudum, pek ısınamadım diye bıraktım, ama bi dahaki storyline'da yeniden deniyeceğim, aşırı kötü değildi, sadece karakterlerin sunuldukları şekilleri ve çizimleri beğenmemiştim.

Future Quest ise çok iyi gidiyor, tek sorun Shaner'ın durmadan bi sayı atlayıp o sayıda yerini başka çizerlere bırakması. Bazen Ariel Olivetti gibi iyi çizerler geliyor yerine sorun olmuyor, ama bazen de, geçen sayıda olduğu gibi, Shaner'ın çizim tarzına benzer tarzı olan, Shaner çizimi taklit etmeye çalışıp da başarısız olan, çizimleri göze batan herifler gelebiliyor.

(Merve Bilgiç) #668

Hellblazer'ın Rebirth one-shotını yarım bırakmıştım resmen. Ondan ötürü de devam edemedim seriye. Teşekkürler değerli yorumun için. :relieved:

(Muhsin Bayram) #669

Batfam bestfam (Batman #16)

(Muhsin Bayram) #670

Batman/The Flash - The Button hikayesinde klasik Professor Zoom olacakmış.

Jason Fabok kapağı.

(Muhsin Bayram) #671

Nightwing #15 gösteriyor ki Tim Seeley, DC'nin elindeki en muhteşem, en fantastik, en bombastik yazarlardan biri. Bir sayıya tonla karakter sıkıştırıp hepsinin hakkını veren, hepsini en kilit noktalarından anlayan muhteşem biri kendisi.

(Muhsin Bayram) #672

The Button crossoverını Geoff Johns kurgulamış.

(Mert Özden) #673

Geoff Johns bazen coşup bazen bozuyor. Tırsmıyor değilim. Birde konu Watchmen olunca iyice ter basıyor.

(Muhsin Bayram) #674

Geoff Johns'un kademe kademe planladığı event/hikayelerde falsosu yok şimdiye kadar. Sinestro Corps War, Blackest Night, Rogue War, Wrath of the First Lantern vs. vs.

(NANANANANANA YARAMASA ADAM !) #675

Nightwing Rebirth serisi nasıl gidiyor şu an ? Başlasam mı diyorum da.

(Muhsin Bayram) #676

Çooooook iyi. Bu hafta çıkan son sayısı Rebirth'in en iyi sayılarından biri olabilir.

(Mert Özden) #677

Hadi bakalım, inşallah Watchmen'e yakışır bir ilk adım atarlar :slight_smile:

(Onur) #678

Batman 22. Sayının kapağı.

(Merve Bilgiç) #679

Aquaman #18

Gün geçmiyor ki Joshua Middleton yeni bir harika daha yaratmasın.

(Muhsin Bayram) #680

It's PRIME TIME baby!

(Muhsin Bayram) #681

Özlemişim Reis'in JLA çizmesini.

(Mert Özden) #682

Aynen bana da Superboy Prime gibi geldi.

(Merve Bilgiç) #683

:heart_eyes:

Nightwing Rebirth'ün en iyilerinden.