DC/Vertigo Haftası

(Muhsin Bayram) #684

Normalde fasikül toplayan biri değilim ama şu seriyi sırf varyantları için toplamak istiyorum.

(Emirhan) #685

Ey Muhit, Nightwing #16'yı okuyanlar buraya toplaşsın.

Ne diyorsunuz, yavrumuz kız mı olur erkek mi? Grayson'a kız bebe gelecek gibi hissediyorum. Umarım öldürme-düşük yaptırma gibi bir planları yoktur.

(Muhsin Bayram) #686

Ben daha çok hamilelik olayının numara olmasından korkuyorum.

(Muhsin Bayram) #687

You know how many times I've heard that? "Rest in Peace, Batman!", "There's no escape, Batman!", "Time to die, Batman!". Every night. Over and over and over. For so many years. Every damn night. And yet... I'm still here.

(Şevval) #688

Nedense bana o iş olmayacakmış gibi geliyor.

(Muhsin Bayram) #689

Bilin bakalım kim geri döndü? :smiley:

Deja-New-52!

(Mert Özden) #690

Kendimi kesicem ya kendimi valla kesicem, şu kekoyu biri pıçaklasında geri ölsün.

(Mert Özden) #691

Neyse zaten Blue-Red olayından sonra yüksek ihtimalle temelli ölecek.

(Muhsin Bayram) #692

(Mert Özden) #693

Alemlerin tek kralı vardır o da Modern age Superman. Diğeri anca Diana ile iş pişiriyordu :smiley:

(Cenker Karace) #694

Kon-El şu haliyle geri dönecekmi...bir teaser falan varmı bildiğiniz...New-52 haline hiç alışamadım...11 yaşında çocukta okumak istemiyorum Superboy diye :cry:

(Muhsin Bayram) #695

Orijinal Young Justice kadrosunun (Tim, Kon, Cassie, Bart) tamamı kayıp şu anda. Geri dönerlerse hep beraber dönerler.

(Oozaru) #696

En çok Bart Allen'i merak ediyorum.

(brsonl) #697

blue-red olayı neydi ?? :thinking:

(Tsuchigumo) #698

Geçen hafta Superwoman'ın sonunda dönüp Lana'dan gücünü almamışmıydı zaten. Oradan direk buraya bağlandı demek ki.

(Mert Özden) #699

1993'te Superman ölünce, DC Superboy, Steel, Cyborg Superman ve Superman Blue/Red karakterlerini çıkarmıştı. Şimdi Onlar bir hikayelik dönecekmiş. Blue, Pre 52 Superman'i, Red, New 52 Superman'i olacakmış.

(NANANANANANA YARAMASA ADAM !) #700

Button hikayesi başladı bu haftaki Batman sayısıyla;

Comedian'ın rozeti Psycho-Pirate'ın maskesiyle bir reaksiyon gösterdi ve Reverse Flash ortaya çıktı. Batman'in Reverse Flash ile kavga ve diyaloglarının sadece bir dakika içerisinde olması bayağı etkileyiciydi bana göre. Reverse Flash'tan önce Thomas Wayne'i gördük ama bana göre ilk ve son görüşümüz olmayabilir bu. Flash'ın bir dakika içinde geleceğim dedikten sonra 5 10 saniye geç kalması da ayrı bir detay olmuş. Öte yandan sayının belki de can alıcı noktası Reverse Flash'ın Tanrı'yı gördüm dedikten sonra tabir-i caizse erimesi. Yüksek ihtimal Dr. Manhattan'ı gördü diye tahmin ediyorum. Hikaye Flash'ın bir sonraki sayısında devam edecekmiş. Büyük ihtimal Thawne'nin gördüğü kişiyi göreceğiz o sayıda.

(Kid A) #701

Button Part 1

Thawne'ın hemen ölmesi şok etti beni.

Thomas'ı göreceğiz bence de. Boşuna mektubu yırttıracaklarını sanmıyorum. Mektubun yerini dolduracak bir şeyler yaparlar gibi.

(Emirhan) #702

Action Comics'in bu haftaki sayısını okuyup geldim hemen. New 52 Superman'i ve N52 öncesi Superman'i birkaç hafta önce birleşmişti hatırlarsınız. Ve benim korktuğum şey başıma gelmiş. İşler iyice karman çorman olmuş. Bundan sonrası spoiler.

New 52 evreni yaratıldığı zaman, New 52 öncesi dönemde yaşanan olaylardan hangileri New 52 evreninde yaşanmıştı belirsizdi. Mesela Barbara Gordon bu evrende de sakat kalmıştı. Ancak olaylar çok daha farklı işlemişti. Tim Drake hiç Robin olmamıştı gibi. İyisiyle kötüsüyle 5 yılda bir evren kuruldu. Ve 5 yıl boyunca biz bu yeni evrene adapte olduk. Rebirth geldi sevindik. Eski atmosferi görücez dedik.

Şimdi son sayıda öğreniyoruz ki, iki Superman'in birleşmesiyle New 52 evreni de geçerliliğini yitirdi. Hatta Superman'in flashbacklerinden anladığım kadarıyla New 52 dönemi için yazdığım geçmiş olaylar meselesinin tam tersi yaşanmaya başladı artık. Superman'in anılarının ilk kısmını oluşturan çoğu olay New 52 öncesi döneme ait. Superman Blue'dan tutun da Coast City'nin yok oluşuna kadar bir dünya eski hikaye var. Parallax Hal Jordan bile dahildir büyük ihtimal. İyi güzel. Buraya kadar sorun yok. Eski evrenin çoğu hatırası devamlılığa eklenmiş oldu. İşlerin karıştığı nokta New 52 Superman'inin devreye girdiği yerde başlıyor. Şimdi 5 yıldır okuduğumuz bütün hikayeleri kenara atalım. Onlar artık yok. Jon Convergence sırasında değil, yalnızlık kalesinde doğmuş. Ebesi de Wonder Woman... New 52 dönemini kafamızda nereye yerleştiricez burası çok belirsiz artık. O dönemde neler olmuş öğrenmemiz gerecek.

Damian ve Jon'un yeni yeni kaynaştığı Super Sons diye bir seri var. Hani bu çocuk 10 yaşına gelmiş ve babası Superman, Batman'le en yakın arkadaş. Ama ne hikmetse Jon ve Damian 10 yıl sonra tanışıyorlar. Tarihi yeniden yazarak şuan devam eden serileri bile hikayenin yarısında bozdular. Buna da bir kılıf bulmaları gerekiyor. Çünkü bu olay basit bir şey değil. Özel bir eventle tarihi değiştirmeyi tüm evrene yayabilirlerdi. Belki de sonraya saklıyorlardır bunu. Zaman gösterecek. Anlayacağınız üzere bu olay üzerine ilk düşüncelerim olumlu değil. İşler yine çorba oldu.

(NANANANANANA YARAMASA ADAM !) #703

Flash #21

Bu sayıda bana göre Thawne'ı öldüren Dr. Manhattan'ı görürüz diye düşünmüştüm ama öyle olmadı. Thawne'ın ölümü sonrası Barry olaya el attı ve araştırmaya başladı. Buldukları rozette yüksek radyasyon olduğuna kanaat getirdiler ki bununla beraber Dr. Manhattan teorisi daha da mantıklı gelmeye başladı. Rozetin radyasyonunu takip ederlerken bir anda Thomas Wayne'in mağarasında buldular kendilerini. Annesini kurtarmak için daha önce kullandığı "Cosmic Treadmill" dediği aleti kullanan Barry sanırım yine Flashpoint evrenini oluşturdu geçen sefer ki gibi.Ama bu sefer dışarıdan bir etki daha var ama tam anlayamadım. Öte yandan çalınan 10 seneye de atıfta bulundu bu bölüm ki o da oldukça ilgi çekici oldu bana göre. Batman'in bir sonraki sayısında Thomas Wayne'i görücez ki ben geçen sayıda göründüğü ile kalır diye düşünürken hikaye Thomas Wayne'e doğru gitti.

Bu arada Rebirth'in tanıtım sayısında Wally'nin ilk olarak gittiği Johnny Thunder bir kez göründü ki bana kalırsa bu hikaye bir şekilde ona bağlanıcak