DC/Vertigo Haftası

(Ömer Taşkaya) #704

Ya Johnny Thunder Rebirth One-Shot'unda da gizemli gizemli konuşuyordu. Sanki birşeylerden haberi varmış gibiydi. Bildiği şeyler var galiba. Bende merak ediyorum o konu nereye gidecek.

(Emirhan) #705

En son Dr. Manhattan'a bağlanacak işte her şey. Bence bütün kanıtlar DC Rebirth one-shot'ında verilmişti. Pandora'yı da Rorschach'ı öldürdüğü gibi öldürmüştü. Manhattan meselesinin Button hikayesiyle çözüleceğini düşünmüyorum. Anca Manhattan'ın varlığından haberdar olurlar.

Flash'ın son sayısıyla bir şey daha dikkatimi çekti. Bu konuyu da yukarıda yazdığım Action Comics sayısına bağlıycam.

Flash ve Batman eski JL'nin kuruluşunu gördü ve Flash "Ekibi biz böyle kurmadık." dedi. Supermanler birleştiği halde eski evren tamamen geri gelmemiş demek ki. Offf iyice çorba oldu cidden.

(Şevval) #706

Burası beni etkileyen kısımlardan bir tanesiydi...:cry:

(fza) #707

Bu Fabok'un çizimi değil, değil mi?

(Şevval) #708

Yok,bunun çizeri Howard Porter.

(fza) #709

Belli uydurukluğundan. :DDD Yani Fabok'un çizdiğinin aksine ''harika'' olmamasından bahsediyorum.

(NANANANANANA YARAMASA ADAM !) #710

Batman #22 :
Duygusal bir sayıydı. Flash ve Batman'in Thomas Wayne'in yanında belirdiği Dünya'nın bir alternatif evren olmadığı ortaya çıktı. Ortalık karıştı yani. Sayıda bu garipliklerden çok Thomas ve Bruce Wayne'in diyalogları ön plandaydı. Waynelerin tabir-i caizse "House Word"ü bir kere daha vurgulandı ve oldukça etkileyiciydi açıkçası. Thawne'i tekrar gördüler elindeki rozetle beraber. Muhtemelen bir sonraki sayı Thawne'un kimi veya neyi gördüğünü göreceğiz. Hikayenin son kısmı oldukça ilginç olacakmış gibi geliyor.

Injustice 2 #4:
Bir önceki sayıda "öldüren" Batman bizim Bruce'u feci pataklamıştı. Hastanede uyanan Batsy'i Barbara Gordon, Fox ve başka evrenden gelen Dinah Lance ve Oliver Queen karşıladı. Büyük ihtimal her tehlikede ekip kuran Batman burada da bir ekip kuracak. Öte yandan "gaddar" Supes kafesinden çıkıyor. Ground Zone bayağı bir sıkmıştı ama bu sefer şu ana kadar kötü gitmiyor seri.

(Barış ) #711

Bu hafta çıkan Flash 22 ile button crossover ı sona ermiş oldu ve beklenildiği gibi Dr.Manhattan olayı kesinleşti son panelde elini görmemiz ile. Rebirth evreni hakkında yeni hiç birşey öğrenmememize rağmen çok zevkli bir crossoverdı. Hikayenin devamı ise Kasım ayında.

(Hakan) #712

(Muhsin Bayram) #713

Bugün başlayan ve Garth Ennis’in yazdığı Dastardly & Muttley mini serisi çok eğlenceli bir yere gidiyor. İlk sayfasından gülmeye başladım. Çizimler de hikayenin tonuna çok uygun olmuş.

(Muhsin Bayram) #714

Hazır Priest League başlamışken şurayı canlandırayım.

Priest zaten röportajlarında bu seriyi geleneksel süper kahraman takımı kafasıyla yazmayacağını, daha çok workplace drama olarak yazacağını söylemişti. İlk sayısı da bu dediklerini doğrulamış. JL tam olarak bir covert-ops takımı gibi çalışıyor. Karakter etkileşimleri hikayenin merkezini oluşturuyor.

Daha ilk sayısında Priest “Batman her şeyi düşünür” trope’unu alıp tersine çevirmiş. Batman’in hata yapmasına dayanamayanlar bu sayıdan uzak dursun.

Bonus: Batman #36’da King, neden Selina’nın Bruce için en ideal partner olduğunu tek panel ile özetlemiş yine.

(Mert Özden) #715

Altı senedir, Superman’in elini masaya vurmasını bekliyorum. Onlar gidip Cyborg’u lider yapacaklar. Garip bir hayat yaşıyoruz. En azından hikaye güzel başladı. Karakterlerin, kendine has özelliklerinin ön planda olması güzel.

(Muhsin Bayram) #716

Bugün yayınlanan 2017 Holiday Special sayısındaki Jeff Lemire’in yazdığı Superman/Constantine hikayesi çok güzeldi. Umarım fırsat bulur da Superman serisini Tomasi’den devralır. Ben çok sıkılmaya başladım Tomasi’nin Superman serisinden.

(Mert Özden) #717

Bibbo Bibbowski’yi de görmek ayrı bir güzeldi :slight_smile:

(Muhsin Bayram) #718

Ho ho hoo boy (Wonder Woman #36)

(Merve Bilgiç) #719

Şok ile heyecanı aynı anda yaşadım, nasıl bir sondu öyle.

(meta) #720

Bu hafta ilgimi çeken bir şey pek yoktu fakat James Tynion IV’un Detective Comics’teki en son Clayface run’ını beğendiğim için annual’e de bi göz atayım dedim ve

Bu kadar iyi olmasını beklemiyorum. Basil Karlo’nun aktör yanı, babası ile ilişkisi, orijinin Batman ile olan bağlantısı, bunun daha sonraları Batman üzerinde gördüğümüz etkileri vs. hepsi çok iyi düşünülmüş ve ele alınmış.

Şöyle söyleyeyim, bu sayının filmini çekseler, içeriğini de hesaba katınca, Oscar almama ihtimali yok gibi.

(An Omega Mutant Baby Boy Who Create Own Baby Universe, Son of The Most Intelligent Man And The Most Beautiful Woman In The World.) #721

Superhero filmleri Akademi’nin saygı göstermediği bir alan

(meta) #722

Sadece “O kadar iyi ki Oscar verirler.” demek istemedim aslında, ele aldığı konu akademinin ilgisini çeker. Trajik bir aktör hikayesi. Severler böyle kendilerini ele alan yapımları, ki bu sayı da bi “süper kahraman” hikayesi anlatmıyor zaten. Batman sadece ufak bir kısmında var.

(An Omega Mutant Baby Boy Who Create Own Baby Universe, Son of The Most Intelligent Man And The Most Beautiful Woman In The World.) #723

Sayiyı okuyacağim, ancak söyle bir gercek var Aynı zamanda Akademi’nin oyuncu profili şuan fiziksel değisim gerceklestiren aktörler bu yüzden şans vermedim