DEADPOOL 2 İle İlgili Kafanızdaki Tüm Soruları SPOILERSIZ Yanıtlıyoruz, Buyurun!

(Berna Ece Gündüz) #1

Yazının tamamını okumak için: https://geekyapar.com/metro/deadpool-2-ile-ilgili-kafanizdaki-tum-sorulari-spoilersiz-yanitliyoruz-buyurun/

Deadpool’u özlediniz mi? O, herkesle dalga geçen, dördüncü duvarı acımasızca alaşağı eden canımızın içi, eşek sıpası Deadpool hani. Cevabınız kocaman bir “EVET” ise kutlarız, 18 Mayıs Cuma günü gösterime girecek olacak Deadpool 2 için yalnızca birkaç gün daha sabretmeniz gerekiyor. Biz de basın gösterimine gitme şansına eriştik ve sizler için spoilersız bir iki kelam edelim…(Devamı)

(Baygurd Ismayil) #2

Spoilersız demişsin. Tamam eyvallah, anladım ama filmin detaylarına, esprilerine girmek zaten spoiler değil mi? Post Credits sahnesinin bile nasıl olacağını özetlemişsin aşağı yukarı. Anllıyorum, filmden çıkmışsın, heyecanlısın ama gözünü seveyim bu sitede başka yazarlar var. Azacık örnek alsaydın ya onları… Neyse ya zaten bütün zevkim kaçtı filme karşı.

(Berna Ece Gündüz) #3

Filme gittikten sonra yazıyı bir daha okumanı tavsiye ederim. O zaman anlarsın spoiler mıymış, tat kaçırıyor muymuş diye.

(Baygurd Ismayil) #4

Tadını kaçırdın zaten kaçıracağın kadar. Ben belki credits bölümünü de izlemek istiyordum. Ek sahne olmasa bile o heyecanı, belki var diye yaşamak istiyordum. İşine karışmak gibi olmasın ama bu yazıları film çıktıktan sonra yazsan çok daha güzel olacak siteniz.

(Baygurd Ismayil) #5

Suç zaten benim. Okumaya da bilirdim…

(meta) #6

Ben sinemaya gittiğimde vizyonda Deadpool’un olup olmadığını bilmemenin heyecanını yaşamak istiyordum. Filmin vizyona gireceğini belirtmeniz ne kadar doğru?

(Baygurd Ismayil) #7

Aynen. Sevdim bu yorumu! Bu arada beynini hangi pazardan aldın sen? Alıp, yaşamak istiyorum o kafayı.

(Berna Ece Gündüz) #8

Ben yazımı yazarım, basılacağı tarihi ve son hali editörümün kontrolündedir. Bizzat Yiğitcan’ın kararına istinaden diyecekseniz buyurun, tutmayayım.

@unratedlogician Gahsbdhd ya sen nasıl bir adamsın :heart:

(Taylor Swift Fanboi) #9

Berna’nın her yazısının altında enteresan birinin belirmesiyle, Ozan’ın geekyaparın zirvesine giden yolda her türlü mücadele tekniğini kullandığını mı düşünmeliyiz :thinking:

(Baygurd Ismayil) #10

Okey, anladım. Bu da Geekyapar sitesinde okuduğum son yazı olsun o zaman. Bu siteyi Türkiyede çizgi roman içerikli şeyler üreten pek fazla site yok diye takip ediyordum. Ama olsun, Reddit’e yönelirim artık. Şu üç video linki şurda dursun da nasıl bir kurum olduğunuzu bir daha hatırlayın.

1. https://youtu.be/KMTTUW96QCU
  2. https://youtu.be/riZBvlu9-IM
  3. Yalnız bu farklı, yoruma dayalı. Dikkatli bakın yorumlara çok vicdan ve saygı ile yazılmış bir “Geekyapar!” yorumu göreceksiniz. O link;
    https://youtu.be/gGkArqHwHUo

Saygılarımla.

(Salih Alp Gökçek ) #11

Yalnız filme karşı bu kadar hassiyetin varsa, filmi izlemeden önce, filmle alakalı hiçbir materyali tüketmemen yararına olacaktır. Kimse seni yazıyı okuman yönünde zorlamıyor ki? Genel, spoiler içermeyen yazı konseptinde bir yazı var. Spoiler içermeyen yazı zaten filmi izlemeyenler için yayınlanıyor, film çıktıktan sonra da yine filmi izlememiş olanlar o yazıyı okuyacak. Şu an yayınlanması ne fark eder ki?

(fza) #12

Bu yorumla beraber yazacağım yoruma yol yapayım:

Yazıyı okumadım ve ne kadar filmi anlatıyordur, nedir, ne değildir bilmiyorum ama;

Bir film ile ilgili, o filmi ‘‘izledikten’’ sonra çıkarılacak içeriğin ‘‘en sade’’ haliyle yazılmış olsa bile filmin vizyona gireceği günden önce yayınlanmasına karşıyım. Bu yazı en erken cuma günü yayına sokulmalıydı bence.

(Salih Alp Gökçek ) #13

Okumama seçeneği var ama, kimse okumak zorunda değil ki?

(Berna Ece Gündüz) #14

Sanıyorum ki spoilerlı olanı bile bugün yayımladığından dolayı yıllardır bu işi yapan Yiğitcan bir şeyler biliyordur.

@Fransuva demiş zaten.

E yazalım, hazırda dursun. İlla ilk çıktığı gün okumanız için kimse zorlamıyor. Sonra yetişmeyince “yazı niye yazmadınız?” diye yorumlar da alabiliyoruz, çok ilginç şekilde

(fza) #15

Buna yönelik bir şey demiyorum ki ben. Adamın hiçbir şekilde spoiler istemiyorsa, bu tür yazılara zaten girmemesi gerekiyor zaten.

Sadece

Şu yorumu doğru bir yorum bence de. Sadece Geekyapar için değil, filmi 1-2 hafta önceden izleyip de sadece ambargo kalkmasını bekleme durumunda olmayan her site ve youtube kanalı için.

Yiğitcan Abi’nin yaptığı şeyin doğru/yanlış açısından bir olayı olduğunu düşünmüyorum. Kendi tercihi öyleymiş. Ben de kendi tercihimi belirtiyorum farklı bir görüş olarak.

Ben de ‘‘Yazmayın ya, iradesiz olduğum için illa tıklamak zorunda kalıyorum’’, demiyorum zaten.

Yazıyı yazıp, cuma günü yayınlamak üzere depoda da tutabilirsiniz hem benim bahsettiğim gibi olup, hem de böyle tepki almamak için.

Kimseye yol yordam öğretme amacım vs yok bu arada, sadece benim bahsettiğim şekilde yapılmasının ‘‘bence’’ daha uygun bir hareket olduğunu söylüyorum.

(Sapere Aude!) #16

Eleştirini anladım ama aşağıdaki kısmı pek anlamadım.

Yazı, üzerine tartışılan konu ile alakası nedir?

(Baygurd Ismayil) #17

Genel bir eleştiri…

(InMemoryOfEmirBK) #18

Kardeşim hareketlerine dikkat et tüm bilgilerin elimde… İstersen bir bilgi vereyim, adın İsmail.
Bu sadece bir başlangıç ama haberin olsun…

(Baygurd Ismayil) #19

Vaaay Elliot Alderson’da buradaymış

(Sapere Aude!) #20

Biraz yersiz olmuş sanki.