Deadpool 2 Spoiler Edition

(meta) #60

Benim başka çok sorunum var. Şimdi de sen beni ikna et.

(nam-ı diğer) #61

Az işim var dışarıda, akşam buradayım iknalaşırız. GG.

İngilizce bilmediğini varsaydığımız “genel izleyici” önce bunu iksantrik diye okuyacak, sonra haa eksantrik diyecek falan derken eyvallah gülebilir ama bağlam kayboluyor. Eksantrik demiyor ki kız, oturmuyor yani. Neyse sonuçta “orjinal” dilinde bağlam dahilinde bir espiriyken, çeviride zorlama bir kelime oyununa dönüşüyor kanımca. Bu tarz şeyleri çevirmek eziyet ya.

(Hedef 2019) #62

Colossus benim için bir kere fuck der misin?

(y) #63

Fuck

(4 8 15 16 23 42 hey gidi lost) #64

Yalnız Thunderstruck ne kadar gaz girdi ya. Çok hoşuma gitti.

(Kürşad the Falcone) #65

Tüm X-Force’un öldüğü sahnede fena dumur oldum. Brooklyn Nine Nine’a başladım, ne güzel Terry Crews göreceğiz dedim sinek gibi ezdiler adamı. Ben beğendim filmi.

(Hedef 2019) #66

Filmde ki rolü çok güzeldi

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and I’m fucking retarded.) #67

Şimdi X-Force üyeleri ölmedi değil mi?

(y) #68

Peter ve domino hariç öldü hepsi.Bunlar geçiş üyesiydi bence kek mutantlar geldiği gibi gitti :smile:

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and I’m fucking retarded.) #69

Hayır yani bunun dememin sebebi geçmişe gidip Peter’ı kurtardığı sırada çöp öğütücüye giren adını unuttuğum karakter orada yoktu ya da ben mi görmedim.

(Gizem) #70

Geçmiş olsun deadpool da x-men timeline karmaşıklığına bulaştı

(y) #71

Ortada bir evren kalmıyacak 1 seneye yani önemi yok karışıklığın :grin: Rastgele x men filmleri gelmeye devam ediyor hala x men dark phoenix ne yapacak bakalım
@Kutluhan_Demirok yine öldü o galba gidiyodu her türlü öğütücüye.Peter yanına gittiğin de kolu asitten gitmişti adamı çekmeye çalışıyodu ama koluna kusuldu :smiley:

(Umur) #72

Peter indikten sonra girmiyor muydu çöp öğütücüye, yani Peter kaçtıktan sonraki sahnede girmiş olabilir.

(Fahrettin Yıldırım) #73

Filmin ilk yarısı genel olarak hikayeye giriş kısmını anlattığı için özel bir şey yoktu ve çok tek düzeydi ki bunu olabildiğince pop culture referanslar ile kurtarmaya çalışmışlar ki; bir tanesini anlamış gülerken bir başka pop culture referans geliyordu, bu da esprileri yakalamayı hem zorlaştırıyor hem de yoruyordu. Bu yüzden bence pop culture referansların tonu bu filmde bir miktar fazla olmuş. Tam böyle giderken X-Force sahneleri başladı (ki tam olarak 2. yarının başlangıcı) işte oradan sonra film rayına oturup tam mükemmel bir Deadpool filmine dönüştü.

NOT: Filmdeki her şeyden daha fazla güldüğüm şey Deadpool’un ilk ve berbat olan Deadpool denemesini öldürüp sonra da Green Lantern senaryosunu beğenen Ryan Reynolds’ın kafasına sıkmasıydı :joy:

(Mehmet Can) #74

Abi film çok güzeldi. Keşke bu film seneye gelseydi de daha çok Thanos göndermesi izleseydik dedim bir ara. Filmin başında aşırı ofansif göndermeler yaptılar.

X-Men ekibini görünce ağzım açık kaldı ve sonra çok güldüm. Brad Pitt’i görünce de bi afalladım. Peter ve Dopinder de müthişti ya.

Tek canımı sıkan şey Domino’nun koşma sırasındaki CGI’dı. CGI resmen ağlıyordu orada. Geri kalan her şey güzeldi.

Ayrıca o after credits beni bitirdi. Gelmiş geçmiş en iyi after credits. Bu tartışmaya kapalıdır. O yaptıkları beni efsane rahatlattı.

(Hedef 2019) #75

Filmde yanlış gördüm sandım doğruymuş

(y) #76

Extended cut geliyormuş süresi 2 saat 12 dakikaymış sanırım.Bazı ek domino sahneleri de içericekmiş en çok buna sevindim

(Not only WitchDentist but also Casper.) #77

Erkek olsun, kız olsun şu olaydan tiksiniyorum ben ya. Bi’ zahmet alın şu kıllarınızı. :nauseated_face::face_vomiting:

(Mahmutcan Şanlı) #78

Gençler siz siz olun reddit gibi sitelerde bilgi peşinde koşmayın.

Andavalın biri uçaktan atlama sahnesinde herkes ölecek test gösteriminde gördüm falan yazmıştı.

Güzelim sahnenin içine etti baya tat tuz bırakmadı …

(1675) #79

Bu andaval o bilgiyi hangi subreddit’te paylaşmıştı.