DEADPOOL 2'nin POST-CREDITS Sahneleri NEDEN Tutarsız Ama AŞIRI İYİ?


(Berna Ece Gündüz) #1

Yazının tamamını okumak için: https://geekyapar.com/metro/deadpool-2nin-post-credits-sahneleri-tutarsiz-ama-asiri-iyi/Post-credits sahneleri bildiğiniz üzere stüdyonun bir sonraki filmi için olası heyecanımızı arttırmak adına kurgulanan birtakım ön film kareleridir. Çoğunlukla Marvel filmlerinden alıştığımız bu olay, on yıldan uzun süredir bizi koltuğumuzdan hemen kalkmaktan alıkoyan bir gerçekliğe dönüştü. Çünkü o sahne en az film kadar da önem taşır hâldeydi artık. Her şeyiyle gelecek filmlere dair yeni umutlar yeşertirdi.…(Devamı)


(hardmoon) #2

Eğer Wolverine ile savaşan o Deadpool’u öldürdüyse, teknik olarak kendisinin şu andaki varlığı ne ölçüde akıl alır bir şey mesela?

Bildiğim kadarı ile Deadpool filmleri, Days of Future Past sonrası yeni yaratılan gerçeklikte geçiyor. Yani Deadpool’un o gerçeklikte yapacağı bir değişiklik filmdeki olayları etkilemez.

X-Force ise başka şekilde kurulabilir fakat Deadpool’un Vanessa öldürülmediği için Russell ile tanışmamış olmasını ne yapacağız? Plot hole’un yol açtığı başka bir plot hole da bu. Bu sayede Russell hapse atılır, Cable, Russell’ı öldürür ve tüm bunlar olurken Cable ile Deadpool hiç tanışamaz. Bu mid-creditler hakkında bu kadar düşünmeme rağmen yazarlar pek düşünmediği için X-Force filminde bu sahneleri ya unutacaklar ya da filmin ilk 15-20 dakikasında bu tanışma faslını halletmeye çalışacaklar fakat bunu yaparlarsa Cable’ı bir nedenle gelecekten getirmek zorundalar.