DISNEY-FOX Anlaşması Sonrası KEVIN FEIGE'nin Yapması Gereken 5 Şey

(Yiğitcan Erdoğan) #1

Yazının tamamını okumak için: https://geekyapar.com/konular/film/disney-fox-anlasmasi-sonrasi-kevin-feigenin-yapmasi-gereken-5-sey/

Disney Fox’u satın almak üzere. Eğlence sektöründe eşi benzeri görülmemiş bir alım olacağı ve haftaya kesinleşeceği söyleniyor. Belki son dakikada taraflardan biri çıkıp “Çizdim, oynamıyorum” der, hayallerimiz yıkılır; ancak o tarihe kadar, biz biraz rüyalara dalmak istiyoruz. Çünkü Marvel Cinematic Universe’i aklıyla sıfırdan inşa eden Kevin Feige‘nin elinde yeni bir oyuncak var artık. Yalnız bu geçiş…(Devamı)

(“Daisy Ridley Fanboi” ) #2

1.'si olacağın pek sanmıyorum muhtemelen o karakter veda ederiz.
2,3 ve 4 olabilir hata olur. ama 5. dediğin bir az ücarir. :slight_smile:

(Mert Özden) #3

Doctor Doom, Doctor Doom, Doctor Doom. Çok karizmatik, çok tehditkar, çok güçlü, çok kurnaz. Buna abanabildikleri kadar abanmaları lazım.

Şunun karizmasında bir Doom lazım bize.

(Burak) #4

X-Men filmlerinin çöpe atılması fikrine kesinlikle katılıyorum. Days of Future Past sonrası kadro gerçekten hiç heyecan vermiyor. Şöyle güzel bir Magneto görsek keşke artık. McKellen ne kadar büyük bir usta olsa da ne onun, ne de Fassbender’ın Magneto’sunu bir türlü beğenemedim hiçbir filmde. Gerçi MCU da villain konusunda gerçekten hiç güven vermiyor ama ne yapalım geek olduk bir kere, Dr. Doom vs. Avengers falan diyince elimiz ayağımız boşalıveriyor hemen.

(Oneironaut) #5

Adam gibi Cyclops görme hayaliyle heyecanlanıyorum.

(Can) #6

MCU tek seferlik Villian’ları beceremiyor ama elinde değerli olanların hakkını veriyor. Loki ve Thanos (Daha görmesek bile post creditlerden, Guardians’daki kısa bir karşımıza çıkmasından ve fragmandan olduğunu söyleyebilirim.) çok iyi verildi bence. MCU’ya Magneto ve Doom gibi büyük topları versek çok iyi işleyeceğinden eminim.

(Friendly Neighborhood Spider-Man ) #7

Bu sene kaliteli villian sorununu çözdüler sanki. Vulture ve Hela tatmin ediciydi bana kalırsa.

(edin ceko78) #8

MCU’da bir Victor Von Doom’un eksikliğini yaşadık hakikatten. MCU’nun en büyük eksikliği bence bir Hilmi Önal’ının olmaması. hani Aşk-ı Memnu’da herkesin başlarına açılan her türlü beladan sonra ‘‘aşağılık Hilmi Önal’’ demesi vardı aynı o hesap. demek istediğim şu ki Avengers ekibi İnfinity War filminde Thanos ile yeni tanışıyorlar ama Dr. Doom gibi düzenli olarak uğraştıkları ve başlarını kaldırmayan bir villian’a ihtiyaç var.

(Can) #9
  1. faz komple iyiydi Villian konusunda. Zemo - Ego - Vulture - Hela. Kaecilius’u saymıyorum o var olmayan biriydi normalde ve amacı zaten Dormammu’ya yardım etmekti.

(Mert Özden) #10

Ahahahaha muhteşem bir benzetme :smiley:

(Doğukan Çolak) #11

Maker’ın olduğu hikayeleri çok seven biri olarak, 4.fazda onun baş kötü olmasını çok isterdim. Yazıyı okuyunca ihtimali kafamda canlandırdım bi… Ya lütfen olsun!

(13. Sakar Kral) #12

Şom ağızlı olmak istemiyorum ama çok fena patlayacak gibi. Bakın bende bunların hepsini isterim. Özellikle de gelmiş geçmiş en havalı villian olarak gördüğüm doctor doom konusunda ama ne bileyim, imkansız gibi geliyor… Çok mu kötümserim?

(Dread it. Run from it. Tinkywinky still arrives.) #13

Değilsin bence. Çok ağır bir topa giriyorlar sonuçta. Bu yüzden bu duruma çekimser yaklaşmak gayet normal. Ama bunca yıldır tutarlılığı elden bırakmayan ve tüm filmlerini belirli bir plan/program dahilinde çıkaran bir MCU var karşımızda, en çok umut veren şey bu. Şimdilik ‘‘bir planları vardır’’ diyip gelişmeleri beklemek lazım.

(Bordomavi) #14

Bir Yiğitcan Erdoğan atasözü der ki: “Abi keşke bunları sen yazıyor olsan.”

(Muhsin Bayram) #15

Neden? Gerçekten merak ettiğim için soruyorum. 616 FF’in sunamayacağı ne sunabilir Ultimate FF?

(Volkan Vural) #16

Kang da geliyor villain olarak.

(ali) #17

Ben House of M ile yaptığın öneriye karşıyım. Hatta biraz da şaşkınım, çünkü birazdan savunacağım argümanıma site olarak sizin de katıldığınızı biliyorum. Yine de size de ait olan bu savı bir de kendi kelimelerimle dile getirmek istiyorum.

Süper kahraman filmleri yüzünü eskitiyor, şişiyor bir süredir. Marvel şimdiye kadar ince hesaplanmış bir plana bağlı gittiği için bu sorunla yüzleşmedi, fakat Infinity War gibi devasa bir filmin ardından bütün karakterlerin bir araya toplandığı yeni filmleri yakın tarihlerle peş peşe vizyona sürseler bunalırız, sıkılırız. Şöyle düşün, Kingdom Come gibi bir edebi eser haftalık yayın olarak devam etseydi çok başarılı olduğu içini kendi mirasını yerle bir etmez miydi?

Benim önerim şu; artık herkesin iyi kötü süper kahramanları bildiği bir dönemde, çok gerekli olmadıkça orjin filmleriyle uğraşmadan, sinematik olan hikaye arkları uyarlamak. Biz Charles Xavier çıktı X-Men’i kurduyu izlemeyelim mesela, X-Men’e yeni katılacak bir karakterin üzerinden tanışalım X-Men’le. Çünkü özellikle bu sitede dile getirildiği gibi, ‘süper kahraman’ filminden ziyade, karakterleri süper kahramanlar olan janr filmleri daha etkileyici. Örneğin ilk F4 filmindeki gibi ‘bakın bunların başına bir şey geldi süper kahraman oldular, bu da kötü adamları, finalde kapışacaklar’ konulu bir filmden ziyade, Iron Man 3 gibi süper kahramanlı karakter draması veya Logan gibi süper kahramanlı western filmleri bana göre daha ilginç, daha heyecan verici.

En nihayetinde hepimiz biliyoruz, MCU bir gün bitecek. Hatta bu sinematik evren akımı bitecek. Ve eğer eğlence sektörü süper kahraman hikayelerini sürdürebilmek istiyorsa bu karakterleri merkezde değil, filmin ekosistemi içinde tutabilmeyi öğrenmesi lazım. Bu yüzden bana göre House of M önerisi iyi bir öneri değil. Bu yüzden bence X-Men ve F4’un dönüşü kabuk değiştirmek için kullanılmalı.

(“Daisy Ridley Fanboi” ) #18

Charles Xavier kimdir mutantları nereden çıktı bunlar marvel tek tek solo film yapmadan anlatamaz yani geçiniz ha belki Logan gibi filmler yaparlar.:slight_smile:

Elbette bir gün süper kahraman filmler bitecek. Ve bence de marvel sırf bu yüzden kabuk değiştirmek zorunda artık. Bunlar haricinde sinematik evrenine olayın biteceğini hiç düşünmüyorum. :slight_smile:

(Osmanay Tuncer) #19

X men derin solukla girilcek bi film serisi olucak önce Fantastik 4 üzerinden işe başlarlar ve başlamalılar da,Hulk vs The Thing kapışmaları , atışmaları en çok beklediklerimden . Deadpool fikrine katılıyorum, mcu biyerde r rated olmak zorunda bu yolla kollarını açmış olur.Gambit (Channing Tattum) okadar hevesliyimki gel görki konuşulan Oceans tarzı kumar filmi saçmalığına girişmeden orijine çok değinilmeden direk bi hikayenin savaşın içinde görmeyi vede Roque ile birlikte görmeyi çoooook istiyorum.X men filmlerinde bazı karakterlere oyuncular çok iyi yakışıyodu başta michael fessbender ve james mcavoy bunlara devamlılık verilse hoş olur.x 23 nekadar sevsekde gereksiz bi şahıs şuanda marvel için.Sağlam bi dr doom,wolverine,sue storm,red richards,gerçekden çekici bi kızıl jean ve hoş bi roque mcu nun üzerinde düşünmesi gereken kast karakterler olmalı.Tabi bide sonra adam akıllı kostümleri ile görmek . Abi bana kostümlü bol kaslı bi wolverine verin bu kadar yaa, bakın DC deki Zeusa biçok tasvirinden bile Tanrıvai gözüküyo.Şimdiden ön görebiliyorum bune yaa sarı kostümlü wolverine yapmışlar hugh jackman çok iyidi , wolverine tayt giydirmişler ,bu adam kim yaa gibisinden gıcık yavşak gevşek s.kik zihniyetler veledler olacak .

(Can) #20

Fox bu konuları ana X-Men filmlerinde işliyordu zaten aynı şeyi Marvel’da yapar her birine solo film çekip sonradan X-Men ile bir araya getirmesi 2-3 yıl sürer. Bunun yerine doğrudan başlatsınlar X-Men’i orada anlatsınlar yavaş yavaş. Şu an önemli olan tek şey bu ırk en başından beri neredeydi bize bunu yedirsinler geriye açıklanması gereken pek bir şey kalmıyor.