E3 2018 Oyun Fuarı

(fza) #1

Oyun dünyasının en büyük fuarına sadece 1.5 hafta kaldı. Benim takip etmekten keyif aldığım bir olay. Özellikle Sony konferansları son 2-3 yıldır fuarı kurtaran şey bence. Bu sene ki fuar için olan muhabbetleri de Video Oyun Kafesi yerine daha spesifik bir başlıkta konuşmak iyi olur diye düşündüm(Kesinlikle o başlıkta ki son 2 mesajın bana ait olması ve yeni haber paylaşacakken bir daha flood yapmak istemememin alakası yok bu başlığı açmamla).

Fuarların zamanları şöyle:

9 Haziran Cumartesi - 21:00

image

10 Haziran Pazar - 23:00

image

11 Haziran Pazartesi - 04:30

image

11 Haziran Pazartesi - 06:00

image

11 Haziran Pazartesi - 20:00

image

11 Haziran Pazartesi - 23:00

12 Haziran Salı - 01:00

image

12 Haziran Salı - 04:00

image

12 Haziran Salı - 19:00

En çok hangisi sizi heyecanlandırıyor?

• Electronic Arts
  • Microsoft
  • Bethesda
  • Devolver Digital
  • Square Enix
  • Ubisoft
  • PC Gaming Show
  • Sony
  • Nintendo

0 oylayan

Son olarak da, bu sene fuarda göreceğimiz oyunlardan kesinleşenler şu linkte yazıyor:

(fza) #2

Kimse alınmasın ama bana fuarın en ezik şovu PC Gaming Show gibi geliyor. Çünkü, herkesin heyecanla beklediği markalar zaten konsol devlerinin konferanslarında gösteriliyor. PC konsferansına da anca aynı oyunları hayvan gibi grafikle göstermek, sıkıcı teknoloji konuşmaları ve birkaç tane de indie oyun duyurusu kalıyor gibi hissediyorum.

Bu şovda AAA bir oyunun ilk defa gösterilip de heyecan yarattığını hatırlamıyorum, varsa öyle bir şey uyarırsınız. Exclusive diye bir şeyi de pek kalmadı zaten, en azından genel kitlede heyecan yaratacak bir exclusive ürünü diyeyim.

(Oolong) #3

Senelerdir yeni bir Prince of Persia ve Midnight Club oyunu bekliyorum, beklemeye devam edeceğim.

(fza) #4

Assassin’s Creed 2019’da gelmeli en erken, bu sene sonuna bir PoP çıkarsalar güzel grafikler ve sağlam parkur mekanikleri ile; herkes çok sevinir.

(Dovahkiin) #5

E3 zamanı yayıncılarla sabahlamanın keyfi paha biçilemez benim için ya.

(fza) #6

Bunu demişken, ben Multiplayer’ı takip ederim Türk basınından ama eğer İngilizceniz varsa Easy Allies kanalını tavsiye ederim.

Samimiler ve iyi yapıyorlar bu işi. Geçen sene onlarla izlemiştim, zevkli de olmuştu. Bu sene de aslolarak onlarla izlerim sanırım.

(Oolong) #7

Yanılmıyorsam Ubisoft “bundan sonra her sene Asassasin’s Creed oyunu çıkartmayacağız” demişti.

(fza) #8

Aynen işte, o yüzden 2019 E3’ünde duyurulması lazım yeni AC’nin, şimdiden duyurup da konferansta onun için zaman harcamasınlar. Bir teaser olur belki en fazla.

(Dovahkiin) #9

Yayıncılardan kastım da Multiplayer idi zaten :grin: Genel konuşmak istedim arada pandaya falan göz atıyorum.

(fza) #10

Bu sene ki fuarda en çok beklediğim şey olan The Last of Us Part II oynanış videosu beni tatmin ederse, fuarın geri kalanı berbat olsa bile çok umrumda olmayacak muhtemelen.

(Dovahkiin) #11

Tahminimce bu seferki fuar 2015 ile yarışır düzeyde olacak. İyimserim bu konuda.

(fza) #12

2016’da olan bombardıman olsun, ben mutlu ayrılırım.

(Dovahkiin) #13

Bethesda bu sefer de, Skyrim’i Fallout’u hesap makinelerine falan çıkarırsa isyan edeceğim. Hele geçen seneki e3 rezaleti neydi öyle ? Ben de Bethesda’dan bir atak bekliyorum bu yıl. Umutluyum.

(Kerem) #14

Her sene zibilyon tane fake liste yayınlanıyor ama Mgs 3 Remastered doğruysa sabahın beşinde çığlık atarım

(Oolong) #15

Ne varsa, japonlarda var. :heart_eyes:

(Brainsucker) #16

Last of Us Part II için bir gameplay ve çıkış tarihi bekliyorum artık, aynısı Death Stranding içinde geçerli.Onun dışında birkaç süpriz oyun görürsek hiç fena olmaz.Sony kanadından umudum yüksek, göreceğiz bakalım.

(Oolong) #17

Gameplay kesin gelecek. Aylar öncesinden açıklamışlardı. Beni adıl heyecanlandıran oyun, Devil may Cry 5 oldu. 1 ve 3. oyun gibi kaliteli olursa tamamdır.

(Serkan of İzmir) #18

Şakaaaaaaaa bunun üstüne Peace Walker ve Guns of Patriots da gelse şahane olur ya.

(Umur) #19

En çok beklediğim 3 şey:

• Cyberpunk 2077 fragmanı
  • Cyberpunk 2077 gameplay’i
  • Cyberpunk 2077 detayları

(Kerem) #20

Tüm seriye güzel bir Remastered yapsalar tadından yenmez