E3 2018 Oyun Fuarı

([Godwoken]) #665

4’de olması lazım. yanlış hatırlamıyorsam…

(Mert Özden) #666

Beynim yandı neyini anlatayım :smiley: Özetle Death Stranding aslında Metal gear Solid 3 Prequel’i. DS’deki Mads Mikkelsen’in karakteri, MGS 3’teki Sorrow. Dikkatli bakıldığında DS günümüzde değil, ikinci dünya savaşı zamanında geçiyor. Silent Hills’in demosu diye tanıtılan PT’de aslında hiçbir zaman çıkacak oyunun demosu değilmiş, o da Death Stranding ve MGS arasında köprü görevi gören ufak bir oyunmuş. gibi gibi böyle gidiyor. Tabi adam ‘‘Ben böyle düşündüm, teorim bu’’ demiyor. Bayağı kanıtlarla gelmiş :smiley:

(fza) #667

Bu çüş artık. Çok uçmuş gibi geliyor bana.

(K) #668

Yeni bir IP’nin yeni bir ürün olduğunu niye anlamak istemiyor insanlar acaba?

Sony için burada olacak kaç kişi var bu arada?

(Cain) #669

Konsolum yok ama bekliyorum Sony konferansını.

(Dovahkiin) #670

Bilmem kaç yüz yıl öncesinde geçiyor.

(fza) #671

Geçsin? Bağlayacaklar ise her türlü ayarlarlar onu.

Kime dedin bunu anlamadım.

(fza) #672

Ben zevkle oynamıştım betası boyunca.

(K) #673

Death Stranding, MGS, PT teorisi kasanlara? Yani oyun içerisinde easter egg’ler olacak evet ama konu bakımından, açıklanan detaylar bakımından veya Kojimanın artık Konamiyi geride bırakıp farklı bir iş yapmak istemesi bakımından ciddi ciddi buna inanarak iddia edenler tuhaf geliyor bana.

(fza) #674

Bana sinir bozucu geliyor. Kojima iyidir, hoştur eminim(hiçbir oyununu oynamadım) ama bu kadar karmakarışık şeyler de olmaz ya, çok abartıyorlar bazen.

(Dovahkiin) #675

Seninle aşık atılmaz ya :smile:

(fza) #676

Estağfurullah. Beğenmemiş olabilirsin tabi. Kendi düşüncemi yazdım sadece.

(fza) #677

PC Gaming Show beklediğimden daha akıcıydı ve sıkılmadım pek. Gösterilen hiçbir oyun pek umrumda olmadı, o ayrı ama bu sunum işindi cidden daha iyi oluyorlar seneler geçtikçe. EA ve Bethesda’dan daha iyilerdi bence akıcılık olarak.

PC Gaming Konferansı

• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

0 oylayan

(K) #678

Oynamadıysan da Death Stranding ile başla. Kojima oyun olayını ilk defa edebi sıralara taşıyan geliştiricilerdendir. Hafife alınacak birisi değil, fazla deli dolu. Bu adama aşırı özgürlük verirsen de işte Death Stranding tadında tekrar oynayıp yeni detaylar bulabileceğin, yaratılışı inceleyen, William Blake’den insanlığın kendini yok edişini alıntılayan ve edebi değeri yüksek prestijli oyunlar çıkarıyor. Amma velakin fazla karışık oluyor çoğu zaman. Kendisi işleri kendi yöntemiyle yapmayı seven birisi ve bu sayede tuz biber katabiliyor bu tarz oyun ve konseptlerle.

(K) #679

Ne gösterildi?

(Fransuva'nın Ayranı) #680

Eskiden bu tarz şeyler vardı. Sanırım artıkcyapan kalmadı.

umarım doğru videodur. İçeriğe bakamıyorum şu an.

(fza) #681

Çok fazla indie oyun + Overkill’in Walking Dead’i, Telltale’in Walking Dead’i, Just Cause 4, Hitman 2, yeni Anno oyunu vs vs.

Hafife almıyorum, sadece özellikle bu Death Stranding olayında adamın hayranları teori olayını fazla abartıyor bence.

(Mert Özden) #682

Ben en son muhite ne zaman dolu deyip boş bir içerik attım? Video aptal, tutarsız fan teorileri ile dolu olsa dediğinizi anlayacağım da, keşke bu kadar peşin hükümlü olmasanız. Hayır bir de karşımızdaki Kojima. Normal bir insan da değil :smiley:

(K) #683

Bunun konuyla ne ilgisi var?

Gayet tutarsız. Adam MGS yapımcısı ile kanlı bıçaklı kavgalı, tutku projesi iptal edilmiş bu adamlar yüzünden ve hâlâ insanlar çıkıp bu yeni IP’nin prequel olduğunu iddia ediyorlar.

Bu konuda anlaştığımız tek şey herhalde :d

(K) #684

Gameplay yayınlanmış galiba ve cidden çok meh duruyor. Hikaye fragmanları ne kadar güzelse oyun içi tanıtım videosu o kadar casual kaçmış. Umarım çıkıştan önce biraz daha cila çekerler.

Bu arada Rocksready’nin yeni IP’si Sony konferansında duyrulur mu sizce?