E3 2018 Oyun Fuarı

(Umur) #869

Bence FPP olması dışında pek bir sorun yok. O da bir sorundan ziyade beklentilerle alakalı. TPP mi isterdim, evet; ama gameplaye güzel yedirdiklerini umuyorum. Yapılan yorumlarda duvardan atlamalı zıplamalı, düşmanın üstüne düşmeli vs. bir şeyler okudum aklıma direkt Dying Light’ı getirdi. Eh, belki Dying Light’ta karakter o kadar önemli değildi, özelleştiremiyorduk ama oynanışı harikaydı. İlk duyduğumda ben de hayal kırıklığı yaşadım ama gelen yorumlar sevindirdi.

(K) #870

Şimdi bu oyunu ne kadar beklediğimi az çok biliyorsundur, sorun var abi bana göre. İlk teaser ile şimdi yayınladıkları bu oynanış fragmanı arasında baya baya atmosfer farkı var. Birinde şirketlerin yönettiği teknolojik ve tehlikeli bir kapital diğerinde ise daha absürd GTA V Reveal fragmanı tadında oluşturulmuş bir şey görüyorum. Ha bu kötü mü? Değil, ama aynı şey de değil gibi bana sorarsan.

Evet oynanış akıcıydı ama CDPR veya herhangi bir hikaye bazlı oyunda asıl önemli olan şey o karakterin orada sırıtmadan yaşadığını oynayana entegre edebilmek bence. Witcher 3 bunu başarıyordu bence, kimi zaman beklemediğin yerde gülüyor, kimi zaman hüzünleniyordun. Bunları hissettirmesi lazım, yoksa umrumda olmaz oynanış. Ben bu oyunu ve bu firmayı oyunlarına koydukları o his için seviyorum, bu hikayeleri anlatıyoruz çünkü anlatılmaya değerler mantığını seviyorum. Parkur veya yağ gibi akan oynanış benim için öncelik değil yani.

Edit: Tabi iyi döşenmiş ve bu bulanıklığı biraz daha azaltacak bir demo çok çok iyi olurdu bu halsizliğimi gidermek için ama firma inatla gün boyunca aldığı tepkilere rağmen yayınlamayınca insan ister istemez bir antipatik görmeye başlıyor.

(Protheus) #871

Açıkçası Ghost Of Tsushima ya ben daha çok coşuyorum şu anda.

(fza) #872

Bu beni de üzdü bayağı. The Last Night’ın AAA halini bekliyordum ben.

(Umur) #873

Evet ikisi bayağı farklı fragmanlar ama ilk teaserın ağır çekimini düşünürsek 2-3 saniyelik bir olay gördük. Bir android belli ki kontrolden çıkmış falan. İkinci fragmandaysa tüm şehri ve onun nasıl yaşadığını gösterdiler. Arka sokaklarda yine suçlar hüküm sürerken, diğer tarafta bir cyberpunk dünyası yaşıyor. Ben de ilk teaser ayrı bir seviyorum ama ikincisinde gösterdikleriyle ilgili bir sorunum yok. Ama bazı fikirler değişmiş belli ki. 5-6 sene geçti sonuçta aradan. Duyurulduktan sonra Witcher 3 ve DLCleri yapıldı vesaire.

CDPR, FPP olsa dahi o dediklerini hissettirecektir. En azından bu güveni verdiler.

Gameplay için de bunu dediler:

Hazır olduğunda göstereceklerdir. Tepkileri bekliyorlardı ki panik yapmayıp bitmemiş haliyle vermediler gameplay’i.

(Aklı olan delirsin. ) #874

resim
Zorla oyunu aldırmıyorlar ya,sabah sabah alacak haber değil.

Tavşan gif sana değil,yanlış anlama😅

(Oolong) #875

EA, Ubisoft ve Nintendo rezaletti. Microsoft ve Sony’de idare ederdi. Square Enix’in yaptığı şeye konferans demeye dilim varmıyor.

(Dovahkiin) #876

Bethesda’yı unuttunuz.

(Oolong) #877

Onu izlemedim, o yüzden katmadım.

(Barış Beyaz) #878

Bethesda ortalamaydı.

(hehohheoh) #879

Abi Bethesda bu sene belki de en çok beklenen konferanstı, belki beklentilerimizi zerre karşılayamadığı için öyle geliyor ama rezaletti bence. Duyurdukları oyunların isimlerinin altında ezildiler.

(Mrt) #880

Cyberpunk gibi bir oyunu TP-RPG yapmak yerine FP-RPG yapmaları için hiç bir mantıklı sebep aklıma gelmiyor.

Ayrıca oyunu sırf CDPR yapıyor diye oynanışını görmediğim bir oyunu övesim hiç gelmiyor. Şuan herkes tarafından E3’de izlediği tek video ile beklentilerin inanılmaz derece de yükseldiğini görüyorum. Biraz da bu yüzden içimden bir ses çıkışta fena patlayacak diyor

(Dovahkiin) #881

Sadece duyurmakla kalmayıp uzun uzun gameplay gösterseler (Starfield ve TES hariç onlara daha çok var) bir de Todd harici kimse konuşmasa çok iyi bir konferans olabilirdi. Aynen ezildiler isimleri altında.

(Cain) #882

FPP-RPG’yi 20-30 sene önceki nesil oynuyordu. Facebook geekyapar grubunda Sezgin çavuştan başka öven yok.

İleri gideceklerinle, geri gittiler. Bir de millet tepki gösterince saçma sapan dalga geçer gibi cevap verdiler.

(Oolong) #883

(Barış Beyaz) #884

Her ne kadar açık dünya olsa da bolca kapalı mekan içereceğini düşünüyorum. ( Aklımda Deus Ex ile karşılaştırıyorum ve güzel olabilir ya belki? )

(Deniz) #885

Tamam yukarıda yazdığını buna uyarak değiştirelim bir.

Değiştirdik. Ve hayır adamların buna karşı çıktığı yok. First Person yapıyoruz diyorlar. "Yersen"lik durum nerede onu anlayamadım.

(falanfilan) #886

Kolaya kaçacaklarını hiç sanmıyorum, aksine adamların mis gibi tp oyunları var fp yapmak onlar için daha zor olur. Oyunun en iyi nasıl deneyimleneceğini adamlardan iyi bilecek değiliz herhal.

(Gökhan Ali Başkan) #887

Sony’den sonra evet, adamlar daha E3 başlamadan önce “en uzun konferansımız olacak” diyip beklentiyi yüksek tuttular ama ortalama bir konferans oldu.

(İbrahim Korkmaz) #888

Arkadaşlar hazır E3 varken birazcık da şu başlığa gitseniz? :relaxed: