En İyi ''Marvel Cinematic Universe'' Filmleri Sıralamanız

(forgetten prince) #188

O beşinci sıradakileri arka arkaya sıralasan da ilk 7 diye kabul etsek olmaz mı :smiley: Üçünü de aynı oranda sevmiyorsundur herhalde diye düşünüyorum.

(Geek Velet) #189

Dr. Strange ve Ant-Man’i daha çok seviyorum Iron Man’den.

(JR Ewing) #190

1- Captain America: The Winter Soldier
2- Avengers
3- Iron Man
4- Captain America: The First Avenger
5- Captain America: Civil War
6- Ant-Man
7- The Incredible Hulk
8- Doctor Strange
9- Avengers: Age of Ultron
10- Guardians of the Galaxy Vol. 2
11- Spider-Man: Homecoming
12- Iron Man 3
13- Iron Man 2
14- Guardians of the Galaxy
15- Thor
16- Thor: The Dark World

Ragnarok’u henüz izlemedim.

(⏬) #191

Logan cidden cs’nin söylediği gibi, karakterlerin yaşadıkları üzerinden değil de, ağlamaklı sahne üzerinden drama kasan bi filmse IM3 çok çok daha iyi bir film.

(Kürşad the Falcone) #192

Değil,
Gayet karakterleri üzerinden dram veren, (şimdi örneğim çok uçuk olacak ama) There
Will Be Blood gibi senaryodan ziyade oyunculuklar üzerine inşa edilmiş bir film. Cs’nin Logan’ı böyle sert eleştirdiğini hatırlamıyorum, oda Yiğitcan gibi olmuşta tam olmamış diyordu en son.

(⏬) #193

Net olarak böyle bi eleştiri yaptığını hatırlıyorum.

(Kürşad the Falcone) #194

Youtube videolarında gayet ılımlıydı. Neyse, sende izle artık Logan’ı bari. Malum ortamlara bile düştü.

(⏬) #195

Böyle bir eleştiri yapması ılımlı olmadığını göstermiyor. Eksikliklerini belirtiyor işte.

(anon17803553) #196

1- Captain America: The Winter Soldier
2- Iron Man
3- The Avengers
4- Doctor Strange
5- Captain America: Civil War
6- Spider-man: Homecoming
7- Guardians of the Galaxy
8- Thor: Ragnarok
9- Ant-Man
10- Avengers: Age of Ultron
11- The Incredible Hulk
12- Captain America: The First Avenger
13- Iron Man 3
14- Guardians of the Galaxy Vol. 2
15- Thor
16- Iron Man 2
17- Thor: The Dark World

(Kürşad the Falcone) #197

Ne bileyim, ağlamaklı sahneyle dram kasmak sert bir ithammış gibi geldi bana. Yerli dizilerde görmeye alışık olduğumuz dramı anımsattı.

(⏬) #198

Çok sert zaten. Logan’ı yegane sevme sebebi de, hani çoğu şeyi yanlış yapsa da, Sk filmlerinde yeni bi yol açmakta en azından çaba göstermesiydi hatırladığım kadarıyla.

(Gizem) #199

Bir yerde logan kötülenince aynen böyle oluyorumgiphy (2)

(‪Ya arkadaşlar Marvel çocukça diyenler cidden sıktı artık.13 yaşında çocuklar Dark Knight izliyor karanlık efekt görüyor sonra buraya geliyor hemen ''off çok büyük işi filmm marvel çok çocukçaa'' diyor.Marvel'da Daredevil,Blade,Ghost Rider‬) #200

Nasıl yahu? Ben mi farklı filmi izledim? Tam tersi, asıl yaşadıklarından, o anki ruh hallerinden veriyor dramayı Logan. Hatta ağlamaklı sahne çekmekte de baya bi eksik kalmışlar bence. Muhtemelen yönetmenin beceriksizliğinden o da.

(Doğukan) #201

Logan’ın sonunda benim gözlerim doldu. Ben küçükken parmaklarımın arasına Kalem koyup “Ben Wolverine oldum.” derdim. Tabii ki kimseye zarar vermezdim ben çok tatlı bir çocuktum. Hugh Jackman’ın Wolverine/Logan karakteri benim idolüm idi çocukken. Büyüyünce tabii daha mantıklı Karakterleri idol edindim ancak. Logan filmi Duygusal anlamda çok zorlayıcı idi benim için. Ağlamasam bile gözlerim sulanmıştı.

(Gizem) #202

Wm89jdE3AR

(And Now My Watch Begins) #203

Iron-Man 1 > Homecoming = Avengers = Doc Strange > Winter Soldier > Geri kalan hepsi

(“Eğer benden saygı bekliyorsanız saçmalayan saygı falan yok bende") #204

Can Sungur o videoyu facebook hesabı da paylaşırken "Logan iyidi hoştu ama bir takım olmamışlıklar vardı. " Demişti yani adam film seviyor ama abartıldığı kadar iyi bulmuyor. :slight_smile:

(fza) #205

Logan’ın sonunda ben hiç duygulanamadım ya. Hatta bildiğin kendimi kastım “Lan niye hüzünlü değilim bu sahnede!!??”, filan diye. Ahahah. Sonu hiç etkilemedi beni. İlginç. Charles’ın ölümü canımı sıktı ama bir de twistli sahneydi filan “N’oluyor burada!??”, diye kalbim küt küt atarak izledim o aile evi kısmını. Arkadan müzikle, aksiyonuyla, Laura’nın kaçırılmaya çalışılmasıyla vs vs filmin en iyi sahnesiydi bence.

(Geek Velet) #206

Avengers’ların Homecoming’den önde olması küfür gibi

(fza) #207

İlk Avengers zaten şaheser bence ama Age of Ultron da her ne kadar ilki kadar olmasa da yine güzel bir film. Homecoming ise Spidey sahneleri iyi olmayan, Peter Parker’ı harika kullanmış, ortalama ama pek güzel olmayan bir film.