En İyi ''Marvel Cinematic Universe'' Filmleri Sıralamanız

(Dread it. Run from it. Tinkywinky still arrives.) #167

1- Captain America : Winter Soldier (2014)
2- Iron-Man (2008)
3- Captain America : Civil War (2016)
4- Avengers (2012)
5- Doctor Strange (2016)
6- Guardians of the Galaxy (2014)
7- Thor : Ragnarok (2017)
8- Spider-Man : Homecoming (2017)
9- Avengers : Age of Ultron (2015)
10- Guardians of the Galaxy Vol2 (2017)
11- Captain America : The First Avenger (2011)
12- The Incredible Hulk (2008)
13- Iron-Man 2 (2010)
14- Thor (2011)
15- Ant-Man (2015)
16- Thor : The Dark World (2011)
17- Iron Man 3 (2013)

(elif) #168

Captain America: Winter Soldier
Captain America: The First Avenger
Doctor Strange

Bu üçü haricinde sevdiğim MCU filmi yok.

Aslında Homecoming ve Iron Man de gayet güzeldi ama benim istediğim tarzda değillerdi.

(Gizem) #169

Hiç ısınamadım bu filme. Halbuki Benedict gibi çok sevdiğim bir oyuncu vardı

(elif) #170

Fragmanlar, müzikler, oyunculuklar ve denemeye çalıştıkları şey çok hoşuma gitmişti. Yoksa diğer Marvel filmlerinden pek bir farkı yoktu.

(Berk) #171

5
4,5
Captain America: The Winter Soldier
Iron Man
Marvel’s The Avengers
Guardians of the Galaxy
Doctor Strange
4
Captain America: Civil War
Thor: Ragnarok
Spider-Man: Homecoming
Ant-Man
Guardians of the Galaxy Vol. 2
3,5
Avengers: Age of Ultron
Iron Man 3
Captain America: The First Avenger
3
Iron Man 2
Thor
The Incredible Hulk
2,5
Thor: The Dark World

(Küçükten Biraz Büyük Tatlı Sincap 🐿️) #172
  • Doktor Strange
  • İron Man 1
  • Avengers : Age of Ultron
  • Thor Ragnarok
  • Kaptan Amerika : İlk Yenilmez
  • Spider Man : Homecoming
  • Kaptan Amerika : İç Savaş
  • Galaksinin Koruyucuları 1
  • Galaksinin Koruyucuları 2
  • İnanılmaz Hulk
  • İron Man 2

(Salihalpo Anısına) #174

Enteresan bir liste olmuş :thinking:

(Varrrrya) #175

Iron Man nasıl o sırada be?

(Agent of S.H.I.E.L.D.) #176

Kaptan Amerika Kış askeri
Yenilmezler ultron çağı
Kaptan Amerika kahramanların savaşı
Galaksinin koruyucuları 2
Thor ragnarok
Örümcek Adam eve dönüş
Galaksinin koruyucuları
Demir adam 3
Ant man
Doktor strange
Kaptan Amerika ilk yenilmez
Demir adam 2
Yenilmezler
İnanılmaz Hulk
Thor karanlık dunya
Thor

(Can) #177

Buradakiler filmin kalitesine göre sıralama yapıyor. WS ise bana kalırsa tam bir kalite kokan ve karakterin özünden farklı bir şey yaratmaya çalıştığı için (bknz Agent Steve) başarılı bir filmdi. Ben sıralama yapsam kesinlikle filmlerden aldığım zevke göre yaparım ve WS bu listenin ilk 5’ine girer ama en başa koyacağımı sanmam.

(Burt Macklin, FBI) #178
  1. Captain America: The Winter Soldier
  2. Captain America: Civil War
  3. The Avengers
  4. Guardians of the Galaxy
  5. Iron Man
  6. Thor: Ragnarok
  7. Spider-Man: Homecoming
  8. Iron Man 3
  9. Ant-Man
  10. Guardians of the Galaxy 2
  11. Doctor Strange
  12. Avengers: Age of Ultron
  13. Captain America: The First Avenger
  14. The Incredible Hulk
  15. Thor
  16. Iron Man 2
  17. Thor: The Dark World

(GENERAL) #179

Neye gore siralama yapildigini biliyorum ama tek seyirlik gibiydi internetten acip izlemem anca tv de cikarsa izleyebilirim.

(Brainsucker) #180

Iron Man 3’ü son sıraya koyan var ya, olum yapmayın etmeyin en az 4-5 MCU filminden iyidir IM3.

(Boş İnsan) #181

IRON MAN 3:
En tartışılacak şey bu. En emin olduğum sıralamalardan biri de bu. İnsanlar o meşhur Mandarin twist’ine takılı kalıp, zilyar saçma şey tartışıyorlar filmin üzerinden. Vay babam gerçek Mandarin’e ayıp olmuş –ki ne ayıbı, en hafifinden D-seviye bir kötü adamdır Mandarin-, vay anam öyle absürt şey mi olurmuş –Fu Manchu bıyıklı Çinli bir adam kötülük yapsa alkışlardık herhalde?– vay arkadaşım bir şeyler…

Halbuki film, o kadar dahiyane ki. En temelinde, şu soruyu sorması bile muhteşem cesur bir hamle: Iron Man kim? Iron Man Tony Stark’ın inşa ettiği bir zırh mı? Iron Man Tony Stark’ın bir ürünü mü? Bunu, film boyunca Stark’ı farklı senaryolarda zırhının içinden çıkartarak yapıyor Shane Black. Tony’yi zırhından çıkartıp, en temeline indiriyor. Bir tamirci olarak, bir mühendis olarak tasvir ediyor.

Karşısına da biyolojik olarak güçlendirilmiş kötüler koyuyor ki, Tony şunu sorsun kendisine: onun Iron Man olmasının sebebi, teknolojik olarak güçlendirilmiş olması mı, yoksa psikolojik olarak mı? Ha bir de, bütün bunları anlatırken, muazzam bir PTSD tablosu çiziyor ve tüm Shane Black filmlerinin sahip olduğu o harika buddy cop dinamiğini pırlanta gibi bir genç adamla Tony’yi aynı yola koyarak sağlıyor. Ve en nihayetinde, yolun sonunda, Tony şunu fark ediyor, ve dile getiriyor. Iron Man zırhın adı değil. Iron Man, Tony’nin Afganistan’da o mağaradan çıktıktan sonra dönüştüğü adamın adı.

İşte şu katmanlara sahip hikayeyi de sonra gömüyoruz Mandarin bilmem ne çıktı diye. Bence yapmayalım. Bundan çok daha fazlasını hak ediyor film.

Yiğitcan Erdoğan-From;

(Friendly Neighborhood Spider-Man ) #182

Iron Man 3’e hangi beklentilerle gidip sinemadan çok keyifsiz çıktığımı hala hatırlıyorum. Sizi bilmem ama benim için hayal kırıklığıydı.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #183

+bilmemkaç :+1: Kesinlikle katılıyorum.

(Kürşad the Falcone) #184

Iron Man 3 karakter draması gibi başlayıp geri adım atmasa, finalde 100 tane robotu beraber uçurmasa Logan düzeyine kadar çıkabilirdi belkide. E birde milletin dandik twistini konuşmasını istemiyorsan koyma oraya dandik twist. Filmi kenarı köşesi de değil ki, bildiğin kırılma noktası.

(Dread it. Run from it. Tinkywinky still arrives.) #185

Filmlerde her zaman hatalar olur , ama affedilecek hata var affedilmeyecek hata var. Pepper’ın 100 metreden düştükten sonra main villain’ı haşat etmesi zor da olsa affedilecek bir hataydı. Ama Mandarin gibi bir düşmanı resmen kepaze ettiler. Hadi yüzük olaylarına girmezsin anlarım (halihazırda sonsuzluk taşlarının olduğu bir evrende bir de yüzükleri koyup evreni şişirmeye gerek yok diye düşünmüş olabilirler) ama fragmanlarda Mandarin’i tease edip filmde herhangi bir sünepenin rahatlıkla üstleneceği figüranlık görevini “Beyler bakın bu Mandarin ehehe” diye yutturmaya çalışırsan bunun adı düzenbazlıktır , gişe hilesidir. Sinema çıkışında yaşadığım sinir bozukluğu dün gibi aklımda. O yüzden kralı gelse bu filmi affetmemi sağlayamaz.

(Dilay) #186

1-Captain America. Winter Soldier
2-Doctor Strange
3-Captain America: Civil War
4-Guardians of the Galaxy
5-Spider-Man: Homecoming
6-Ant-Man
7-Guardians of the Galaxy vol. 2
8-Iron Man 3
9-Iron Man
10-Thor: Ragnarok
11-Captain America: The First Avenger