En Sevilen Replikler

(Kid A) #604

Çok incesin Logar, yalnız bunu al, bende doğuştan 3 tane var.
-Rendroy

(evethearteyes) #605

Bu bakış tam o andan :d

IMG_5087

(Gizem) #606

Olayı nereye çekerseniz çekin, önyargı gerçeği hep saklar. 12 angry men

(Koala lordu/Koç Lisesi Bebeğim! ) #607

Sen bana mı katil diyosun?! Sen bir askersin “kahraman” ve devlet başkanının kıçını ne kadar yalarsan yala, sana asla C3499 olayını unutturmayacak.

(büşra) #608

Claudius: …But now, my cousin Hamlet, and my son —
Hamlet: A little more than kin, and less than kind.
Claudius: How is it that the clouds still hang on you?
Hamlet: Not so my lord; I am too much i’ the sun.

:cherry_blossom:

(İbrahim Kaya) #609

This seems like a good time for a drink and a cold calculated speech with sinister overtones, a speech about politics, about order, brotherhood, power. But speeches are for campaigning. Now is the time for action.
Evil Morty

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #610

-Ver o resmi bana.
Bak aynaya.
İyi bak.
Resimdeki kız var mı orada?
Bakta öyle al ağzına sevgiyi.
Bu resme neren benziyor senin?
Devlerin Aşkı / 1976

(Burt Macklin, FBI) #611

'Even if the whole world is telling you to move, it is your duty to plant yourself like a tree, look them in the eye and say “No. You move." ’

(Xάος) #612

I thought the rain would wash away these pent-up feelings… but every drop that hits my face makes me more miserable.

-Edward Elric, Fullmetal Alchemist Brotherhood

(Küçükten Biraz Büyük Tatlı Sincap 🐿️) #614

Büyük güç büyük sorumsuzluk getirir.
İncredible Deadpool

(Sapere Aude!) #615

Tam olarak bir replik değil, ama çok güzel.

(Mert Özden) #616

Man is capable of as much atrocity as he is imagination

-A Beautiful Mind

(büşra) #617

Bana insan yalnızca kendini anlayabilirmiş gibi geliyor. O da zaman zaman…

Neden? Ya siz erkekler neden böylesiniz? Her şeye bir kural koymak,bir ad koymak; her şeyi bilmek için uğraşıyorsunuz. Bilemediğiniz bir şey olduğunda zaman da “Biz bunu zaten bilemeyiz.” deyip onu gizemli bir hale getiriyorsunuz.

Gizemli…

Evet, gizemli! Kadınları gizemli buluyorsunuz. Halbuki gizem falan yok. Biz de sizin gibiyiz; kelebek değiliz, kitap değiliz. Kelebek değiliz!

(Alfie Solomons) #618

Sen hiç sevdiğin birini kaybettin mi delikanlı ? Kaybetmişsin, bakışlarından belli. Hani böyle zamanı durdurmak istersin ya, o yokken günler geçmesin istersin. Elinle tutmak, kavramak istersin zamanı. Ama bunu yapamazsın. İşte birileri en azından bunu yapabilmeyi denemiş. Buna saygı duymalı ve onların inancıyla dalga geçmemelisin. Çünkü kimsenin inancı saçma değildir. Ona inanmak için mutlaka bir sebebi vardır.

(Alfie Solomons) #619

Zor. leyla, çok zor. ya nasıl anlatacağım hiç bilmiyorum. ama başka bir yolu yok bunun. insanın söylemek isteyip de hani söyleyemediği sözler vardır ya. böyle bi, böyle bi kanser gibi hani. büyüdükçe büyüyo, büyüdükçe büyüyo anladın mı ? büyüdükçe büyüyo işte. seni gördükten sonra leyla, öyle büyüdün ki içimde her yanım sen oldu. anlıyo musun ? sonra ben sensiz olamadığımı anladım. yalanlar söyledim sana. bir sürü yalan söyledim sana, evet. yalanlar öyle büyüdü ki kaçıp gideceğinden korktum. hep böyle bir korku vardı içimde. işte sen içimdeki o korkuydun leyla. senin yanında mutsuz olmaya bile hazırdım ben. hani dünyaları verseler, anladın mı, dünyaları verseler vazgeçmem derler ya … öyle olmuyormuş işte o kadar basit değilmiş leyla. bir gün çıkıp başkalarını da düşünmesi gerekebiliyormuş yani anladın mı ? onların mutluluğunu, sevgilerini, acılarını ne bileyim. bazen sevmek leyla, fedakarlık yapmayı gerektirebiliyormuş. anlıyo musun ? ben seni hep beklerim. bir saat de beklerim bir ömür boyu da beklerim.

(Volkan Şahin ) #620

“Çeşitliliği arttırıp, dayanıklılık kazanmak için hep biyolojik olarak kendimize en uzak, en farklı olanı arzularız. Ona aşık olurmuşuz. Belki aşkın içine gömülü trajedinin de nedeni budur. Hep en olmayacak, her zaman en uzak olanı istemeye programlıdır insanoğlu. İşte bu yüzden aşkın en tatlısında bile ağzımıza acı bir aroma gelir.”

(Salihalpo Anısına) #622

4847CA07-7D29-4FC8-97ED-4A6539E28356
FF587AE6-3674-455D-9BDB-25D000BEDC46

(*) #623

You Shall Not Pass !

(Emre) #624

images

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #625

Öyle bir sevdim ki Müjgan’ı,
Dünyamı şaşırdım, haddimi bilemedim.
Evleniriz gibi geldi bana.
Ah Müjgan Ah.
.
.
.
.
.

O gece oturup düşündüm. Oğlum Bekir, dedim kendi kendime. Yolu yok çekeceksin. İsyan etmenin faydası yok, kaderin böyle, yol belli, eğ başını, usul usul yürü şimdi. O gün bugün usul usul yürüyorum işte…"
Masumiyet