En Son Ne İzlediniz/Oynadınız/Okudunuz? Yorumunuz&Naçizane Notunuz 🎬🎮🃏

(Liquidman) #410

Terminator 2’yi izle hemen bence :smiley: Son yıllarda çıkan çöp aksiyon filmlerinden sonra ilaç gibi gelecek.

(fza) #411

Chuck

3x14

Sezonun en iyi bölümü.

Chuck ve Sarah’nın ekip olarak çalışması ve aynı zamanda gerçek hayatta da bir çift olmaları çok hoşuma gitti.

(sergen) #412

jodorowsky’s dune
@Suskun_Adam’ın önerisinden sonra bugün izleme fırsatı buldum. adam ne güzel anlatmış ya dune’u. birebir kitaptaki değil ancak o çizimler o görseller falan harikulade ötesiydi. adamın kendisi anlatımı falan aşırı samimiydi. hele david lynch’ın versiyonunu izlemeye gittiği kısım harikaydı.

filmi çekememiş olsa bile düşünceleri pek çok filme ilham vermiş ve kullanılmış. izlemeye değer bir belgesel.

(Ataberk ) #413

Ayla’ya gittim.

4 arkadaş gittik.Birimiz hariç baya bir ağladık.Gitmeden önce uyarmıştım ben zaten.Ağlama kısmını bir tarafa koyarsak film bir yer hariç hoşuma gitti.

(Kürşad the Falcone) #414

Peaky Blinders 4. Sezon 1. Bölüm

Bu sene izlediğim tüm filmlerden daha iyi bir dizi bölümüydü. Bu dizide sinematografi (özellikle sinematografi) hikaye ve oyunculuklar Oscar adayı film kalitesinde.

(Süt Satan Kabadayı (İBO)) #415

Az önce “Dark Tavır”ı izledim. Kitabını okumamıştım. Çok fazla mantık hatası var gibi de yok gibi de. Oyunculuklar çok kötü gibi de idare eder gibi de. Senaryo klasik gibi de saçma gibi de. Bilmem izlemeye değer mi? Garip bir filmdi. Hiç bir şeyin açıklaması da yoktu. “-Ne? -Neden? -Nasıl? -Niye?” Gibi sorulara cevabı; “Öyle işte yaa…” gibi. Belki de az önce izlediğim ŞEY, bir film bile olmayabilir. Daha çok uzunca bir fragman gibi. [Tıpkı Asasin Kreyd gibi]

(Ceren) #416

Riverdale izledim geçen gün, başlarda dizi biraz teenage drama gibi duruyor da sonralarında sarıyor baya. Eski bir seri olan Archie Comics üzerine ortaya çıkmış bir dizi. Üzerine çok fazla düşündürmüyor izlerken, tavsiye ederim.

(Kürşad the Falcone) #417

In The Loop (Kısır Döngü) izledim.

Peter Capaldi ve James Gandolfini’nin yer aldığı çok güzel bir politik mizah filmi. Yer yer iyi güldürdü. Puanım 7.8/10
Capaldi severler kaçırmasın, performansı çok iyi. Ama dikkat, bu filmde küfür dağarcığı çok geniş bir Capaldi var.

(Doğukan) #418

Aaa ben de izleyecektim bu filmi aylar aylar öncesinde unutmuşum. Yarın veya Pazar günü izleyeyim bari.

(Deniz) #419

Borges’den Ficciones / İletişim Yayınları

Açıkçası Tomris Uyar’ın çevirisinden inanılmaz rahatsız oldum. Daha önce Cortazar çevirilerini okuyup beğenmiştim halbuki. Metindeki gereksiz ve uyduruk kelimelerden birkaçı;

Savlamak
Us
Belit
İmlemek
Örgensel
Dizge

Olmuyor yani olamıyor, üzgünüm.

Edit: Fatih Özgüven’in çevirileri iyiydi. Onun hakkını yemeyeyim.

(Umur) #420

Darth Vader Yükselişi ve Düşüşü/Rayder Windham
Kitap beni çok sardı, zaten en büyük fanı olduğum evren, önceden okumaya hiç vakit de bulamamıştım. Aşırı hoşuma gitti. Maskenin altındaki adam, maskenin altındaki Jedi’ı çok güzel göstermişler. Tereddüt anları, flashbackler, ara bölümler… Her şeyiyle çok güzeldi.

(Kürşad the Falcone) #421

Justice League izledim.

Ben beğendim. Detay girmeyecegim, JL başlığına hiç bulaşmamak için buraya yazıyorum. 7/10 çalışır. Dağınık DC evrenini çok güzel toparlamışĺar. Bu filmden sonra DC evreni artık düz bir çizgide ilerleyebilir. Cidden DC geleceği için umut verdi.

Sadece Ezra Miller’a bir parantez açmak istiyorum. Gizli bir iyi oyunculuğu vardı. Üzerine yüklenen esprileri karakterini ucuzlaştırmadan yansıtmayı çok iyi başarmış. Bunu yapamayan çok oyuncu var. Helal olsun ona.

Justice League Gözcü Kulesi :star2:
(Mrs Mercedes'i Arıyor) #422

Her(2013)

Filmin senaryosu cidden çok güzel. Spike Jonze’yi zaten Being John Malkovich ile tanıdığım için beklentilerim yüksekti. karşıladı da. Sıkmayan bir senaryosu var; ki filmin tamamen diyalog olduğunu düşünürsek bu başarması çok zor bir iş. Akıp götürdü beni.

Bu filmin en büyük artısı kesinlikle Joaquin Phoenix ama. 2 saat 6 dakikalık filmin tamamını götürüyor Phoenix ve filmin dinamosu olmak gibi zor bir görevi rahatça başarıyor. Benim gözümde en iyi 2. performansı(1.si The Master’daki). Amy Adams da iyi oynamış ama bir ekstrası yok diğer filmlerine göre. Klasik Amy Adams işte, daha ne?

Filmde daha fazla olmasını istediğim kişi kesinlikle Olivia Wilde’dı. Karakteri çok kısa bir süre bizleydi ki bu da normal senaryoya bakarsak, ama House fanı olarak kendisini çok daha fazla görmek isterdim.

Filmin çok büyük bir avantajı da müziklerden geliyor. Ahh o müzikler o kadar güzeldi ki. Kendinizi rahatça Theo yerine koyuyor, o melankolik Los Angeles havasına sokuyor sizi.

Filmin eksisi diyebileceğim tek kısım ise gereksiz uzun çekimlerin olmasa. Tabii ki o atmosferin karakterin davranışlarına önemi vardı ama bazı kamera shotları çoooook uzun geldi. Film daha kısa olabilirdi doğrusui

Özet olarak Her bence herkesin boş zamanında izlemesi gereken bir film. Joaquin Phoenix ilah mısın silah mısın

8.5/10

(Alfie Solomons) #423

Peaky Blinders 4x01

Peeeaaakyy Foookin Blinders kaldığı yerden şahane dönüş yaptı bebek vuhuu!
3. sezonu pek sevememiş bendeniz için bile oldukça iyi bir bölümdü.Dizinin şanına yaraşır görsellik+über süper oyunculuklar+oturaklı ve motivasyonu iyi verilmiş villain 9.5/10 çıkar benden.

John Boy’u öldüremezsiniz lan olom!

(Süt Satan Kabadayı (İBO)) #424

Punisher’ı bitirdim az önce. Yoruma gerek olduğunu düşünmüyorum…

(Hattori Hanzo) #425

En son izlediğim film : karayip korsanları salazar’ın intikamı.
En son oynadığım oyun : horizon zero dawn.
En son okuduğum kitap : headbang.

İlk olarak karayip korsanlarından başlamak istiyorum. Öncelikle film, tek seferlik eğlence ayarında bir film. İzle ve eğlen mantığında olmuş ve bir daha izlermiyim? Hayır izlemem. Sizde benim gibi tek seferlik eğlence filmlerinden hoşlanıyorsanız izlemenizi tavsiye ederim. Notum : 10/6

Geldik horizon zero dawn’a. Oldukça eğlenceli ve ilgi çekici bir hikaye, güzel bir dövüş sistemi mevcut. Dövüş sisteminde bir tek yakın dövüş sıkıntılı ama öyle aman aman zorluk çıkarmıyor. Ben oynamanızı tavsiye ederim.

Geldik headbang kitabına. Bu kitap çeşitli hard rock ve metal gruplarını konu alıyor. Bir kaç adet grubu tek tek konu alıp güzel bir şekilde anlatıyor. Özellikle metal müzik ile aranız varsa okumanızı tavsiye ederim.
Not : headbang yaklaşık 1-1,5 hafta önce çıkışını gerçekleştirmiş bir kitaptır.

(Dread it. Run from it. Tinkywinky still arrives.) #426

İyi anlamda mı kötü anlamda mı ?

(Barış Beyaz) #427

Justice League

Çok kısa, ancak keyifli. Daha iyi olabilirdi, hikaye biraz basit kalmış
Aquaman tırt
Cyborg şaşırtıcı derecede güzel
Superman müthiş

İzlemenizi tavsiye ediyorum. ( Mümkünse gözlüksüz ve altyazılı )

(Süt Satan Kabadayı (İBO)) #428

Bilmem:) Şaka şaka, iyi canım iyi. Kaliteli ve izleme hissini tetikleyen bir hikayesi var. Yalnızca biraz fazla “Netflix süper kahraman dizisi havası” var. Yani fazla karanlığımsı.

(Sapere Aude!) #429

İzledim: Over the Garden Wall.
Muhteşem. Hikaye, karakterler, atmosfer, hepsi çok iyi düşünülmüş. Başlıyor, tedirgin ediyor, bir sonraki bölümde neler olacağını merak ettiriyor ve sonunu çok iyi bağlıyor. İzleyin, izlettirin.

Okudum: Mitchel P. Roth - Göze Göz
Dünyanın dört bir yanından suç ve cezanın gelişimi/değişimi anlatılmış. Çok çeşitli ve ilginç örnekler vardı. Anlatım da oldukça akıcıydı. İlgilenenlere öneririm…

Okudum: Adalet Ağaoğlu - Bir Düğün Gecesi
Dar Zamanlar serisinin ikinci kitabı, bu sefer 1970’li yılları, bir düğün gecesinden başlayarak anlatıyor. İlk kitaptaki anlatım temel ölçüde korunsa da öncekine göre daha derli toplu bir anlatım var. İlk kitabı, ummadığım şekilde çok beğenmiştim; bu kitabı daha çok sevdim. Tavsiye ederim.