En Son Ne İzlediniz/Oynadınız/Okudunuz? Yorumunuz&Naçizane Notunuz 🎬🎮🃏

(Liquidman) #471

Dramıyla öne çıkan bir film değildi, dram filmlerinde de iyi işlenmiş bazı spesifik konular dışında çok etkilenmem zaten. Ancak Jackie reisi hiç bu kadar kötü, dramatik bir durumda görmediğimden olsa gerek, böğrümden böğür koptu yahu :cry::cry:

(I hope they remember you) #472

Cosmos
Benim uzaya karşı orgazmik duygularım olduğu için beni çok tatmin etti. Eğer uzay konularını seviyorsanız hemen gidin izleyin. Ne duruyorsunuz?

(Go down swinging.) #473

Buraya uzun zamandır damlamadığım ve ikisini de incelemek istediğim için en son oynadığım iki oyunu yazıyorum.
Persona 5:
Aman yarabbi bu nasıl oyun? Japon oyunları ile aram pek yoktu ve turn-based bir combat sistemi beni çok sıkar diye düşünüyordum. Oyunun uzun oyun süresi (80+ saat) da korkutucu görünüyordu. Neyse oyuna başladım ve sürenin nasıl geçtiğini anlamadım. Oyun dünyasına ve karakterlerine o kadar bağlıyor ki, oyun bittiği zaman kendimi boşlukta hissettim. Kesinlikle benim için yılın oyunu.
Batman the Telltale Series: The Enemy Within (2. Sezon)
Eh en azından ilk sezondan iyi geliyor bana. Daha 3 bölümünü oynadım çünkü henüz 4. ve 5. bölümler çıkmadı. İlk sezonun berbat optimizasyonu ile kıyaslayınca iyi duran ama arada ağır fps dropları yapan bir optimizasyon var. Senaryo da, ne bileyim eh işte. Yine kendi kafalarına göre bir şeyleri değiştirerek gidiyor. Bu kötü bir şey değil elbette. İyi olan değişiklikler de var ama ne bileyim ya. 4. ve 5. bölüm ile daha heyecanlı olur umarım. Ha bu arada oyunun aksiyon sahnelerinin oynanışı tamamen Quick Time Event olsa da hala çok coollar.

(Umur) #474

Pokémon the Movie: I Choose You! izledim.

Eh, fena değildi. Eski orijinden daha iyi olmuş. Yeni yol arkadaşları Misty ve Brock’tan daha iyiydi. Pikachu’nun gücünün neden “Its Over 9000!” olduğu da cevaplanmış gibi bir şey oldu. Yeni Charizard da daha iyiydi.

Roket Takımı üçlüsü ile Hobbit’te ki Alfrid gereksizlik konusunda kapışsalar sanırım berabere kalırlardı.

(Mert Özden) #475

Beyninizi iyi yoruyor. Filmin en güzel tarafı, her karakterin altının dolu olması. Hiç boş karakter yok. Filmin de anlatmak istediği gibi hepsi birbiri ile iyi bir şekilde bağlantılı çıkıyor. İçinde sağlam mesajlar barındırıyor. Öyle üç saat boyunca boş boş manzara seyrettirmiyor. Oyunculuklar da şahane.

9/10

(Haydi gel (ayran) içelim.) #476

Batman Earth One ı okudum… Öyle fazla çizgi roman okuyan biri sayılmam, belkide bu yüzden bana güzel geldi bilmiyorum ama beğendim. Volume 3 gelme olasılığı sizce ne? Çünkü 1 ile 2 arasında 3 yıl var ve gelecek sen bu 3. yıl tekrar gelecek…

(Kürşad the Falcone) #477

Gölge Oyunu (1992) izledim.

Çok farklı bir film. Türk sinemasında benzeri yoktur heralde. Sürreal kafaları vardı. En azından sinema kültürü açısından izlenilmesi gereken bir film

Film iyi bir arkadaşlık dramı (gerçi öyle çokta dram dram değildi) olarak başladı, devam etti, ama sonu bambaşka bir yerde bitti. Önce o sondaki twisti hiç anlamadım, noluyo lan diye biraz daha ilerleyince olayın zaten anlamak olmadığını gösterdiler. Olaylar varoluşçuluğa kadar gitti. En azından ben öyle anladım. Yada anlamadım. Bilmiyorum.

Şener Şen ve Şevket Altuğ zaten iyiydi. Şu müzisyenli dış anlatıcılı anlatımı da çok hoş buldum. Müzikler ve müziklerin kullanımı çok kaliteliydi. Ara ara kör göze parmak açıklamalı sahneler vardı ama olsun o kadar. Puanım 7.8/10

Edit:

(İbrahim Kaya) #478

Çok güzel açıklamışsın. Sonunda Magnolia filmini gerçekten anlamış birini görmek güzel.

(Mert A.) #479

Pink Floyd - Darkside of the Moon albümünü dinledim.
Albümü uzun zamandır dinlemediğim aklıma geldi, yeniden dinleyince de diğer Pink Floyd albümlerine kıyasla neden daha az sevdiğimi fark ettim. Albüm konseptini zaman ve delilik kavramları üzerine kurarken Money parçasının ne kadar eğreti durduğu dikkatimi çekti. Sanki Roger Waters “abiler bakın şöyle bir şey var aklımda şunu da araya bir yere koyalım demiş” gibi. Şarkı tek başına çok güzel, albüm zaten inanılmaz iyi ama bir araya gelmemeliymiş hissiyatı doğurdu bende. Son olarak Any Colour You Like rock müzik tarihindeki gelmiş geçmiş en iyi enstrümantal parça olabilir, en azından benim en sevdiğim.

(fza) #480

Hayvan Çiftliği’ni sonunda bitirdim.

Offff!!! Çok rahatsız ediciydi ya. Hele sonlarında (domuzların iyice insana benzediği yer) bildiğin kıvrandım okurken. Boxer’ın olayı filan… Bütün kitap boyunca “Bir şey yapın laaaaannnn!!!”, diye bağırdım içimden; son sayfalarda bile bir şey olması umudum vardı o çiftçi-domuz kart oyunu sahnesini izledikleri yerde. Bayağı yıkıcı bir kitap. 1984’ü de okuma niyetim var.

Muhit Kütüphanesi 📖
(elif) #481

Biraz önce The Force Awakens’ı izledim. Han Solo’nun öldüğünü öğrendiğimden dolayı keyfim kaçmış ve izlememiştim. The Last Jedi’a bilet alınca bugün mecbur izledim. Star Wars’u ilk izlediğimde beğenmemiş ama sonradan Phantom Menace haricindeki prequelları bile çok seven biri olarak nefret ettim. 5/10’luk Star Wars filmi ama Han, Leia ve Luke hatrına 7/10

(sergen) #482

mr. robot 3. sezon bitti.

genel olarak güzeldi. sonraki sezonun efsane olmasını bekliyorum. tabi onay alırsa…

elliot, kendiyle en sonunda barıştı, önceki hali gibi dandik değil daha esaslı bir süreç olacakmış gibime geliyor. ipler daha fazla elliot’un elinde olacak diye umuyorum ve pencereden onu babası itmemiş kendisi atlamış.

serinin başında gördüğümüz ince bıyıklı esmer adam var ya, psikopat lan o. baya odun doğrar gibi doğradı ya dallamayı ama konuşma tarzı ve olaylara yaklaşımı en sevdiğim karakter olabilir. ağırlığını koymasını çok iyi biliyor ve durum tahlili konusunda da çok iyi. son bölümdeki psikopatlığı olmasa favori karakterim ilan edebilirim.

dark army, çıldırıyorum resmen ya. koca dark army ekonomileri yöneten, ülkelerin iç işlerine karışan %1’in de üzerindeki %1’i içinde barındıran yapılanma aslında koca bir tarikat çıktı ya lannn. yahu senin ananı babanı matrixteki gibi geri getireceğim ile tarikat mı kurulur lan? hani bu tam açıklanmayan belirsiz bırakılan bir durum ama hakikaten durum buysa diyecek söz bulamıyorum. baya intihar falan etmeleri bu yüzden, adamlar sonrasında kendileri cennette uyanacak olarak farz ediyorlar. whiterose denen mozarella telefonda " projemiz gerçekleştiğinde görüşürüz" diyor. adam whiterose’dan sonra en çok sözü geçenlerden, düşünmeden intihar ediyor. hoş ölmeden çince birşey diyor ama biz anlamıyoruz tabi…

sezonun son bombası ise şu ilk sezonda elliot’un uyuşturucunu tedarik eden ispanyol torbacının dönüşü oldu. sanıyorum ki sonraki sezon eliot bir bodrum katında başına su falan dökülerek uyandırılır…

(I hope they remember you) #483

Netflix’ten Dark’ı izleyen var mıdır acaba? Ben yedinci bölümdeyim ve acayip beğendim diziyi. Her ne kadar Stranger Things’e benzese de çok farklı bir dizi. İzleyin izlettirin. Belki bizim geekteam bir inceleme yapar.

(Can) #484

Ömercan izlemiş, canlı yayınlardan birinde söylemişti bunu ve yanlış hatırlamıyorsam inceleme vari bir şey gelicekmiş.

(Umur) #485

Passengers’ı yeni izledim. Çok bir şey demeyeceğim film hakkında, küçük kusurları olsa da çok güzel filmdi bana göre, ben sevdim. Klişe bazı olaylar vardı elbette ama oyunculuk ve sinematografiyle kurtardı o kısımları.

8/10 veririm sanırım. Sevdim ben.

(mahmut de) #486

yıllar sonra Lucky Number Slevin i tekrar izledim. Çok iyi film bence 8/10

(Deniz) #487

Aile Arasında

Annem ve teyzemin sinema gününe katık olup gittim :kissing_smiling_eyes: Eğlenceli film ama gülmedim, bizimkiler de gülmedi. Sinemada izlemeye değmez bence. Gülse Birsel artık seni komik bulmuyorum galiba ve bu beni biraz üzüyor :pensive:

Me and Earl and the Dying Girl

Yani ne numarası olduğunu hala anlamadığım film. Eski bir hikayeyi değilmiş gibi yapıp anlatınca yeni bir hikaye çıkmıyor ortaya. Kanser liseli kız hikayesi ama 2010’larda geçiyor, karakterler hipster ve filmin adı Earl-girl kafiyesi barındıran bir sözde ilginçli şey. O kadar :hugs:

The Handmaid’s Tale

Harika harika harika. Daha sonra başlığında uzun uzun övmek istiyorum ama izlemeyen herkes izlemeli. Çünkü harika.

(sergen) #488

vaov just vaow

(Ali) #489

Just… Okay.

(Deniz) #490

Varsa beni bilgilendir lütfen. Ben anlamadım çünkü.