En Son Ne İzlediniz/Oynadınız/Okudunuz? Yorumunuz&Naçizane Notunuz 🎬🎮🃏

(sergen) #491

ben anlatabileceğimi sanmıyorum ama anlatılmışı var :slight_smile:

(Deniz) #492

Çok doğru, adamın söylediklerine katılıyorum. İlk filmini çeken yönetmenlerde -hele de bağımsız sinema muhabbetiyse- farklı kamera açıları kullanayım, değişik bişeyler bişeyler yapayım durumu oluyor. Bazen güzel oluyor bazen de sadece “kasmış” oluyor. Bana burada ikincisi var gibi geldi. Bayat yani. Kötü bir film değil ama harika da değil.

(sergen) #493

harika olduğunu zaten iddia etmiyorum. ancak hikaye akışı ve karakterlerin dizaynı bence çok hoştu.

bu filme olan bağlılığımın kesinlikle bir arkadaşımın beni greg’e benzetmesi değil.

(b) #494

En son Stranger Things’in ikinci sezonunun ilk bölümünü izledim. Böyle bir yorum yapmak için daha erken belki de bilemiyorum ama nedense çok iyi başladığını düşünmüyorum. Hiç spoiler yemedim ama tüm bölümleri bitiren insanların halinden tavrından anladığıma göre ilerleyen bölümlerde coşuyormuş. Sıkılmadan izleyebilirsem güzel olur.

Son bitirdiğim kitap ise Arkadi ve Boris Strugatski’den Tanrı Olmak Zor İş. İthaki’nin Bilim Kurgu Klasiklerini seviyorum ve yavaş yavaş hepsini okumaya çalışıyorum. Sevdiğim ve kendimden çok şey bulduğum bir kitap oldu. Ben de “bu” dönemde yaşayan bir insan olarak kitaptaki olayı, genel konuyu kendi hayatıma göre minimalize ve revize edilmiş haliyle yaşıyorum. Aynı zevkleri paylaştığım, bilimle, sanatla uğraşan insanları hep korumak kollamak istiyorum. Çünkü çeşitli sebeplerden dolayı çok azınlık kaldığımızı düşünüyorum… falan filan.

([Godwoken]) #495

En son The Punisher’ın ilk sezonunu bitirdim. Tanıtmaya gerek olduğunu düşünmüyorum.
Diziye gelirsek karakter odaklı bir kaç bölümden sonra arzu edilen aksiyona ulaşıyor, her ne kadar “yetersiz” bulsam da gayet güzel. Madani’nin ortağının ölmesine çok üzüldüm ama en çok Madani adına üzüldüm kadın 2 kez ortağını kaybetti.

Madani favori karakterim.

Tek eleştirim yeteri kadar Vahşet yok. Ha unutmadan Karen görmek istiyorum lan ben dizide öyle yanaktan öpmeyle olmaz o iş.

(Geek Velet) #496

Şu Maisie Williams’ın oynadığı film miydi bu?

(Deniz) #497

Yok o oynamıyor Ege :sunny:

(Hande) #498

Giderken haber ver de birlikte övelim, ben doyamıyorum çünkü övmelere. Yakın çevremdeki herkese şiddetle önerdim, bir kişi de bir bildiği vardır bu kadar gevezeliğe deyip izlemedi, üzüyor beni bu durum.

(korhan) #499

Bence akıl sağlıklarını korumak adına izlemesinler daha iyi, izlerken ayaklanıp “Hayır ya hayır olmasın bu olmuş olamaz değil mi aaaaaa” diyerek ekrandan uzaklaşmışlığım var.

(evethearteyes) #500

Get Out

Bu sene çıkan en iyi filmlerden biri. Bir iki kısımda klişe ve mantık hatası var ama yaptığı anti politik doğruculuk ile gönlünüzü kazanabilir :upside_down_face: Bu sene de Oscar’ı buna verseler Moonlight ile ne kadar güzel ironi yaparlar ama.

(Geek Velet) #501

Offf ya, hiç korku filmi izlemedim, ama şu IT’le Get Out’u izlemek çok istiyorum ama cesaret edemiyorum.

(evethearteyes) #502

Get Out korku sayılmaz pek. Şiddet içerikli sahneleri var Ege’cim.

(Geek Velet) #503

Babama Daredevi izle dedim, sonra bana Daredevil zihnini etkilemesin, çok sert dedi, içinde “gerçek” şiddet var diye. Korku filmi izleyebilirsin diyor amfa çok şiddetli ise bilemedim.

(İbrahim Kaya) #504

On Golden Pond:
Ailenizle televizyonun karşısına geçip izleyebileceğiniz hoş bir dram filmi. Harika diyalogları,özgün senaryosu ve muhteşem oyunculuklarıyla izleyene duygusal anlar yaşatıyor.
Film,Henry Fonda’nın son filmi olma özelliğini de taşıyor.

(Ali) #505

İnternette ilk yorumlarına baktığımda filme içindeki cinsel ögeler yüzünden baya linç vardı. İzleyince o izleyenlerin sadece cinsellik görmek isteyenler olduğunu anladım. Eva yüzünden izlemiştim, pişman değilim.

İlk üçleme nihayet bitti. Force Awakens izleyip Luke, Han ve Leia’ya tam anlamıyla veda edeceğim. Eski bir yapım olmasına rağmen efektler göze batmıyor ve film olarak bakarsak akıp gidiyor.

(“Eğer benden saygı bekliyorsanız saçmalayan saygı falan yok bende") #506

Bence sen prequel da izle öyle force awakens ve Rogue one izlersin. ?:slight_smile:

(Fransuva'nın Ayranı) #507

Bright’ı izledim. Ben şahsen beğendim. Not vermem gerekirse 7dir. Ama film potansitelinin altında kalmış dah iyi olabilirdi.

(sergen) #508

bojack horseman

özellikle canı sıkkın veya bir buhran döneminden geçenler bu diziyi izlemesinler

bojack bir televizyon yıldızıdır ancak hayatında pek çok şey ters gitmektedir. oynadığı dizi bittikten sonra önüne gelen bütün işleri reddetmiş, hayatının geri kalanını barda tanıştığı kadınlarla yatarak ve boş zamanında oynadığı diziyi izleyerek geçirmektedir. ancak diane’nin hayatına girmesi bazı şeylerin değişmesine yol açar.

çok fazla şekilde hayata dair karamsar çıkarımları var ve bunlar ne yazık ki izlerken bana hep doğru geldi. zaman bundan ötürü yukarıya not düştüm ya canı sıkkın olan birinin canını daha da sıkabilecek türde bir dizi.

(Kürşad the Falcone) #509

Bende Bojack çok seviyorum ama dramı bazen abartıyorlar. Son sezonun son iki bölümünde espri yoktu neredeyse, full dramdı.

(Umur) #510

Dizinin türünü komedi sanan çok izleyen var ancak sayısız röportajda dendiği gibi, dizinin ağır basan türü dram, hep dram olacak. O yüzden ben buna takılmıyorum, BoJack için bu hatta iyi bir şey bence, drama odaklanması, farklı tür bir animasyon izletiyorlar, yeni bir tür doğuyor.