En Son Ne İzlediniz/Oynadınız/Okudunuz? Yorumunuz&Naçizane Notunuz 🎬🎮🃏

(elif) #551

Okudum

Darth Bane - Yıkım Yolu (Drew Karpyshyn)

Dark Side’la alakalı bir roman okumak çok güzeldi. Pdf olarak okuduğumdan çok fazla keyif alamasam da beklentimin kat kat üzerindeydi. Üçlemeyi orijinal dilinde okuyup kararımı öyle vermek istiyorum. 8/10

Roverandom (J.R.R. Tolkien)

Middle Earth’den bağımsız bir kitap olduğu için basımı olduğu zamanlarda almamıştım, sonra tükenince de çok pişman olmuştum. Dün yeni baskıyı bir oturuşta okudum.

Roverandom’ı tek cümleyle anlatmak gerekirse ay ışığında geçen büyülü bir masal olduğunu söyleyebilirim. Tolkien’in bu şirin masalı oyuncak köpeği kaybolan çocuğu için yazdığını bilerek okuyunca bu minik masaldan aldığım zevk katlanarak arttı.

Baskının güzelliğine de ayrı bir parantez açmam gerek. Tolkien’in elinden çıkmış illüstrasyonlar, üzerindeki altın rengi J.R.R. Tolkien imzası, tek renk sade cildi o kadar güzel ki okurken yıpranmasın diye sayfaları tam aralamadan okudum. Umarım Metis de Yüzüklerin Efendisi’ni daha düzgün bir şekilde tekrar basar. Tıpkı diğer Tolkien kitaplarında olduğu gibi bu da her şeyiyle 10/10’luk bir kitap :mage:

İzledim

Peaky Blinders 04x05 ve 04x06

Aslında genel olarak dördüncü sezon hakkında konuşmak istiyorum. Diğer tüm sezonlardan ayrılan ilginç bir sezondu bana göre. Müzikler, oyunculuklar, karakter gelişimleri, sinematografi her zamanki gibi çok üst seviyedeydi ama hepsinde farklı olan bir şeyler vardı. Bunu hoşuma gitmediği için söylemiyorum sadece ilk sezondan itibaren dizinin ne kadar olgunlaştığına dikkat çekmek istiyorum.

Tom Hardy ve Adrian Brody’nin diziden çıkması açıkçası beni çok üzdü. Luca Changretta diziye ayrı bir hava katmıştı ve bana göre çok çabuk harcandı. Ama Al Capone adı geçtiği ve o rolde büyük ihtimal çok iyi bir oyuncu göreceğimiz için anlayışla karşıladım. Alfie ise Tommy’den sonra en sevdiğim karakterdi. Bu sezonun ağır havası içinde Luca’yla olan sahnelerinde bile ortamı yumuşatabilmişti. Öleceğini önceden biliyordum ama ölümünün Tommy’nin elinden olmasını hiç beklemiyordum.

Beni çok üzen çok güzel bir sezondu. Yeni sezon büyük ihtimal 2 yıl gibi bir süre sonra çıkacağı için üzüntüyle 10/10 veriyorum.

(Mehmet Can) #552

Bojack’i iş, aile gibi nedenlerden dolayı hayatımın en berbat dönemini geçirdiğim bir zamanda izledim. Bende etkisi aksine çok olumlu oldu. Kafamı su yüzüne çıkarıp biraz daha hava almamı sağladı diyebilirim. Dertleşmek gibi oluyor.

(sergen) #553

kişiden kişiye değişen etkilere sahip olabilir ancak düşünmeyen adamın aklına intihar’ı sokabilir gibime geliyor.

(Ali) #554

Oscar adayları arasında yer alan en iyi filmmiş. Bundan önce Arrival favorimdi ve bu onu geçemez diyordum ama rahat geçti. Filme gelecek olursak insanı belki ağlatmıyor ama film boyunca içinizde bir burukluk ile izliyorsunuz. Lee’nin hislerini kaybetmesini anlayabiliyorsunuz. Eğer izlemeyen varsa kesinlikle izlesin. Benim en sevdiğim 50 film arasına girebildi.

(Fakat kaplumbağanın sırtında yalnızca kocaman bir soru işareti belirdi.) #556

Baby driver’ı izledim. Az önce bitti. Ben bu filmi neden daha önce izlemedim diye sorguladım kendimi. Not olarak 8.5/10

(korhan) #557

İzlediğim en iyi ikinci vampir filmi. Gerçekçi ve midesiz. Vampirlikle gelen bozulmayı, kendinden ve insanlıktan uzaklaşmayı çok çok iyi bir karakter gelişimiyle anlatmış. Öyle sahneleri var ki sinemanın sanat olduğunu bir daha hatırladım. Son on dakikasıyla bir başyapıt olmuş zaten. Hadi buna da 10/10.

(Kaan ) #558

Birinci Kutsal Damacana: Dracoola dimi?

(korhan) #559

Herhalde başka ne olacaktı?
tumblr_o6ufhkyayW1rppri6o2_500

(İnadına Reylo(Geekiz ama ergeniz)) #560

Counterpart a malum nedenden dolayı sazan gibi atladım,şuan tek bölümü yayınlanmış,güzel bir başlangıç yapmış,Harry nın tuhaf bakışlarına tahammülünüz varsa bakabilirsiniz, zaten çok da abartmıyor burada bakışları :grin:

(The Godwoken) #561

Defenders S1 B4’ü izledim. Bölüm tamamen Suicide Squad’daki bar sahnesine gönderme olarak yapılmış.

“İşte kahramanlar böyle tanıtılır ve aralarındaki sinerji böyle yaratılır. Öyle abuk subuk filmin ortasına lapps diye scene koymakla olmaz.” dercesine bir bölüm olmuştu. Gayet iyiydi.

Elektra’yı neden daha güzel bir kadın canlandırmıyor? Daredevil’den beri bunu düşünüyorum. Ya kadın zaten ölmüş, bahanen hazır koy daha güzelini yerine.

(Mrs Mercedes'i Arıyor) #562

Abraham Lincoln Vampire Hunter’ın hakkı burada da yendi

(Alfie Solomons) #563

Oscar sahibi olduğunu bilmeden izledim.O yüzden “Propaganda yapmışlar da kapmışlar ödülü” minvalindeki eleştirilerden de habersizdim.Yeterince objektif bir bakış açısıyla izlediğimi düşünüyorum.Buradan hareketle Hollywood’dan çıkma olmasına karşın filmin taraf tutmadığını söyleyebilirim.Ben oldukça beğendim filmi,keşke daha önce izleseydim dedirtti 7.8/10

(korhan) #564

Bambaşka bir rezillikti o ya. (Yoksa ironi yapmıyor musun ve sevdiğin filmi mi gömdüm şu an?)

(Kürşad Chieh-she-shuai) #565

O filmi ben de severim, ama böyle

(Mrs Mercedes'i Arıyor) #566

Sence bir insanın EN sevdiği film nasıl o olabilir??

(korhan) #567

Olamaz zaten, gifteki Interview with the Vampire o gayet allah gibi film :smiley:

(Kürşad Chieh-she-shuai) #568

Biri en iyi vampir filmi mi dedi?

(Gizem) #569

:clapper:Stronger
Sanırım beğendim baş karakterimiz,annesi ve sevgilisi bu üç karakterin de filmin başında yaptıkları hatalardan vazgeçmesi güzeldi. 7.5

(meta) #570

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Martin McDonagh standartları için bile tuhaf sayılabilecek bir kara mizaha, drama ve karakterizasyonlara sahip. Frances McDormand ve Sam Rockwell harika. Geçtiğimiz yılın belki de en iyi kadın ve en iyi yardımcı erkek performanslarını vermişler. Bir iki ufak zorlama diyalog ve samanyolu tv’yi andıran tema müziği dışında çok beğendim.

(Al-Buraq) #571

Can Sungur’un Ispanyolca shadow of warìnì izledim