En Son Ne İzlediniz/Oynadınız/Okudunuz? Yorumunuz&Naçizane Notunuz 🎬🎮🃏

(Berdan ) #572

Dead Poets Society’i izledim.

Filmi 2 yıldır izlemeyi planlıyordum, hatta televizyonda gördüğüm zaman “yok bu başyapıtı dublajlı izleyemem” diyip izlemiyordum ama neyse ki izledim sonunda.

Normal olarak film beni ağlattı, son sahne fena duygulandırdı. Şimdi filmden etkilendiğim için hayatımda bazı radikal kararlar almayı düşünüyorum, umarım yarına unutmam aldığım kararları.

(Gizem) #573

Oh captain my captain!

(Baha Koltan) #574

İzledim
Incendies 8.2/10 - Anam o neydi lan? Dumur oldum dumur.
Des nouvelles de la planète Mars 6.8/10 - Kaliteli bir yorum. Ama bazı yönleri vasattı.
Valerian 5.5/10 - Lan çok yazık oldu o kadar malzemeye, o açılış sahnesine… Ah ah.

(Geek Velet) #575

WoW, Eren Abi bayağı gaza gelmişsin, 8.5? :slightly_smiling_face:

(Fakat kaplumbağanın sırtında yalnızca kocaman bir soru işareti belirdi.) #576

Kendi türünde ege. Yoksa seliz buçuğun fazla olduğunu biliyorum.:grin:

(Geek Velet) #577

F&F’ten iyi olduğu kesin.

(Fakat kaplumbağanın sırtında yalnızca kocaman bir soru işareti belirdi.) #578

Katılıyorum f&f in ilk filmleri gibi olmuştu.

(•) #579

Düştü mü ya o

(meta) #580

film bana malum oldu

(Süt Satan Kabadayı (İBO)) #581

BRIGHT’ı izledim. Gerçekten çok hoş bir filmdi. Ki ben; “org, elf, büyü, otra dünya” tarzı şeylerden hiç haz almayan biriyim. Buna rağmen filmin atmosferi çok “zevkli” idi.
[Heh, orta dünya şeylerine olan bakış açımda hiçbir değişiklik olmadı bu arada]

(Umur) #582

Hyper Light Drifter oynadım.

Yine görselliği ile beni benden alan bir indie oyun.

Görselliğinin yanında müzikleri de çok hoş. Oynanışı da gayet akıcı ve zevkli. Oyuna karşı yapabileceğim tek kötü yorum sanırım hikayesi hakkında olur. Çünkü, hikayeyi anlamadım. Oyunda konuşma yok zaten, olmadığı için de az sayıdaki görseller ile bir şeyler anlatılmaya çalışılmış. 4 düşman bölgesindeki anahtarları toplayıp, 4 boss’u yendikten sonra sütun gibi bir şeyleri aktif hala getirip big boss ile savaşıyoruz. Kabaca anlatmak gerekirse, olay bu. Arada ufak tefek bosslar da çıkıyor. Genel olarak ben sadece 2 boss’ta zorlandım, ama yine de kötü değil diğerleri.

Indie yapımlar seviyorsanız eğer, oynayın oynattırın efenim. 7 saatlik güzel bir deneyim.

8,5/10

(Kürşad Chieh-she-shuai) #583

Sicario’yu izledim.

Sanırım yönetmen farkı, benzer işlerden çok daha kaliteli ve farklı olmayı başarmış. Oyunculuklar , özellikle Del Toro, cok başarılıydı. Yer yer vuruculuğu ve gerilimi çok iyi vermişler. Özellikle başlardaki mahkum transferi konvoyu sahnesi muazzamdı. Dennis V. yönettiği için tabiki kadrajlar ve sinematografi de çok iyiydi. Ben beğendim. 7.8/10

(korhan) #584

Ben de bir hafta önce falan izledim, harikaydı. Bir tek Emily Blunt’ın karakterinin gereksizliğinden rahatsız oldum.

Operasyonun yürümesi için FBI’dan adam lazımdı ekipten onu anladık. Filmde de sadece formalite icabı buradasın diye söylediler kadına sonunda. E o zaman niye onun gözünden izledik bütün filmi? Gidişatı değiştirecek herhangi bir şey de yapmadı finalde, tırsıp kaçtı yani..

(Ataberk ) #585

Brokeback Mountain izledim ikinci kez.

Başlamadan kesin ağlayacağım dedim,gözümden yaş dökülmedi belki ama film kalbime ayrı dokundu.İlk seferinde de etkilemişti ancak bu daha bir farklı vurdu.

Oyunculuklar filmin en kuvvetli yanı dedim kendi kendime ve sonra altta alıntı yaptığım trivia gözüme çarptı

One of Daniel Day-Lewis’ favorite films. He cites the reason for this as being Heath Ledger’s performance. After Ledger’s death, Day-Lewis dedicated his SAG award for There Will Be Blood to Ledger’s memory, mentioning in particular the final scene in Ennis’s trailer being "as moving as anything I have ever seen.’’

(meta) #586

Filmin amacı da o aslında. O dünyaya dışarıdan bir gözle bakmak. Karakterin yaşadığı dehşeti, çaresizliği yansıtmaya çalışmışlar.

(Gobel) #587

Dunkirk ve Blade Runner 2049 izledim. Ortak yorumum:

(Kürşad Chieh-she-shuai) #588

Bende tam meta’nım dediğini diyecektim. Bir intikam öyküsünden ziyade kendini bir hemganenin içinde bulan bir karakterin öyküsünü anlatmak istemişler. Güzel de olmuş.

(korhan) #589

Bana biraz ucuz geliyor Brokeback Mountain’ın hikayesi. Straight bir kafası var gibi filmin bilmiyorum. İzlerken hiçbir karakteriyle bağ kuramamıştım. Çok çok daha iyi örnekleri var türünde.

(Ataberk ) #590

Dediklerine katılıyorum.Aslında hedeflenen straight bir kafada olması gibi filmin.İki gay insandan öte iki insanın hikayesi gibi.Eşcinsellik küçük bir detay gibi verilerek bir farkındalık oluşturulmaya çalışılmış bence.

(Mehmet Can) #591

The Great Showman’i izledim. Genelde müzikalleri sevmeyen birisi olarak bayıldım. Hikayesi basit ama yeterli. Vakit bulabilirsem tekrar izlemeyi planlıyorum.