En Son Ne İzlediniz/Oynadınız/Okudunuz? Yorumunuz&Naçizane Notunuz 🎬🎮🃏

(Ceren) #592

Ya onu ben de izlemek istiyordum ama emin değildim, bu yorumu görünce rahatladım sağol :smiley:

(Ceren) #593

Aşırı dizisizlikten Skins’e başladım tekrardan, şu anlık güzel gidiyor hadi bakalım

(Gökhan Ali Başkan) #594

The Witcher 2 - Assasins of Kings’i bitirdim.

Şu son dönemlerde Witcher serisini bitirmeye çalışıyordum. İlk oyunu bitirdim ve çok beğendim. Ne kadar grafikler kötü, dövüş mekanikleri de bir o kadar basit olsa da hikaye anlatımı, olayların gelişimi çok iyiydi. İkinci oyunu da az önce bitirdim ve şöyle ki, ilk oyunu bitirdikten sonra aldığım hazzı tam anlamıyla ikinci oyunda alamadım. Oyun güzel, grafikler şahane bazı zamanlar sadece manzaraya odaklandığım anlar oldu ama görevlerin bazılarının kör olması (hiçbir yere bağlanmaması, devam etmemesi) ve oyunda ki bazı mekaniklerin basit olmaması yani demek istediğim iksir içeceğiniz zaman önce meditasyon yapmanız sonra iksiri içmeniz gerekiyor ve bunu dövüş esnasında yapamıyorsunuz kötü yanı da bu. Genel anlamda harika olmasa da güzel bir oyun. 7.5/10

Video Oyun Kafesi :video_game:
(Mrs Mercedes'i Arıyor) #595

Lady Bird’ü izledim.

Çok güzeldi. 90 dakika boyunca Christine’in hayatının sadece 1 senesine bakmak, o değişmeyen karakterin ilerleyişini(daha doğrusu belli bir zamana kadar ilerlemeyişini) görmek çok hoşuma gitti. Senaryo hoş ve tatlı. Lise ilişkileri doğru gösterilmiş bence(çoğu zaman sırf komedik efekt olsun diye yanlış gösterilip genellikle 12-15 yaş aralığındaki gençlerin filmleri baz alarak lise hayal etmeleri çok üzüyor beni).

Saoirse Ronan sahnede olduğu herkesle şahane uyum yakalıyor. Timothee Chalamet, Laurie Metcalf ve Lucas Hedges(özellikle de Lucas Hedges) ile olan sahneleri aşırı hoş.

Oyunculuk da harika. Laurie Metcalf ve Saoirse Ronan Oscar ve Globe’ların ağır toplarından zaten. Oyunculukların parladığı bu senede adaylığı hak eder mi bilmem ama Lucas Hedges’ı da çok beğendim. Geçen seneki adaylığı pek hak etmemiş gibi gelmişti ama bu filmde çok daha iyi.

Notum: Genelde yüksek veren biriyimdir zaten, filmi de yeni izlediğim için 9.5 hatta 10 diyorum. Bir süre sonra etkisi azalır ve 9a falan çekerim.

Özellikle sinemayla ilgilenen herkese öneririm. Son Oscarlardan beri izlediğim en iyi filmdi ama Phantom Thread onu geçecek büyük ihtimal (filmlerin ülkemize geç çıkışı gibi olaylardan dolayı senenin en iyi filmi demeyi sevmiyorum çünkü geç kalıyoruz :smiley:)

(Must) #596

Yaklaşık 10 dk önce ben de bitirdim filmi, ben de beğendim gibi 7,5- 8 işler benden.Bu arada dediğin gibi oyunculuklar harikaydı fakat senaryo biraz tahmin edilebilinir geldi.

(Mrs Mercedes'i Arıyor) #597
  1. baloda En yakın arkadaşı ile olması bir tek hoşuma gitmedi. Yani onla gitmesinde sıkıntı yok da ben tekrar Danny ile olmasını isterdim.

Senaryonun tahmin edilebilir olduğu doğru, tahminimin dışında kalan tek şey zaten üstte yazıyor. Senaryo tahmin edilebilir ama diyaloglar çok hoşuma gitti. Hani ses Saoirse Ronan değil Lady Birddü. “en yakın arkadaşım” diyalogu biraz klişe kaçtı sadece

(Deniz) #598

Gölge Oyunu 1992

Bu filmin varlığından Yerli Sinema Günlükleri sayesinde haberdar oldum. Zaten Yavuz Tugrul, Şener Şen, Şevket Altuğ bir araya gelmiş, kötü olma ihtimali yok. Ama bunun da ötesinde Türk sinemasında daha önce karşılaşmadığım bir havası vardı filmin. Böyle bir sürreal bir değişik, hoş. İzleyin.

Masum 2017

Aslında bu diziyi izleyeli 1 ay oldu ama başlığına yazasım gelmediği için buraya yazıp geçeceğim. İlginç başlayıp kötü bitti. Bir olmamışlık vardı, adını tam koyamıyorum. Türk dizileri için güzel bir adım ama o kadar.

(Mehmet ) #599

Arif v 216 yı izledim.
Son 20 dakikası dışında çok beğendim. Göndermeler çoktu ama yerindeydi . 8 /10

(Allons-y) #600

Bilimkurgunun distopyayla harmanlanmış hali.
Ben işte bu Doctor Who olsun, Dark olsun derken zamanda yolculuk kafalarından çok hoşlanmaya başladım. Ve Wells’te hafif Doctor Who tadında bir eser koymuş ortaya. Zaman Gezgini denen bir adamın kendi çevresindeki insanlara zamanda yolculuk yaptığını kanıtlamak için yaptığı yolculuğu anlatmasıdır konusu. Eğer ki Doctor Who seviyorsanız ya çoktan okumuşsunuzdur ya da okursanız seveceksiniz.

(Fakat kaplumbağanın sırtında yalnızca kocaman bir soru işareti belirdi.) #601

Oluyalı bir ay falan oldu. Beni çok etkiledi bu kitap.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #602

Gerçekten insanlığın geleceğine yönelik hem olası, hem de korkutucu çıkarımlar.

(Allons-y) #603

Braveheart
Şimdi burada ben kimseye bu filmi tavsiye falan etmem. Tavsiye edilmeye gerek duymayan bir film. Kendi yorumumla “Ortaçağ İngilteresinden nefret ediyorum”.

(korhan) #604

Smilf’in sezon finalini izledim. Provokatif bir dizi, kolay gelmedi izlemek. Gülerken rahatsız oldum çoğu sahnesinde. Tam olarak bu yüzden başarılıydı bence. 8/10

(Barış Beyaz) #605

The Disaster Artist

Beklediğimden daha güzeldi.
Bu film/belgesel özetle neyi anlatıyor?
Dünya’nın en kötü filmlerinden biri olarak gösterilmesine rağmen kült olan ( Dünyayı Kurtaran Adam filmimiz gibi ) “The Room” filminin 2 başrol oyuncusunun filmi çekme sürecini.

Başrol karakterimizin dışlanan, ezik, sıkıntılı bir tip olunca ister istemez bağ kuruyorum. O yüzden de Tommy Wiseau’nun başına gelenlere cidden üzüldüm, başarılı olmasını istedim, bolca güldüm ve en sonunda mutlu bitirdim bu filmi.

Zaman geçirmek için/ James Franco için izlenilebilir bir yapım. Tavsiye ediyorum

(Allons-y) #606

Zweig’in kalemini sevmişimdir hep.
Bu öyküsünü de çok beğendim. Çok derinlikli bir yapıya sahip olmadığı için okuyucuyu yormuyor. Rahat kavrıyorsunuz hikayeyi. Her neyse konusu: Bir baronun kısa bir süreliğine geldiği otelde, gözüne kestirdiği kadına ulaşmak için çocuğunu kullanması.Şu kendi yorumumu da eklemezsem olmaz “Zehir gibi çocuk” . Okumuş iseniz yorumum size anlamlı gelecektir. Çerezlik bir şeyler okumak isterseniz buyurunuz Stefan Zweig’den Yakıcı Sır.

(Winston Smith) #607

“Room” izlemek gerekiyor mu Disaster Artist keyif almak için.

(Barış Beyaz) #608

Yok
Ama Youtube’dan bir iki klibini izlesen yeter

(İbrahim Kaya) #609

Düz Franco filmi olarak da keyifli bence. Lakin önce “Room” izlersen tüm film daha değerli oluyor.

(korhan) #610

Wind River’ı izledim. İzlerken Sicario aklıma geldi hep, bitince baktım yazarları aynı adammış. Underwritten kadın fbi ajanı fantezisi var herhalde herifin anlamadım.
Neyse sinirlendim gece gece. İzleyemiyorum artık böyle hikayeleri, gerçek olaymış bir de iyice delirdim. Erkekler olarak topluca ölmemizi diliyorum önümüzdeki yüzyılda. Puan falan da vermiyorum.

(sergen) #611

Runner Blade 2049
Maruz bıraktığı atmosferi ve karakterleri ile gayet hoşuma gitti. Filmin yarım kalması üzücü bir durum ancak şu şartlar altında -Başlıkta dün serinin devam edeceğini gördüm- devam filminin gelecek olması beni sevindirmiyor değil. Sadece umuyorum ki star wars’a olan olmaz…