En Son Ne İzlediniz/Oynadınız/Okudunuz? Yorumunuz&Naçizane Notunuz 🎬🎮🃏

(The Godwoken) #774

Insidious: The Last Key

Yönetmenden oyuncusuna, yapımcısından ışık şefine kadar bu filmimsi şeye bulaşan herkesin yok olmasını diliyorum.

Korku filmi diye girdik film resmen kalktı kafamıza pisledi.

Her türlü nefret söylemini hakeden muazzam bir filmdi.

(Emre) #775

Ölümlü Dünya

Ekibe olan sempatim ve fragmanında fena olmayışıyla filme gitmeye karar verdim. Üzülerek söylüyorum ki film pek iyi değil. Film genel olarak komediye ve kısmi bir aksiyona dayalı. Spoiler vermeden söyleyebileceğim şey farklı bir şeyler yapmaya çalışmış oldukları. O kısmı hoşuma gitse de espriler hiç tutmadı. Ekipteki oyuncuları sevdiğimden cringe yaşamadım ama çok rahat cringe yaşatacak espri çokça bulunuyor. Tabii ara sıra güldürüyor ama hiç kurtarmıyor. Ne yazık ki filmin yönetmenliği de pek iyi değil. Onun dışında röportajlarda aksiyon sahnelerine çalıştıklarını falan söylüyorlardı. Ülkemizin sinema sektörünü göz önüne alınca aksiyon sahneleri hiç fena değil hatta filmin sonlarına doğru evdeki bir sahne çok iyiydi denilebilir. Özet olarak fikir, ekip ve amaç güzel onun dışında espiriler, yönetmenlik ve senaryonun bir kısmı çöp olmuş. Filme umutlu gitmiştim ama hiç tatmin etmedi. Daha düşük puana gönlüm el vermediği için 6/10.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #776

Batman: Gotham by Gaslight izledim, çizgiromanını tamamen okumamıştım, zaten üstünden de uzun zaman geçti, o yüzden şu an sadece film üzerinden konuşuyorum.

Viktorya İngilteresini çok iyi anlamışlar ve bunu Amerikan bir Gotham’a çok iyi taşımışlar. Cock Robins ve hikayedeki rolleri çok hoş bir detay.

Filmde dedektiflik yeterince odakta değil gibi hissettim, bu da sanırım filmi yeterince uzun bulmamamdan kaynaklanıyor yoksa dedektiflik filmin gayet de odağında.

Karakterler, karakterlerin motivasyonları bu olay örgüsü dahilinde çok iyi işlenmiş. En sondaki twisti tahmin edemiyorsunuz ama ikinci kez izlediğinizde anlayabiliyorsunuz, öylesine bir twist değil yani.

Din ve hristiyanlık üzerine, bunların iki yönü üzerine duruşu çok güzel. Aslında temelinde Batman’in hikâyesindeki “intikam” meselesi işleniyor burada.

Rahibenin Ripper tarafından öldürülmeden önce “Seni affediyorum” demesi bu iki dini yorum arasındaki en büyük kontrastın yaşadığı sahne.

Müzikler ve dövüş sahneleri çok iyi ve dövüşlerde klasik Batman dövüşünden ziyade İngiltere eldivensiz boks stilini görmek güzel bir detay ve atmosferi güçlendiriyor. Renklendirme de muhteşem, atmosfer gerçekten iyi sağlanmış.

Filmde beni yer yer rahatsız eden iki mesele var.

Birincisi animasyon, film çıkmadan önce de söylemiştim. Şahsen steampunk bir havaya DCAU tarzı çizimleri yakıştıramadım. Ama bu filmin her yerine iyi yedirilmiş. Dolayısıyla büyük bir kusur değil. Bir de CG atlar var tabi ama onlar da çok fark edilir değil en azından.

İkinci kusur ise filmin bazı yerlerindeki mantık hataları veya açıklanmayan yerler. Bruce Rahibenin bir sonraki kurban olacağını nereden bildi?
Ripper Hugo’yu niye öldürdü?
Ama sonuç olarak cidden meraklandırıcı, tedirgin edici ve iyi bir atmosferi olan bir Batman hikayesi yazılmış. Ben çok beğendim.
8-8,5/10

(Emre) #777

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Sam Rockwell, Frances McDormand ve Woody Harrelson’dan müthiş oyunculuk performansları geliyor. Film yavaş yavaş ilerliyor ama sizi içine öyle çekiyor ki karakterlerle kurduğunuz bağ güçlü ve etkileyici oluyor. İzlemenizi şiddetle tavsiye ederim. Senenin en iyi filmlerinden biri kesinlikle. 9/10

(meşe) #778

DARK

Who Am I’ ın yönetmeninden adı üzerine karanlık, rahatsız edici bir netflix gizem dizisi. Ben atmosferini çok beğendim, bazilarına fazla iç karartıcı gelebilir ve yavaş ilerlediğini düşünebilirler ama bence her şey tadındaydı. Dizi sürekli farklı zaman dilimlerini işlese de bunun çok iyi kotarmış ve seyirciyi ekrana bağlamayı iyi biliyor. Bu senenin en iyi dizilerinden biri olabilir. 8.5/10. Listesinde olup aklında şüphe olanlar başlayabilir.

(Berdan ) #779

Lady Bird
Film 2017’nin en sevdiğim filmi oldu. 2017’nin en iyi filmleri sıralamamda üst sıralara oynayabilir. Oyunculuklar genel olarak iyidi ama Saoirse Ronan’ın oyunculuğu çok iyidi, Oscar almayı hakediyor.

(-... . ... - .) #780

Fringe :
Bitmek üzere son 2 bölüm kaldı. Kesinlikle izlenmesi gereken bir dizi -bilime merakınız varsa özellikle-.

Arifv216 :
Stand up degil ama muhteşem bi nostalji filmi.

Mitoloji 101 :
Bitirmedim hala okuyorum fakat çok sade ve akıcı anlatımı var.

:hugs::kissing_heart:

(Ömer Taşkaya) #781

The Mummy (2017) izledim.

Bu ne biçim film ya. Hani bazı filmlerde senarya olmaz anca bi dövüş iki görsel efekt sıkıştırır önümüze koyarlar ya, işte bu filmde o da yok. Ne senaryo ne bişe.
Zaten araya bide Jeklly felan sıkıştırmışlar anlamadım ki karman çorman birşey olmuş.
Birde Universal’ın Feminist damarı tutmuş galiba filmi yaparken en başta.
Hadi adamakıllı bir film olsa birşey demem.

Çöp gibi film. Puanım 4/10

Birde son durum nedir şimdi anlamadım filmin sonuda açık bitti. Universal hala Monsters evreni yapmaya devam edecekmi ?

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and I’m fucking retarded.) #782

İptal edildi diye biliyorum ben.

(Ömer Taşkaya) #783

Well, good then.

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and I’m fucking retarded.) #784

Pardon sadece başlatan yazarlar ayrılmış ve proje durmuş.Yani devam da edebilir.The Bride of Frankenstein hala yapım aşamasındaymış.

(Ömer Taşkaya) #785

Bakalım değişik olacak gibi. Umarım diğer filmlerde bu filmin kalibresinde olmaz.

(Ali) #786

Tek ben seviyorum galiba bu filmi. Bilmiyorum yani bu yıl aşırı iğrenç filmler vardı. Bu film o kadar gözüme batmadı.

(Emir) #787

Mutlu olunca İngilizce, üzülünce Türkçe…

(Ömer Taşkaya) #788

Saygı duyarım fikrine. Ben vallahi beğenmedim. Aslında ilk 40 dk gerçekten iyi başladı iyi giriş yaptılar. Ama sonu felan baya oldu bittiye getirmişler ya.

@EmirBK bundan ne çıkarmam lazım anlamadım :neutral_face:

(Emir) #789

TÜRKÇE…

DİLİMİZ ÇOK KÖTÜ DURUMDA

VE HİÇBİR ŞEY YAPILMIYOR…

images (1)

(Ömer Taşkaya) #790

Ne diyebilirim ki haklısın :frowning:

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #791

Tarih boyunca değişerek ve başka dillerle etkileşime geçerek gelişen bir dil değişiyor ve başka dillerle etkileşime geçiyor. Dil elden gidiyor komşular uyanın!

(Kürşad (Chieh-she-shuai) Şahin) #792

22572B87-6AA9-49B5-8805-3C2708D515AC-4614-000005BD9D1DCC8F
.
Bride of Frankenstein’ın gelecek olmasına sevindim. Bu seride en merak ettiğim film Javier Bardem’in Frankenstein’ı.

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and I’m fucking retarded.) #793

Angelina Jolie’de olacaktı.