En Son Ne İzlediniz/Oynadınız/Okudunuz? Yorumunuz&Naçizane Notunuz 🎬🎮🃏

(Ceren Gülis) #794

İzledim:The Disaster Artist
Tommy Wiseu’ya üzüleceğimi hiç düşünmezdim, şu ana kadar YOU ARE TEARING ME APART LISA geyikleri çok komikti ama o gala sahnesinde ve yapım aşamalarını görünce cidden o kadar emek verdiğin ve bu kadar istediğin bir şeyin bu kadar aşağılanması nasıl olurdu diye oturup düşündüm ama en azından artık kült bi film olmuş,hayranları var,sadece aşağılanıp kalmamış yani,çok güzel oynanmış ve yönetilmiş olsa bile ulaşamayacağı kadar büyük bir şöhrete sahip artık
James Franco çok güzel oynamış ama benim için büyük bir sorun Dave Franco 'nun oynadığı adama HİÇ benzememesiydi, oyunculuğa laf etmiyorum ama bunun ne kadar biyografik bir film olduğunu düşünülürse beni biraz rahatsız etti ha bu arada Greg’in Dave’ı “nerelisin kaç yaşındasın” diye sorguladığı sahne beni baya etkiledi çok sevdim orayı ben ya
eğlenceli bir filmdi, tommy wiseu’nun bir kurgusal karakter olacak kadar alışılmadık oluşu ama aynı zamanda etten kemikten var oluşu beni etkiledi
1 puan dave franconun görünüşünden kırıyorum, ama neden diye sorsanız cevaplayamayacağım sebeplerden dolayı tam 9 puanlık bir film de değildi o yüzden 8/10

(Kaan ) #795

Bence, James Franco -hiçbir dayanağım yok, sallıyorum sadece- kardeşi olduğu için Dave Franco’ya bu rolü verdi. Dediğin gibi, Dave Franco çok rahatsız ediciydi.

(civ) #796

Chasing Amy
imbd:7,3 Romme:7,9
Eveeet ilk önce Ben affleck’in filmde çizgi roman çizeri olduğunu öğrenmemle başladım.Konu tamamen cinsiyet ve toplum algısı üzerine birazda mizah salmışlar.
Homofobik geeklerimizin mutlaka izlemesini öneririm.Sanki kendimizi hayatımız boyunca bir kalıbın içine sokuyoruz ben erkeğim ve sadece kadınlardan hoşlanmalıyım gibi bu filmden sonra toplumda aslında bir sürü gizli eşcinsel olduğunu düşünüyorum bildiğin bakış açım değişti
gereksiz not:bende çizgi roman yapıp imza vermek istiyorum ama 90 laradaki o samimi hava asla olmaz :frowning: birde ben yinede tavuklardan hoşlanmam galiba

(Barış Beyaz) #797

Greg Sestero‘yu Greg Sestero‘dan daha iyi oynamış daha ne yapsın çocuk

(K) #798

Baya underrated Kevin Smith filmidir bu. Sevdiysen Clerks’ü de izle hoşuna gider.

(Muhsin Bayram) #799

Konu Kevin Smith filmlerinden açılmışken Mallrats’i önerip kaçıyorum. Bence en eğlenceli Kevin Smith filmidir.

(Ömer Taşkaya) #800

Slasher 2.sezon izledim.

Bu dizi pek bilinmiyor ama bir şans vereyim demiştim ilk sezon rezaletti sonra diziyi Netflix satın almış ve 2.sezonu Netflix yapmış. Netflix yapmışsa bir şans daha vereyim dedim ve başladım 2.sezona.
Ayrıca her sezon farklı hikayeleri anlatıyormuş,yani ilk sezondan bağımsızdı bu sezon.
Bir dizi bu kadar mı sürükler. Bölümler 1 saatlik. Dün gece 8 bölümü birden 8 saat boyunca ciddiyim hiç durmadan izledim şuan gözler şiş şiş. Birde şunu belirteyim normalde hiçbir diziyi arka arkaya bu şekilde izleyemem benim için imkansız birşey. Yani GoT’u bile en fazla 4 bölüm izleyebilmiştim arka arkaya.
Neyse diziye geçeyim,
2.sezon o kadar iyi ki gerilim her daim en üst noktada tutmayı mükemmel başarıyor, bir an bile olsun düşmüyor.
Ve öyle korku filmlerinde ki gibi katili filmin yarısında kim olduğunu belli etmiyor. Son ana kadar katilin kim olduğunu anlamak mualla.
Her bölüme Flashback koymuşlar. Normalde bu olayın çok fazla yapılmasını sevmem ama Flashbackleri bile o kadar iyi anlatmışlarki ana hikayeyle bağlantılı olarak muhteşem zevk alıyorsunuz.
Dizi son bombasını patlatıyor ve son 15 dakikada yaptığı bir Twistle ağzınız açık kalıyor.
İzleyin izlettirin.

Puanım : 8/10

(Süt Satan Kabadayı (İBO)) #801

Dunkirk
Filmde sürekli bir gerilim müziği var. Sürekli bir telaş. Ama ne bir düşman askeri, ne bir büyük patlama… Yalnızca 2-3 uçak, birkaç mermi deliği…
Filmin sonundaki sevinç ise… Tamamen gereksiz. “-Heyooo! +Hayırdır, niye bu kadar seviniyorsun? -Birkaç tane balıkçı teknesi gördüm de.”
Gazetede ise sevinmelerine sebep olacak hiçbir şey yazmıyor. Ne oldu? Neye seviniyorsunuz? Tamam, hayatta kaldınız. Ama bana o sevinç havasını hiç geçiremedi (belki İngilizler’i anlattığı içindir)
Bir sahnede ise; merdivenden düşerek “büyük kahraman” olan arkadaşımızın gemisine saldırma girişiminde olan uçaktan, yalnızca 1-2-3 diye sayıp dümeni güneye çevirmekle kurtulmaları ise… “Biraz” zorlama.
Sahilde bekleyen askerler;
Binecek gemi yok, ama 400.000 asker orada, açıkta, hedef tahtasına oturmuş bir vaziyette duruyor. Kimse de çıkıp “Hele bu kadar yakın ve tek sıra halinde durmayak. Mazallah bir bombalama falan olursa biraz daha zor hedef alınsak.” demiyor; “Böyle; hep bir arada duralım ki daha rahat bombalanalım” gibi bir kafa içinde hepsi.
Kahramanlıklar ise:
“Kafasını çarptı kahraman oldu!”
“Dümeni çevirdi kahraman oldu!”
“Balıkçı teknesi sürdü kahraman oldu!” Tarzında.
Hoşnutsuzluğum belki de;
Filmin İngiliz ve Fransızlar’ı anlatıyor olamsı,
Filme çok büyük “hayp” ile başlamamdan kaynaklanıyordur ama izlerken yüzümde hep Sungur’un “Bu ne ya?” suratı vardı.
Müzikler ise güzel ama uyumsuz/aşırı/gereksiz.
Çok fazla tepki çekeceğimi biliyorum ama film bana işleyemedi.

(Kürşad (Chieh-she-shuai) Şahin) #802

Yüz binlerce askerin sağ salim ülkesine dönebilmesi azımsanacak bir durum değil. Insanlar illa geri çekilen askerlerin “tüh başaramamışlar” diye yüzüne mi tükürsün?

Filmde kahraman yok ki. Film kahramanlık hikayesi asla değil zaten. Mağlup olup geri çekilme hikayesi. Zaten ölenlerin kahraman falan olmadığını b.k yoluna gittiğini gösteriyor film.

Bence filmi, filmin anlatmaya çalıştığı şeylerden farklı şeyler arayan bir gözle izlemişsin. O yüzden aradığını bulamamışsın (bence).

(fza) #803

Dediğin şeylerden başka şeylere takıldım ben ama filmi pek sevmedim ben de. İzlediğim en kötü Nolan filmi.

(H. Yakup) #804

İzledim
Chance 2. Sezon - İlk sezon kadar karanlık bir yapıda olmasa da bu sezon yine süperdi. Tek sevmediğim yönü kötü karakterlerden birinin tipi hiç uymamış ve adam çok donuk, rol gereği değil orijinalinden sönük bir oyuncu.

Thor Ragnarok - Bana göre en iyi Thor filmi olmuş. Bir iki yerinde baya güldüm. Genel olarak iyi bir çerez diyebilirim. Sıkmadan izletiyor.

Okudum
Yerdeniz Öyküleri 1. Kitap / Ursula Le Guin - Yorum yapmama gerek yok.

Bela - Bu ay sağolsun beni çileden çıkardıklarından baya bi bela okudum millete.

Oynadım
Chrome Dinazor - İnternet kesilince google’ın dinazoruna sardım.

(K) #805

The Alienist S1B1 The Boy On The Bridge

Şu kadarını söyleyebilirim bir TNT dizisi beklerken HBO seviyesinde prodüksiyon, hikaye ve diyalog görmek cidden şaşırtıyor. Siz de benim gibi Viktorian dönemini ve bu dönem içerisinde katil kovalayan, iyi yazılmış karakter hikayelerini seviyorsanız bayılırsınız. Cary Fukunaga (True Detective) yazar olarak yer alıyor projede ve gerek olayların doğallı olsun gerek o dönemin şartları olsun iyi işleyebiliyor. Tek önerim midesi güçsüz olanlar kaçınsın, sert bir konuyu en küçük ayrıntısına kadar göstererek işliyor. Bunun dışında kadrosu da ciddi anlamda sağlam, Daniel Brüh, Luke Evans ve Dakota Fenning gibi isimleri bulunduruyor kadrosunda. Gotham By Gaslight animasyonunu izleyip gaza geldiyseniz ve sezonlar boyu sürmeyecek mini dizi izlemek istiyorsanız bu döneme ait, şiddetle öneririm.

8.5

(elif) #806

Uçuk kaçık, aşırı komik, bir yandan da düşündüren çok hoş bir filmdi. Uzun zamandır bir filme kahkaha ata ata gülmemiştim. Ivan’ın saflığı ve Adam’la birlikte yaşadığı karakter gelişimine bayıldım. Genel olarak müzikleri, çekimlerini, oyunculukları beğendim. Uzun zamandır Hollywood filmleri izleyen biri olarak bu filmle birlikte Avrupa sinemasının sadeliğini ne kadar özlediğimi farkettim. Genel olarak yüksek puan veren bir insan olduğum için 10/10 :apple: veriyorum.

(Kürşad (Chieh-she-shuai) Şahin) #807

Bronson (2008) izledim.
unnamed (7)
Beklediğimden çok değişik ve farklı bir filmdi. Biraz Wes Anderson havası, biraz da Otomatik Portakal tadı vardı. Ikinci yarısında ilk yarıya göre biraz tempo düşüklüğü yaşadı ama çok iyiydi yinede. Tom Hardy şov yapmış. Tavsiye ederim.

(Oğuzhan) #808

Final Fantasy IV. J-RPG türüyle bir kaç oyun dışında pek aram yoktur ama bu oyun güzel gidiyor şuan. Öyle can sıkıntısından eski Psp’mi çıkarıp bir kaç oyuna bakiyim dedim bu da vardı aralarında. Eğer Psp’de oynadığınızı hatırladığınız güzel oyunlar varsa yazarsınız

(H. Yakup) #809

@ogzhnmhmmd Şiddetle tavsiye ediyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=SqHOv_y9UlA

(Umut) #810

God of War Chains of Olympus/Ghost of Sparta
Yu-Gi-Oh! GX Tag Force 3
Dante’s Inferno
Fifa Street
Virtua Tennis 3
Patapon
ve emulatorunu kurup oynadığım bir sürü GBA oyunu
Daha bir sürü vardır fakat şimdilik aklıma gelenler bunlar :smile:

(claude pure) #811

Loving Vincent

Tam anlamıyla görsel şölen. Durdurup ekranın her bir köşesini, her bir detayı izlemek istedim sürekli. Hatta bazen kendimi incelemeye kaptırıp konuşmaları kaçırdım bile. Bir kere izlemenin yetmeyeceği bir film olmuş. Çok emek var, saygıyı sonuna kadar hak ediyor.

Benim beklentimi karşılamadığı tek nokta, çok fazla nasıl öldüğüne odaklanılmış olması. Özellikle, süreçten ziyade, biri mi vurdu kendini mi vurdu kim vurdu neden vurdu sorularına yoğunlaşılması, görsel olarak Van Gogh’un sanatına odaklanmış olan bir film olmasına karşın, sanatçılığını geri planda hissettirdi. İşlenişten memnunum fakat nasıl öldüğünün bu kadar ön planda tutulmamasını isterdim. Genç adam yine araştırmasını yapsaydı, biz de aynen bilgilenseydik onla birlikte ama ne biliyim, Van Gogh’un sanatının nadideliğine, yaşadığı olayların kişiliğini, sanatını nasıl etkilediğine daha fazla yer verilseydi ben daha mutlu olurdum.

Yine de mutluyum tabi, eşsiz bir deneyimdi :blush:

(fza) #812

Resistance ve Killzone’un PSP’ye özel oyunları. Bir de Dead to Rights’ın PSP’ye özel oyunu. The 3rd Birthday de var ayrıca.

(Oğuzhan) #813

Patapon’u çok gördüm baya yüksek puanlar almış ama anlayamadım nasıl bir oyun olduğunu